Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

HP DeskJet 2630

Potřebujete tiskárnu za nízkou cenu? Nebo multifunkci, která by vám nabídla i rychlé kopírování a skenování? A co tak, kdyby k tomu byla ještě barevná. Možnost bezdrátového připojení by vás potěšila? Pokud hledáte multifunkci za nízkou cenu, máme pro vás tip. Inkoustovou tiskárnu typ All-in-One s podporou mobilního tisku. Tento model nabízí základny funkce tisku, kopírování a skenování, ve velmi dobrém poměru kvality a překvapivě nízké ceny. Vhodná je zejména pro studenty a pro nenáročné uživatele do domácnosti.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma / domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB 2.0 / Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování / AirPrint / HP ePrint 
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm
Hloubka: 304 mm
Výška: 149 mm
Hmotnost: 3,42 kg

Svěží design

Na první pohled vypadá model HP DeskJet 2630 jednoduše a díky kompaktním rozměrům je umístění možné prakticky všude. Plastové tělo zařízení působí dojmem, že není dvakrát nejpevnější a při výrobě byl použit levnější plast. Tovární zpracování je však na velmi dobré úrovni a plast je dostatečně pevný. V bílo modré verzi se hodí spíše do studentského pokoje. Bílý plast doplňují modré akcenty navrchnej straně a modré logo výrobce. Marně byste hledali velký displej a ovládací panel s množstvím prvků. Celé ovládání je zastoupeno v jednoduchém ovládacím pase na levé horní straně. Kromě základních tlačítek se tam ukrývá i minimalistický displej, který zobrazí počet kopií a ikonky, jak je připojena Wi-Fi a síla signálu, v jakém stavu jsou náplně. V podstatě minimalistické znázornění. Nad malým displejem je tlačítko zapínání a pod displejem ostatní dotyková tlačítka. V zadní části najdete konektor pro připojení do sítě a pro USB kabel. Design je sice sympatický, ale rozhodně nepatří k těm nejkrásnějším. Jediné v čem vidíme plus je originální barevné provedení, oproti černým a šedým zařízením je to přece jen svěží změna. Takový design se výborně hodí do pokoje studenta.

Funkce tak akorát

Pokud bychom to měli shrnout, tak vše, co potřebujete model HP DeskJet 2630 obsahuje. Tiskne barevně pomocí inkoustových náplní, kopíruje a skenuje. Podporuje uložení skenovaného dokumentu ve formátu JPEG, TIFF, PDF, BMP, PNG. Nechybí ani možnost tisku z mobilu, tabletu nebo notebooku pomocí bezdrátového připojení.

Rychlost a kvalita tisku

Přihlédneme-li k tomu, že jde o cenově velmi nízkou hranici za multifunkční a dokonce barevné zařízení, kde cílovou skupinou budou studenti a nenároční uživatelé, tak kvalita a rychlost jsou slušné. Multifunkce dokáže za minutu vytisknout 5,5 stran v barvě nebo 7,5 stran černobílé (ISO). Se snížením rozlišení je to až 18 - 20 stran / min. Maximální rozlišení je 1 200 x 1 200 Dpi a čas k vytlačení první stránky se pohybuje někde okolo 14 - 18 sekund. Doporučený měsíční objem tisku je 50 až 100 stran A4, ale maximální vytíženost se blíží až k hranici 1 000 stran. Maximální vstupní kapacita je 60 listů papíru. Nehledejte však žádný zásobník. Papíry se vkládají pěkně starší metodou vzadu a jsou v podstatě stále viditelné. Výstup je 25 listů po otevření čelního krytu. Co se týče kvality je na dobré úrovni, pokud potřebujete tisknout dokumenty či už barevně nebo černobílé. Vysokou kvalitu fotografií však neočekávejte. Oboustranný tisk je možná pouze ručně, ale v takové cenové hladině jsme automatický oboustranný tisk, ani neočekávali.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost
- zajímavé barevné provedení
- funkce All-in-One
- barevný tisk
- Wi-Fi (podpora tisku z mobilního zařízení)
- jednoduché ovládání
- možnost použití XL náplní
- dostupná cena

Mínusy tiskárny

- malý displej
- vstupní zásobník (vkládání papíru)
- vyšší hlučnost
- průměrná kvalita barevného tisku

Náplně do tiskárny

Multifunkce používá pro tisk dvě inkoustové náplně, barevnou tricolor a černou. Plusem je, že můžete zvolit i XL náplně s vyšší kapacitou.
Originální černá inkoustová kazeta HP 304 (N9K06AE) s vytížeností zhruba 120 stran.
Originální tricolor inkoustová kazeta HP 304 (N9K05A) s vytížeností 100 stran.
Originální černá inkoustová kazeta s vysokou výtěžností až 330 stran HP 304XL (N9K08AE).
Originální tricolor inkoustová kazeta s vysokou výtěžností HP 304XL (N9K07AE).

Zhodnocení

Model HP DeskJet 2630, sice nepatří k nejvýkonnějším zařízením, ale ve prospěch hraje určitě nejnižší cena na trhu za barevnou multifunkční tiskárnu do domácnosti. Tento jednoduchý kompaktní model nabízí velmi dobrou tisk, kopírování a skenování. Kvalita výtisků běžných dokumentů, ať už barevně nebo černobílé je velmi dobrá. Díky možnosti bezdrátového připojení a tisku z mobilních zařízení se tento model určitě vyplatí studentům nebo do domácnosti na občasnou tisk. Kromě výborné ceny je plusem této multifunkce i její nízká spotřeba energie během provozu, což potvrzuje i certifikace ENERGY STAR.

Tip pro vás

Multifunkce HP DeskJet 2630 umožňuje volitelné kazety XL, které mají lepší výtěžnost oproti standardním a vaše náklady na tisk tím můžete snížit. Stejně i používáním značkových kazet TonerDepot Premium nebo alternativních kazet pro tento model.