Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Color Laser 150nw

Kompaktní multifunkce do domácnosti

Pokud hledáte zařízení vhodné do malé kanceláře nebo domácnosti, které vám zajistí efektivní tisk a navíc nezabere mnoho místa, máme pro vás tip. Kompaktní laserová tiskárna výrobce Hewlett Packard, model HP Color Laser 150nw. Zařízení má kvalitní výstup v černobílém i barevném režimu, malé rozměry a jednoduché ovládání. Můžeme říci, že jde o tiskárnu v dobrém poměru kvality tisku a ceny.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: barevná laserová
Použití firma/ domácnost: malá kancelář, živnostník, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart Print/ Mopro
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 382 mm
Hloubka: 309 mm
Výška: 211,5 mm
Hmotnost: 10,04 kg
 

Design v jednoduchém kabátě

 
Plusem tohoto modelu je, že vám nezabere mnoho místa v kanceláři nebo doma na pracovním stole. Stejně i jednoduchý design a doslova spartánské ovládání přispívá k pohodlí používání. Minimalistický vzhled v bílo-šedém barevném provedení ukrývá laserovou technologii tisku v barevném režimu. Na zařízení toho mnoho nenajdete. Horní část patří výstupu papíru. Na pravé straně je umístěn dotykový ovládací panel s barevnými ikonami. Přední část má jemný předěl ve spodní části, kde je vysouvací vstupní zásobník papíru a nad ním je otevírací čelní část vyhrazená na laserové tonery. Uprostřed najdete pěkné logo výrobce a označení modelu. Na zadní straně jsou konektory pro zapojení do elektrické sítě, připojení USB kabelu k počítači a konektor pro zapojení ethernetového kabelu do LAN sítě. Tiskárna má velmi jednoduchý design s čistými liniemi. Zpracování je kvalitní a použité plasty jsou pevné. Překvapivě hmotnost je poctivých 10 kg. Díky tomu je zařízení stabilní i během náročnější provozu.
 

Funkce - nezbytný základ

 
Přestože se jedná o základní model pro barvenou tisk na max. formát papíru A4, má dobrou konektivitu. Kromě klasického připojení kabelem k počítači nebo notebooku, můžete využít zapojení do LAN sítě. Nechybí možnost připojení pomocí Wi-Fi a samozřejmě podpora tisku z mobilních zařízení a cloudových služeb. Chybí automatický oboustranný tisk (duplex), ale využít můžete manuální oboustranný tisk. Zařízení se jednoduše ovládá pomocí několika tlačítek, bez možnosti informací na displeji. Ten může někomu chybět. Uživatel nemá přehled o informacích tisku a pro první nastavení tiskárny do sítě Wi-Fi je nutná aplikace HP Smart Print. Obejít se budete muset i bez funkcí kopírování a skenování. Tiskárně chybí i možnost připojení pomocí USB klíče pro přímý tisk z flashdisku.
 
 
Rychlost a kvalita tisku
 
Mít vysoké nároky na tuto tiskárnu, která je základním modelem ze série Color Laser by bylo přehnané. Třeba ji vnímat, jak jednoduchou laserovou tiskárnu, pro domácí tisk s nízkými náklady. Tiskne v rozlišení tisku 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 18 stran v černobílém režimu a 4 strany barevně podle informací výrobce. Nám se podařilo vytisknout necelých 16 stran v černobílém režimu a při barevném tisku byla doba prvního výtisku také podstatně delší, než uvádí výrobce. V domácnosti, kde nepotřebujete tisknout velký obsah tisku to však nevidíme, jak problém. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů papíru a podporuje formáty A4, A5, A6, B5. Bohužel bez adaptéru na obálky. Výstup má kapacitu 50 listů papíru. Maximální měsíční zatížení je 20 000 stran. Tiskárna je vhodná do domácnosti nebo malé kanceláře, kde se měsíční objem tisku pohybuje do 1 500 stran. Kvalita černobílého tisku je velmi dobrá. Dokumenty, které obsahují pouze text jsou ostré a černá je přijatelně sytá. Celkem uspokojivé výsledky jsme dosáhli i s barevným tiskem dokumentů, kde je zahrnuta i grafika v podobě grafů. Na tisk kvalitních fotografií se tento model již nehodí. Pokud potřebujete tisknout i barevné foto zvolte jiný model. Tato tiskárna je vhodná spíše na běžný tisk dokumentů.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- minimalistický design a kompaktní rozměry
- jednoduché ovládání
- bohatá konektivita
- podpora mobilního tisku
- kvalita černobílého tisku
 
Mínusy tiskárny
 
- bez displeje
- neobsahuje automatický oboustranný tisk (pouze ručně)
- nepodporuje tisk na obálky
- žádné hostitelské USB
- omezené používání alternativních náplní
 

Náplně do tiskárny

 
Laserová tiskárna HP Color Laser 150nw tlačí barevně pomocí 4 samostatných tonerových náplní. Černý toner s označením (HP W2070A/ 117A) má kapacitu 1 000 stran. Barevné tonery purpurový (HP W2073A/ 117A), azurový (HP W2071A/ 117A) a žlutý (HP W2072A/ 117A) mají vytíženost 700 stran. Náklady na běžný tisk dokumentů dostanete za celkem rozumnou cenu. Bohužel tiskárna nepodporuje všechny alternativní náplně, kterými by se daly náklady na tisk snížit.
 

Zhodnocení

 
Minimalistický design, kvalitní tovární zpracování a příjemné kompaktní rozměry jsou plusem tohoto zařízení. Tiskárna tiskne dokumenty ve velmi dobré kvalitě a její výkon je pro domácnost nebo malou kanceláří dostačující. Výborná je konektivita. Po této stránce modelu HP Color Laser 150nw není, co vytknout. Navzdory jednoduchému ovládání nám chyběl informační displej. Tiskárna informuje o chybě s podáváním papíru blikáním červeného vykřičníku LED. Proto je problém hned rozeznat o jakou chybu vlastně jde, zda o zásek papíru nebo zařízení upozorňuje na chybějící papír v zásobníku. Je třeba si na chybějící displej zvyknout. Další věc, která by vás mohla od nákupu odradit je absence podpory automatického oboustranného tisku. Můžete ji nahradit pomocí vhodného ovladače manuálním oboustranným tiskem. Při vícestránkových dokumentu však budete muset stát při tiskárně a papír ručně otáčet, což snižuje uživatelský komfort. Trochu obtížnější je i používání levnějších alternativních tonerů. Ne všechny tiskárna povolí. Pokud jste nenáročný uživatel a hledáte jednoduchou, kompaktní tiskárnu na běžný, převážně černobílý tisk, je to dobrá volba. Pokud máte vyšší nároky poohlédněte se po jiné tiskárně. Trochu více si připlatíte za barevnou multifunkci HP LaserJet Pro MFP M180n, která nemá Wi-Fi, ale nabízí více funkcí.
 

Tip pro vás

 
Tiskárna HP Color Laser 150nw neobsahuje integrovaný skener, ale pomocí aplikace můžete využít skenování a kopírování z mobilního zařízení.