Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP DesignJet T230 24

Společnost HP uvedla tento model, jak jeden z nejmenších velkoformátových plotrů na světě. Kompaktní velikost a dostupná cena by mohla zaujmout každého, kdo potřebuje pro svůj byznys dostupné řešení bez větších kompromisů. Model HP DesignJet T230 24-in najde uplatnění ve firmě, která potřebuje kvalitní tisk velkoformátových fotografií, ale i v kanceláři stavebních inženýrů nebo architektů.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: termální inkoustový barevná (plotr)
Použití firma/ domácnost: středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN / Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud 
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk
Maximální formát tisku: A0, A1, A2, A3, A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 1 013 mm
Hloubka: 440 mm
Výška: 285 mm
Hmotnost: 21,5 kg


Kompaktní design

Už na první pohled kompaktní velikost zařízení je přidanou hodnotou i do menší kanceláře nebo pracovního prostoru, kam by se velké zařízení nevešlo. S dobrou ergonomií díky jemně zaobleným hranám a celkově příjemným designem můžeme zařadit tento model mezi moderní stylové tiskárny. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou pevné. V černém provedení vypadá tiskárnu decentně. Tiskárna je v kombinaci hladkých matných plastů s částmi, které mají jemnou texturu. Kvalitní konstrukce přidává zařízení na velmi dobré stabilitě i při náročnějším provozu. V zadní části je podavač pro klasický papír formátu A1, A2, A3, A4 a vřeteno pro rolovatelný papír s maximální šířkou 610 mm. Horní část zařízení má jemně texturovaný povrch. Kromě loga výrobce uprostřed se nachází vlevo barevný dotykový LCD displej. V přední části je slot pro výstup papíru s automatickou řezačkou. Za otevíracím krytem je prostor pro čtyři samostatné inkoustové kazety (CMYK). V zadní části najdete porty pro zapojení do elektrické sítě a pro připojení ethernet kabelu do LAN sítě. Zpracování a design hodnotíme kladně. Díky rozměrům lze umístit tiskárnu na stůl nebo s přídavným stojanem do prostoru kanceláře.

Funkce pro stavební inženýry a architekty

HP DesignJet T230 je 24 "tiskárna, která splňuje všechny požadavky na monochromatický a barevný tisk ve velkém formátu. Mezi dostupnými plotry na trhu je jednou z nejmenších. Díky bohaté konektivitě je možné využívat nejen tiskové úkoly zadávané z připojeného počítače, ale také z mobilních zařízení. Nechybí funkce AirPrint pro zařízení s iOS. Model obsahuje podporu bezdrátového připojení a zapojení do LAN sítě. Možnosti tisku z různých zdrojů jsou bohaté. Využívat můžete i tisk z cloudových úložišť. Uživatelské prostředí je intuitivní a ovládání pohodlné s možností věrohodného náhledu. Čas může uživatel ušetřit pomocí softwaru HP Click, kterým jedním kliknutím odešle hned několik souborů. Pomocí aplikace HP Smart víte tisknout doslova odkudkoliv. Pro tento model je připraveno hned několik softwarových řešení přímo od výrobce.


Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v optimalizovaném rozlišení 2 400 x 1 200 Dpi v černobílém i barevném režimu. Výtisk formátu A1 dokáže vytisknout za 35 sekund. Za hodinu je to přibližně 68 stran tisku formát A1. Díky inkoustům HP Bright Office získáte až o 31 % vyšší přesnost čar a až o 65 % větší gamut. Tisk čárových výkresů, prezentací, ale i reklamních prospektů dosahuje vysokou kvalitu.
Tento model podporuje širokou škálu médií. Velikost rolovatelný papíru je 210 x 279 až 610 x 1 897 mm. Pro samostatné archy papíru je podpora formátů A1, A2, A3, A4. HP DesignJet T230 si poradí s typy papíru: obyčejný kancelářský a křídový papír (kancelářský, křídový, křídový těžký, recyklovaný, běžný, zářivě bílý), technický papír (pauzovací, pergamen), fólie (průhledná, matná), fotopapír (saténový, lesklý , pololesklý, prémiový, polypropylenový), samolepicí (lepicí, polypropylenový). Doporučená hmotnost médií je 60 až 280 g/m2 a tloušťka 0,3 mm.

 

Plusy tiskárny

- pevná konstrukce a vysoká kvalita zpracování
- moderní design
- kompaktní velikost
- plotr pro 24 "role papíru
- kvalitní termální barevný tisk
- rychlost tisku
- bohatá konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení a cloudových služeb
- kvalitní inkoustové náplně HP Bright Office
- podpora médií
- pohodlné ovládání
- rozšíření funkcí díky aplikaci HP Smart
- dostupná cena


Mínusy tiskárny

- bez podpory duplexu
- stojan není součástí zařízení (potřebné samostatně dokoupit)
- menší LCD displej


Náplně do tiskárny

Do tohoto modelu jdou čtyři samostatné inkoustové kazety HP 712 - azurová, purpurová a žlutá založené na bázi barviva a černý pigmentový inkoust. Vytíženost je přibližně 20 ml inkoustu na 101 stran tisku ve formátu A1/ D při zohlednění pravidelné údržby. Standardně je objem náplně 29 ml pro barevné inkoustové kazety a 38 ml pro černou kazetu. Ta je v nabídce také v 80 ml objemu.

Zhodnocení

Asi nejkompaktnější plotr v dostupné ceně nabízí vše, co patří do kanceláře v oblasti stavebnictví, strojírenství nebo samostatných architektů. Je výbornou alternativou s monha menším půdorysem namísto velkého plotru. Tiskne ve vysoké kvalitě, rychle a za poměrně nízké náklady v několika podporovaných formátech. Díky konektivita nejste omezeni na tisk z jednoho zdroje. Výhodou je že k tiskárně můžete dokoupit samostatný stojan, ale také volitelné příslušenství pomocí kterého víte tisknout projekty v různých formátech A3/ B a A1/ D bez nutnosti ručního přepínání zdroje médií.

Navíc patří plotr do modelové řady s certifikací Energy Star a registrace EPEAT Gold. V rámci programu HP nabízí bezplatnou recyklaci prázdných inkoustových kazet. Tento produkt má konstrukci s vyšší udržitelností, která snižuje produkci CO2 až o 7,3 tuny za rok. To díky každému novému vyrobenému kusu obsahujícího 30 % recyklovaného plastu.