Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475

Poslední novinkou ze série DeskJet, která se objevila v nabídce tohoto léta je model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475. Je určen do domácnosti nebo menší firmy, kanceláře živnostníka, ale i pro Home Office. Stylovým designem a kompaktními rozměry výborně zapadne do moderního prostoru. Nechybí spolehlivá konektivita, univerzální funkce pro tiskové úkoly a možnost využívat zařízení i jako fax. Uživatelé potěší cena, která se pohybuje těsně kolem 2 500 CZK.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá firma, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 432mm
Hloubka: 361,1 mm
Výška: 174 mm
Hmotnost: 6,16 kg

Design ve stylovém bílém provedení

I poslední čtvrtý model z letošní letní nadílky HP má příjemný design ve stylové bílé barvě s šedými akcenty. Při detailnějším pohledu nám neušla podobnost se dvěma předchozími modely. Spodní část zařízení je podobná modelu HP Deskjet Plus 6075 Ink Advantage, která mě stejný kontextový ovládací panel. Horní část má zase skener s ADF, v čem je mírná podoba s modelem HP DeskJet Plus 4120. Multifunkce HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 si vzala něco z každého modelu a vypadá to velmi dobře. Tiskárna má kompaktní rozměry a velmi dobrou ergonomii. Přístup k ovládání je pohodlný. Kontextový ovládací panel obsahuje podsvícená tlačítka, které se rozsvítí podle potřeby. Podavač dokumentů má zaklápací lištu, která pokud ji nepotřebujete nezabírá místo na věku plochého skeneru. Po otevření jedné části zařízení se dostanete k 2 inkoustovým kazetám, které multifunkce používá. Výstup papíru je řešen slotem s pěkným podsvícením. Pro vstup papíru je ve spodní části umístěn vysouvací zásobník. Celkový příjemný dojem z této univerzální tiskárny, díky kompaktnosti a stylovému designu navíc doplňuje kvalitní tovární zpracování a použité pevné plasty. I zde musíme zmínit, že tento model využívá při výrobě 20 % recyklovaného materiálu.

 

Funkce All-in-One

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 je univerzální tiskárnou typu All-in-One, která nabízí plnohodnotnotné funkce tisku, kopírování a skenování v jednom zařízení. Díky bezdrátové konektivitě může uživatel zadávat tiskové úkoly přímo z mobilního zařízení. Pomocí aplikace HP Smart dostane další inteligentní funkce. V rámci připojení pomocí Wi-Fi se můžete pohybovat ve dvou pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Kromě podpory Dual Wi-Fi disponuje zařízení také funkcí samoopravy pro minimalizaci ztráty přenosu. Tiskové úlohy si můžete zefektivnit používáním automatického oboustranného tisku a automatickým podavačem dokumentů.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 tlačí inkoustovou technologii v max. rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Doba pro vytištění první strany je přibližně 18 sekund. Za minutu dokáže vytisknout 10 stran formátu A4 v monochromatickém režimu nebo 7 stran barevně. Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů papíru a na výstupu je to 25 listů papíru. Tiskárna je vhodná pro uživatele, který tlačí měsíčně přibližně 100 až 400 stran. Maximální vytížení, kteří zařízení zvládne je 1 000 stran tisku. Černobílý tisk textových dokumentů je ve výborné kvalitě. Text je ostrý a velmi dobře čitelný. Při celostrannej barevném tisku obrázků nebo fotografii je to už o poznání horší. Ale tento model ani není primárně určen pro fotografy a pro běžného uživatele splní to, na co je tiskárna určená. Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 podporuje i bezokrajový tisk.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- příjemný stylový design
- multifunkčnost typu All-in-One
- kvalitní barevný a černobílý tisk
- dobrá konektivita
- automatický oboustranný tisk a ADF
- dvoupásmové připojení Wi-Fi s funkcí samoopravy
- tisk a fax z mobilních zařízení
- jednoduché ovládání
- inteligentní ovládací kontextový panel
- možnost tisku s jednou inkoustovou kazetou
- kompaktní rozměry
- cena

Mínusy tiskárny

- chybí zatím podpora alternativních náplní

Náplně do tiskárny

Do tiskárny jdou dvě inkoustové kazety. Černá náplň s označením HP 653 s kapacitou 360 stran o objemu 6 ml a společná barevná Tricolor náplň HP 653, která mě vytíženost 200 stran a dodává se v kazetě o objemu 5 ml. Náklady na tisk se pohybují v průměrné ceně inkoustových tiskáren do domácnosti a běžného uživatele určitě nezruinují. Škoda, že pro tento model zatím nejsou dostupné alternativní, kompatibilní náplně.

Zhodnocení

V cenové hladině kolem 2 500CZK je v nabídce prodejců dost zajímavých inkoustových tiskáren. Multifunkce HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 je na horní hranici této ceny, někde mírně nad, ale uživateli má co nabídnout. Atraktivním, stylovým designem, kompaktními rozměry, výbornou konektivitou a pohodlným ovládáním dokáže zaujmout. Kvalita černobílého i barevného tisku je na velmi dobré úrovni, zařízení pracuje spolehlivě a relativně dost rychle. Náklady na tisk se dají snížit používáním automatického oboustranného tisku. Plusem je, že tlačit se dá i s jednou kazetou. Určitě by potěšilo, kdyby tiskárna s takovým moderním designem měla již integrovaný tankový systém pro doplňování inkoustu namísto kazet, ale to už by navýšilo cenu, což by mnoho uživatelů odradilo. Každopádně jde o velmi zajímavé zařízení.