Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP DeskJet Plus 4120 All-in-One

Druhým modelem v nabídce novinek je inkoustová barevná multifunkce HP Deskjet Plus 4120. Cenově se dostanete na vyšší částku, ale odměnou vám bude hned několik funkcí navíc. Kromě barevného tisku, kopírování a skenování, získáte i automatický podavač dokumentů. Tento model má výbornou konektivitu a přestože nedisponuje připojením do sítě LAN, nechybí možnost připojení bezdrátově pomocí Wi-Fi. Za cenu pod 2 099 CZK toho nabízí multifunkce HP Deskjet Plus 4120 dost pro uživatele v domácnosti, ale i pro malou firmu živnostníka nebo Home Office.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální s podporou ovladače)
Displej: ano (informační, segmentový)


Rozměry a hmotnost

Šířka: 428 mm
Hloubka: 332 mm
Výška: 200 mm
Hmotnost: 4,82 kg


Design v moderní bílé


I druhý model z nové série má elegantní design ve svěží bílé s šedými akcenty a stříbrným logem výrobce. Navzdory větším rozměrům jde stále o kompaktní zařízení, vhodné na volné umístění i na pracovní stůl. Horní část zabírá masivní skener s automatickým podavačem dokumentů. Těsně na okraji volné části krytu je tenký ovládací panel s miniaturním informačním displejem a několika dotykovými tlačítky. V podstatě jde o stejný panel, jako u modelu 2170, jen jinak umístěným. Papír se vkládá vzadu a výstup najdete na čelní straně. Po otevření krytu v přední části se dostanete k holdre pro dvě inkoustové kazety. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a zařízení je během provozu stabilní. Plasty jsou dostatečně pevné a neprohýbají se. Celkový design v krásné stylové bílé barvě působí velmi moderně a zapadne do jakéhokoliv prostoru.

 

Funkce All-in-One


Multifunkčnost tohoto modelu prezentují 3 plnohodnotné funkce: barevný tisk, kopírování, a skenování. Kromě toho podporuje tiskárna manuální oboustranný tisk s podporou ovladače a práci při skenování usnadní automatický podavač dokumentů s kapacitou 35 listů. Díky podpoře bezdrátového tisku přes Wi-Fi, která disponuje funkcí samoopravy pro minimalizaci ztráty přenosu, můžete spolehlivě tisknout i z mobilních zařízení. Velmi nápomocný je při tiskových úlohách inteligentní aplikace HP Smart.


Rychlost a kvalita tisku

Pro tiskové úlohy, jaké používají běžní uživatelé a tím myslíme tisk černobílých dokumentů, barevných obrázků a nějakých nenáročných fotografií dosahují výtisky velmi dobrou kvalitu. Samozřejmě to není zařízení na tisk vysoce kvalitních fotografií pro profesionálního fotografa. Ale kvalita tisku je dobrá. Za minutu vytiskne model HP DeskJet Plus 4120 v monochromatickém režimu 8,5 stran a barevně 5,5 stran formátu A4. Rozlišení kvality tisku pro barevné výtisky je 4 800 x 1 200 Dpi a pro černobílé výtisky v té nejvyšší kvalitě je to 1 200 x 1 200 Dpi. Maximální vstupní kapacita je 60 listů papíru a výstupní 25 listů papíru. Multifunkce je vhodná do domácnosti, kde se tiskne měsíčně přibližně 100 až 300 stran. Maximální měsíční vytížení zařízení je 1 000 stran.


 
Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stylový design a kompaktní rozměry
- multifunkční zařízení typu All-on-One
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení
- možnost zasílání mobilního faxu
- kvalita tisku
- jednoduché ovládání


Mínusy tiskárny

- cena originálních náplní
- společná barevná kazeta tricolor
- náklady na tisk
- absence automatického oboustranného tisku (duplex)

 

Náplně do tiskárny

Do multifunkce HP DeskJet Plus 4120 jdou dvě inkoustové kazety. Černá s označením HP 305 s kapacitou 120 stran nebo ve verzi XL, která má kapacitu 240 stran a společná barevná Tricolor se standardní kapacitou 100 stran nebo velkokapacitní XL s vytížeností 200 stran. S tímto modelem by měly být kompatibilní i alternativní náplně HP 343 a HP 338.


Zhodnocení

Bohužel jsme neměli šanci vyzkoušet tento model, protože jen během těchto dní se dostane do prodeje, jako novinka. Všechny parametry nasvědčují tomu, že půjde o zajímavou univerzální multifunkci do domácnosti s velmi dobrou konektivitou a moderním, stylovým designem. Některé zdroje uvádějí, že multifunkce podporuje kromě bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi i možnost připojení přes rozhraní Bluetooth. Zatím se nám nepodařilo zjistit, jestli je to opravdu tak. Přesto si tato tiskárna může získat množství uživatelů hlavně kvůli svěžímu designu a nízké ceně.