Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP DeskJet 2720 All-in-One

Nové modely řady Deskjet HP (2020)

Společnost HP zařadila do své nabídky 4 nové modely, které se dostanou na trh již tento měsíc (červenec 2020). Zatím jsou v nabídce ve stavu předobjednávka - novinka. Musíme přiznat, že vypadají svěže a co do designu, určitě se budou uživatelům líbit. Cenově se odrážejí od velmi dostupné ceny za každý model. Novinky by mohly nahradit nejlevnější inkoustové multifunkce, až po střední modely pro náročnější uživatele do domácnosti. V krátkosti vám 4 nové modely představíme.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, Home Office, student Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint  HP Smart Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano (segmentový, informační)


Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm
Hloubka: 304 mm
Výška: 154 mm
Hmotnost: 3,42 kg


HP DeskJet 2720

Cenově nejdostupnější model má označení Deskjet 2720 All-in-One a mněl by nahradit multifunkci HP Deskjet 2630, nebo být alespoň novější alternativou k tomuto modelu. Tento model by mohl najít uplatnění v menší domácnosti, kde se netiskne mnoho nebo ve studentské pokoji, případně jako řešení pro nenáročný Home Office. Výhodou je bezdrátová konektivita, jednoduché ovládání a multifunkčnost tří funkcí v jednom kompaktním zařízení.

 

Moderní svěží design

Design se nese v duchu celé nové nabídky v krásné stylové bílé s šedými akcenty. Zařízení působí moderně a dost luxusně v této nejnižší řadě. Minimalistický design se hodí k malým rozměrům zařízení, pro které najdete místo i na menším pracovním stole. Horní část tiskárny zabírá otvírací kryt pod kterým se nachází plochý skener a jednoduchý ovládací panel. Ten nabízí několik tlačítek a malý, informační segmentový displej. Vstup papíru je v zadní části zařízení a výstup vpředu po otevření krytu, který slouží zároveň jako vodíci lišta pro výtisk. Pokud ho porovnáte se starším modelem HP DeskJet 2630, tak jde o parametrově totožné zařízení, stejné velikosti a jediný rozdíl je nové barevné provedení. I cena nové multifunkce je stejná, takže půjde o nejdostupnější model z nabídky HP mezi multifunkcemi.

 

Základní funkce, rychlost a kvalita tisku

Jde o barevnou multifunkci, která tlačí inkoustovou termální technologií. Za minutu dokáže vytisknout 7,5 stran v monochromatickém režimu nebo 5,5 stran barevně. Tisk první strany trvá přibližně 15 sekund. Maximální rozlišení pro nejlepší kvalitu je 1 200 x 1 200 Dpi. Zařízení tlačí do formátu A4. Kromě funkce tisku nabízí také kopírování a skenování. Oboustranný tisk je pouze ruční s podporou vhodného ovladače. Vstupní kapacita papíru je 60 listů a na výstupu to je 25 listů. Multifunkce HP DeskJet 2720 je vhodná do domácnosti a pro nenáročného studenta, který tlačí měsíčně přibližně 50 až 100 stran. Plusem je podpora bezdrátového připojení a tisk z mobilních zařízení. Nový model by se měl dostat do prodeje za cenu těsně nad 1 199 CZK, což je velmi dostupná cena za barevnou multifunkci. Kvalita tisku je pro běžného uživatele dostačující a při ceně zařízení, bychom ani nehledali nedostatky.

 

Náplně do tiskárny

Nás však zajímá hlavně cena náplní, což může výhodnost této tiskárny podstatně snížit. Tento model používá pro tisk 2 inkoustové kazety. Náplň s černým inkoustem s označením HP 305 (black) má vytíženost 120 stran ve verzi standard. Ve verzi HP 305XL má kapacitu 240 stran. Barevná náplň Tricolor má ve standardní verzi kapacitu 100 stran a ve velkokapacitní XL verzi 200 stran. Navzdory nízké ceně zařízení náklady na tisk, až tak nízké nebudou, ale do domácnosti, kde se tlačí málo je to dobré zařízení pro tisk, kopírování a skenování s podporou tisku z mobilu.

 

Plusy tiskárny

- nízká cena zařízení
- moderní design a kompaktní rozměry
- podpora bezdrátového připojení a tisku z mobilu
- aplikace HP Smart
- jednoduché ovládání
- barevný tisk
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
 

Mínusy tiskárny

- náklady na tisk
 

Zhodnocení

Multifunkce HP DeskJet 2720 by se měla objevit v obchodech již v těchto dnech a pravděpodobně nové barevné provedení nahradí starší model. Kromě velmi příjemné bílo - šedé verze by se měla objevit na trhu také verze 2721 v bílé s akcenty v petrolejové barvě. Na výkonu a vytíženosti to zákazník síce nepocítí oproti starším modelům, ale bude mít v této nízké cenové hladině na výběr z nových barev. Nám osobně se model 2720 v svěží bílé v kombinaci se šedou a stříbrným logem velmi líbí. I přes ceně působí design stylově.