Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Color Laser 178nw

Mírne DéJà Vu

V roce 2017 odkoupila společnost Hewlett-Packard tiskařskou obchodní oblast společnosti Samsung. V té době měl korejsky výrobce na trhu několik zdařilých modelů tiskáren. Velmi populární byla barevná laserová multifunkce Samsung SL-C480w. HP získalo nákupem divize tisku Samsung i několik patentovaných technológií a právo využívat značku Samsung na tiskárnách, během následujících dvou let. Koncem roku 2019 o tuto možnost přišla. Právě to může být důvodem, proč se nový model laserové multifunkce HP Color Laser 178nw svým designem podobá modelu Samsung SL-C480w. Dá se říci, že zařízení prošlo jen mírným re-designem a změnilo se logo výrobce. Jak je to se specifikací a výkonem této multifunkce jsme shrnuli do krátké recenze.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma, home office
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mobile Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: manuální
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 406 mm
Hloubka: 363 mm
Výška: 288,7 mm
Hmotnost: 12,94 kg
 

Design ve stopách Samsungu

 
Rozměry multifunkce jsou skoro totožné s modelem Samsung. Odchylka je velmi malá. Nový model však přibral na hmotnosti. Pokud byste vedle sebe postavili oba modely a překryly loga, nabyly byste dojem, že jde o stejnou tiskárnu. Nástupce má stejně jemně zaoblené hrany a ergonomický design, který je laděn do dvou barev: bílé a tmavě šedé. Po stranách zařízení je větrání a zadní část patří konektorům pro USB, ethernet kabel a pro síťový kabel. Zajímavější je přední část, na které se nachází vespodu vstupní zásobník papíru, nad ním otevírací kryt s logem HP, za kterým jsou 4 samostatné tonerové kazety. V horní části je výsuvní lišta pro výstup papíru a nad ní už část, která je odlišné barvy a patří plochému skeneru se zavíracím krytem a ovládacímu panelu. Na něm se nacházejí všechny ovládací tlačítka a 2-řádkový displej. Panel má oproti modelu Samsung tlačítka v modernějším designu. Zařízení působí moderně a svěže. Stříbrné logo HP se na čelní straně zařízení pěkně vyjímá.

 

 
 

Vylepšené funkce

 
Mnohem více, než obnovený design nás zajímalo, jaké změny proběhly uvnitř. Funkce předešlého modelu byly na velmi dobré úrovni v době, kdy se dostal na trh. Dnes se očekává od multifunkce trochu víc. Model HP Color Laser 178nw má bohatou konektivitu. Nabízí v podstatě všechny možnosti připojení. Pevné připojení pomocí USB kabelu, zapojení ethernet kabelem do LAN sítě a možnost bezdrátového připojení díky Wi-Fi. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízení. Oproti Samsungu postráda rozhraní NFC. Kromě barevného laserového tisku obsahuje zařízení také funkce kopírování a skenování. Bohužel chybí automatický oboustranný tisk, ale využít můžete manuální oboustranný tisk. Multifunkce se velmi pohodlně ovládá a do domácnosti, domácí kanceláře nebo malé firmy je to zajímavé zařízení.
 

Rychlost a kvalita tisku

 

Tiskárna tiskne laserovou technologií v monochromatickém a barevném režimu. Za minutu vytiskne 18 stran A4 černobílé nebo 4 barevné strany. Kvalita tisku je velmi dobrá a s doporučenými fotopapíry tlačí velmi ostré fotografie. Doba tisku první strany je trochu vyšší a trvá přibližně 12 až 15 sekund při černobílém dokumentu a skoro 30 sekund pro barevný tisk. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi a maximální podporovaný formát je A4. Vstupní zásobník papíru s vysouvacím mechanismem má kapacitu 150 listů papíru. Na výstupu se musíte spokojit s menší kapacitou 50 listů. Doporučený měsíční objem tisku je 100 až 500 stran. Maximální vytížení až 20 000 stran.

 

Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- příjemný design
- jednouché ovládání a obsluha
- bohatá konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- funkce 3 v 1
- kvalitní tisk
- startovací tonerové kazety o objemu 60 % v balení
 
Mínusy tiskárny
 
- malý pouze 2-řádkový informační displej
- pouze manuální oboustranný tisk
- kapacita papíru na výstupu
- trochu delší start první strany
- nepodporuje skenování do e-mailu
 

Náplně do tiskárny

 
Model HP Color Laser 178nw tlačí laserovou technologií v monochromatickém i barevném režimu. Pro tisk využívá 4 samostatné tonerové kazety: černá HP W2070A (117A), azurová HP W2071 (117A), žlutá HP W 2072 (117A) a purpurová HP W2073 (117A). Vytíženost barevných tonerů je 700 stran a pro černý toner je to 1 000 stran při 5 % pokrytí. Výměna náhradních náplní je jednoduchá, zvládne ji každý. Výhodou je, že v balení naleznete startovací tonerové kazety s 60 % obsahem. Oproti předešlému modelu Samsungu je kapacita náplní nižší. Tonerové kazety Samsung 404S měly kapacitu 1 500 stran černý toner a 1 000 stran barevné tonery.
 

Zhodnocení

 
Pokud zapomeneme na to, že nám model HP Color Laser 178nw silně připomíná model tiskárny Samsung SL-C480w z roku 2017, tak tu máme kompaktní zařízení s příjemným designem. Nechybí nic podstatného, ​​co by měla dnes multifunkce obsahovat. Velmi dobrá kvalita tisku a bohatá konektivita jsou plusem. Za zajímavou cenu tak získáte univerzální zařízení 3 v 1, vhodném do domácnosti, malé kanceláře živnostníka nebo pro domácí kancelář. Cenovka za tento model je příznivá a oproti podobným laserovým multifunkcím, které tisknou barevně i mnohem nižší. Trochu horší hodnocení si zaslouží za rychlost. Nepatří k těm nejrychlejším, hlavně při startu. Dnes už bychom očekávali automatický oboustranný tisk i při takovém zařízení, ale tento model to dokáže pouze ručně. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní a to navzdory malému 2-řadkovému displeji, který zobrazuje pouze textové údaje. Má to oproti velkým dotykovým displejem jedno plus, že čas na ovládání se vám zkrátí o různé mezikroky a posouvání se v bohatém menu. Náklady na tisk s originálními náplněmi nepatří k těm nejnižším a zde zamrzí, že tento model zatím nemá žádnou alternativní náhradu na snížení nákladů na tisk. Pokud vezmeme v úvahu všechny plusy i mínusy, multifunkce nám stále vychází, jako dobrá volba za dostupnou cenu s bohatou konektivitou a snadným ovládáním.
 

Tip pro vás

 
Pokud zvažujete tuto multifunkci a nemáte přesně stanovený rozpočet, který vás omezuje, můžete se podívat i na vyšší model HP Color Laser 179fnw. Ten obsahuje 4 funkce v jednom zařízení: tisk, kopírování, skenování a fax. Má navíc automatický podavač dokumentů (ADF) na 40 listů a dokáže i skenování do e-mailu. Ani tento model nemá automatický oboustranný tisk, ale pouze manuální s podporou ovladače.