Kancelář a škola

HP Envy 6020e (All in One)

Tato multifunkce je prezentována v nabídce zařízení HP spolu se službou HP Instant+. Jedná se o univerzální zařízení typu vše v jednom. Ve velmi pěkném kompaktním designu získáte barevnou tiskárnu do domácnosti. Za dostupnou cenu dostanete stylové zařízení se všemi základními funkcemi pro tisk, kopírování a skenování. Pomocí bezdrátové konektivity a aplikace HP Smart můžete tisknout pohodlně z mobilních zařízení. Do domácností, kde se tisknete menší objem a potřebujete využívat také kopírku a skener je to ideální zařízení kompaktní velikosti v moderním designu, za velmi příjemnou cenu.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ne


Rozměry a hmotnost

Šířka: 432,5 mm
Hloubka: 361,1 mm
Výška: 132,1 mm
Hmotnost: 5,22 kg


Stylový minimalistický Design

Pokud máte rádi minimalistický design, tak si tento model zamilujete na první pohled. Ve svěžím bělosivém provedení jde opravdu o tiskárnu s čistými liniemi. Mírně zaoblené hrany přispívají k dobré ergonomii. Horní část obsahuje tenký otevírací kryt s logem výrobce, pod kterým se nachází plochý skener. Přední část je vyhrazena pro výstup papíru s výsuvnou podpůrnou lištou pro výtisky a vstupní zásobník papíru s kapacitou 100 archů. Součástí vstupního zásobníku je panel rozdělen po stranách. Na pravé části se nachází inteligentní kontextový panel s dotykovými tlačítky s podsvícením. Podsvícení je iv prostoru nad výstupem výtisku. Jelikož tiskárna nemá samostatný informační displej, tak si uživatel musí zvyknout na signalizaci barvami podsvícení a tlačítek. V zadní části je konektor pro připojení do elektrické sítě, USB port pro propojení s PC nebo notebookem a tlačítko pro zapnutí Wi-Fi. Přestože multifunkce nemá příliš hrubé plasty, ty se neprolínají a jsou dostatečně pevné. Zařízení je během provozu stabilní a celkově zpracování je ve výborné kvalitě. Design působí nejen moderně, ale také stylově.

 

         

Funkce All in One

Model HP Envy 6020e nabízí plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování. Pomocí dvoupásmového Wi-Fi můžete využívat bezdrátové připojení a tisk z mobilních zařízení s aplikací HP Smart. Nechybí podpora pro Apple zařízení AirPrint a pro Android zařízení Mopria. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk a bezokrajový tisk až do velikosti A4. Ovládání je pohodlné přímo přes aplikaci z mobilního telefonu, ale pomocí jednoduchého kontextového panelu.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 10 stran v monochromatickém režimu a 7 stran barevně. Vstupní kapacita papíru je 100 listů a výstupní 25 listů papíru. Tisk a kopírování probíhá v rozlišení 1 200 Dpi a kopírování v rozlišení 300 Dpi. Tisk probíhá bez problémů přímo z mobilního zařízení. O stavu informuje uživatele barevné podsvícení, na které je třeba si zvyknout. Černobílý tisk dokumentů je ve výborné kvalitě a doporučené vytížení je 100 až 400 strýn tisku. Maximální vytížení je 1 000 stran měsíčně. S tiskárnou zvládnete také tisk barevných fotografií. Na kvalitním fotopapíru jsou barvy dostatečně živé i když to nelze srovnávat s kvalitou fotografií na fotografické tiskárně.


Plusy tiskárny

- příjemný moderní design
- kvalitní zpracování
- jednoduché ovládání
- automatický oboustranný tisk
- inteligentní kontextový ovládací panel
- bezdrátová konektivita (dual band Wi-Fi)
- multifunkce All in One (tisk, kopírování, skenování)
- podpora HP Instant+


Minusy tiskárny

- systém 2 kazet ( černá a tricolor)
- cena originálních náplní
- chybí informační displej


Náplně do tiskárny

Tiskárna používá k tisku dva inkoustové kazety. Černou kazetu s označením HP 305 (black) s kapacitou 120 stran tisku a barevnou s označením HP 305 (tricolor) s kapacitou 100 stran tisku. Pro tento model můžete používat i velkokapacitní kazety s vytížením 200 stran barevná a 240 stran černá kazeta. Plusem je podpora alternativních cenově výhodnějších náplní. Multifunkce HP Envy 6020e patří do skupiny modelů se speciální službou HP Instant+. Pokud se uživatel rozhodne pro využívání této doplňkové služby získává náplně do tiskárny v různých předplatitelských úrovních.

Zhodnocení

HP Envy 6020e je cenově dostupná multifunkce do domácnosti nebo malé kanceláře. Tiskne ve velmi dobré kvalitě pro účely běžných dokumentů a občasného tisku barevných obrázků a fotografií. Má příjemné, malé rozměry a moderní minimalistický design. Jako minus může být pro někoho absence displeje se základními informacemi. Podsvícení je sice barevně odlišeno pro každý úkon, ale je třeba se v tom umět orientovat.