Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw

Barevná multifunkce ve stylovém designu, model HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw zastřešuje spolehlivý dynamický výkon a výbornou kvalitu pro malou až středně velkou pracovní skupinu. Vhodná je také jako rodinná tiskárna na Home Office pro několik uživatelů. Nabízí všechny potřebné funkce včetně faxu v jednom robustním zařízení s pohodlným dotykovým ovládáním.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi/Bluetooth

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ HP Smart/ Wi-Fi Direct

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 421 mm

Hloubka: 543 mm

Výška: 384 mm

Hmotnost: 20,41 kg

Atraktivní moderní design

Model HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw zaujme na první pohled svým moderním designem. Stylová multifunkce má hranatý tvar v zajímavém barevném provedení v kombinaci modré a světle šedé. Horní část patří plochému skeneru s oboustranným automatickým podavačem dokumentů na 50 listů. Pod ním je výstup tisku, který je na prodloužené části zařízení. Kapacita výstupu je 150 listů. Vpravo se nachází velmi pěkný 4,3“ WLED displej s dotykovým ovládáním. Nalevo se zase nachází port pro hostitelské USB pro přímý tisk z externích HDD nebo USB klíče. Jediné hardwarové tlačítko zapnutí a vypnutí je na čelní straně vpravo. Čelní strana v modré barvě ukrývá po otevření krytu volitelný zásobník papíru na 150 archů a za ním po otevření celé části prostor pro čtyři tonerové kazety. Ve spodní části je hlavní vstupní zásobník papíru s kapacitou 250 listů papíru. Tento model umožňuje rozšíření o přídavný vstupní zásobník papíru s kapacitou 550 archů. V zadní části zařízení se nacházejí konektory pro připojení 2 x USB a 1 x ethernet. Multifunkce má kvalitní tovární zpracování se stabilní konstrukcí a pevnými plasty.

 

      

Funkce All-in-One

Čtyři plnohodnotné funkce tisku, kopírování, skenování a faxu jsou ukryty v tomto kompaktním zařízení s bohatou konektivitou. Ta je zastoupena nejen USB propojením, ale také připojením k LAN síti a bezdrátovou konektivitou pomocí Wi-Fi a rozhraní Bluetooth. Tiskárna podporuje tisk z mobilních zařízení pomocí AirPrint, HP Smart, Mopria certifikace a mobilních aplikací. Dvoupásmová Wi-Fi s automatickou obnovou připojení dokáže inteligentně vyhledávat nejlepší připojení bez přerušení. Multifunkce umožňuje pomocí nástrojů pro správu jednoduché nastavení a bezproblémovou správu tiskových úloh.

        

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne laserovou technologií v rozlišení 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 33 stran A4 v barevném i monochromatickém režimu. Tisk první strany trvá 9,5 sekund černobílý dokument nebo 10,5 sekund barevně. Zařízení je sestaveno pro objem tisku 750 až 4 000 stran měsíčně. Maximální měsíční vytížení je 50 000 stran tisku.

Rozlišení skeneru je 600 Dpi s podporou skenování obou stran. Rychlost skenování je 29 stran monochromaticky, 26 stran barevně jedná strana za minutu nebo 44 stran monochromaticky a 35 stran barevně. Kopírování A4 dokumentu zvládaná tiskárna v objemu 33 stran za minutu.

Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni v obou podporovaných režimech. Monochromatický tisk je vynikající a barevný tisk fotografií o něco málo horší.

 

Plusy tiskárny

- moderní stylový design

- pevná konstrukce

- rychlý, kvalitní tisk

- funkce 4 v 1

- dotykový displej

- pohodlné ovládání a jednoduchá správa tisku

- bohatá konektivita (USB, LAN, dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth)

- smart aplikace HP

- tisk z mobilních zařízení

- podpora USB host

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický podavač dokumentů (DADF)

 

Minusy tiskárny

- nepodporuje alternativní náplně

Náplně do tiskárny

Do tiskárny se používají náhradní inkoustové kazety: Černá originální tonerová kazeta HP 220A LaserJet (přibližně 2 000 stran) W2200A; Azurová originální tonerová kazeta HP 220A LaserJet (přibližně 1 800 stran) W2201A; Žlutá originální tonerová kazeta HP 220A LaserJet (přibližně 1 800 stran) W2202A; Purpurová originální tonerová kazeta HP 220A LaserJet (přibližně 1 800 stran) W2203A; Černá originální tonerová kazeta HP 220X LaserJet (přibližně 7 500 stran) W2200X; Azurová originální tonerová kazeta HP 220X LaserJet (přibližně 5 500 stran) W2201X; Žlutá originální tonerová kazeta HP 220X LaserJet (přibližně 5 500 stran) W2202X; Purpurová originální tonerová kazeta HP 220X LaserJet (přibližně 5 500 stran) W2203X.

 

Zhodnocení

Na první pohled má HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw vše, co potřebujete pro malou kancelář nebo pracovní skupinu. Toto je barevné laserové multifunkční zařízení (MFP), které nabízí tisk, skenování, kopírování, faxování a sadu dalších dobře promyšlených kancelářských funkcí. Jen se čtyřmi spotřebními materiály nabízí snadnou údržbu, přičemž jeho maximální pracovní cyklus 50 000 stran znamená, že by si bezproblémově poradí i náročným provozem.

Přestože je vyroben z běžného šedobílého plastu, je oživen modrými panely na přední straně dvou zásobníků papíru. Tyto sestávají ze zásobníku na 250 listů v základní verzi spolu s víceúčelovým zásobníkem na 50 listů, který lze sklopit dopředu. Plusem je možnost rozšíření o další zásobník papíru. Na vrchu je automatický podavač dokumentů (DADF) na 50 listů, který stejně jako tiskárna podporuje automatický duplexní (oboustranný) provoz.

Tiskárna se dodává se spotřebním materiálem, který je již v balení připraven k použití. Každá kazeta kombinuje toner se zobrazovacím válcem. I když se to zdá nehospodárné vzhledem k tomu, že válce často vydrží mnohem déle než toner, má to však výhodu ve zjednodušení údržby.

Trochu zamrzí, že multifunkce nepodporuje alternativní tonery a tisk je vázán na originální nebo repasované tonerové kazety s čipem HP.