Kancelář a škola

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Atraktivní novinka léta do domácnosti

Dalším z červencových novinek v obchodech je inkoustová multifunkce HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075. Designově ladí s letními novinkami HP. V krásném bílém provedení by mohla zaujmout uživatele, kteří hledají univerzální tiskárnu do domácnosti a to pro celou rodinu, studenty a živnostníků v malé firmě. Tento model si umíme představit i pro Home Office. Nezabere mnoho místa, vypadá moderně a nabízí plnohodnotné funkce pro tisk, kopírování a skenování v jednom kompaktním zařízení.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá firma, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ne


Rozměry a hmotnost

Šířka: 432 mm
Hloubka: 511 mm
Výška: 132 mm
Hmotnost: 5,22 kg

Moderní design s podsvícením

Nové modely na první pohled zaujmou moderním, svěžím designem a to platí i pro multifunkci HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075. V příjemné bílé barvě s jemnými šedými akcenty působí zařízení velmi stylově. Díky kompaktní velikosti je tiskárny umístitelná i do menšího prostoru domácí kanceláře. S jemným zaoblením vypadá hranatější, ale ergonomie je zachována. Přístup k ovládání a manipulace s papírem je bezproblémová. Horní část zabírá víko s logem výrobce, pod kterým se ukrývá plochý skener. Přední strana má ve spodní části mírně vystupující část, kde s nachází zasouvací vstupní zásobník. Nad ním je slotový výstup papíru, který je navíc podsvícený příjemným světlem, které signalizuje stav zařízení a chyby. Na pravé straně se nachází inteligentní kontextový ovládací panel s tlačítky, které se rozsvítí, když je potřebujete. Tovární zpracování je na velmi dobře úrovni a design musíme pochválit. Zařízení vypadá moderně a stylově.

 

 

Univerzální funkce

Multifunkce obsahuje 3 plnohodnotné funkce pro tisk, kopírování a skenování. Podporuje automatický oboustranný tisk a díky připojení pomocí Wi-Fi (dvě pásma) umí uživatel využít všechny možnosti bezdrátové konektivity. Velkým plusem je kompatibilita s aplikací HP Smart se kterou můžete využívat inteligentní funkce tisku.

Rychlost a kvalita tisku

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 tlačí barevně inkoustovou technologií v rozlišení tisku 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 10 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 7 stran A4 barevně. Vstupní kapacita je 100 listů papíru a na výstupu je třeba spokojit s 25 listy papíru. Jelikož je tato multifunkce určena primárně do domácnosti doporučen měsíční objem tisku se pohybuje někde mezi 100 až 400 stranami. Maximální pracovní vytížení je 1 000 stran tisku. Tiskárna dokáže tisknout na klasický kancelářský papír, ale i na fotografický papír, obálky a brožury. Kvalita výtisků je na docela dobré úrovni a to při černobílém i barevném tisku. Samozřejmě, že se tisk fotografii nedá srovnávat s mnohem dražšími fotografickými tiskárnami, ale běžný uživatel nebude kvalitou zklamán.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- stylové podsvícení
- multifunkčnost (All-in-One)
- konektivita (dual band Wi-Fi)
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- možnost tisku s jednou inkoustovou kazetou
- inteligentní kontextový ovládací panel
- tlačítka se rozsvítí, pouze když je potřebujete
- dostupná cena


Mínusy tiskárny

- cena originálních náplní
- absence podpory alternativních náplní

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí pomocí dvou inkoustových naplní. Černá inkoustová kazeta s označením HP 653 (black) o objemu 6 ml má vytíženost 360 stran. Barevná inkoustová kazeta s označením HP 653 (tricolor) o objemu 5 ml má vytíženost 300 stran.

 

Zhodnocení

Pokud bychom měli tiskárnu zhodnotit na základě parametrů a celkového designu, zaslouží si pochvalu. Jde o vyvážené, univerzální řešení typu All-in-One. Do domácnosti, malé firmy nebo Home Office má dostatečnou konektivitu. Plusem je automatický oboustranný tisk a inteligentní funkce přes aplikaci. Ta je kompatibilní s mobilními zařízeními Android a iOS. Nás nejvíce oslovil svěží moderní design a příjemné barevné provedení. Navíc se výrobce může pochlubit, že při výrobě zařízení bylo použito 20% z recyklovaného materiálu.