Kancelář

Home Office - Barevné LED tiskárny OKI

OKI C332dn/ OKI C332dnw

Společnost OKI přidala do svého portfolia série C300, nový model barevné tiskárny OKI C332. Předešlý model OKI C332dn neobsahoval podporu Wi-Fi, kterou nový model má. V nabídce se tak nyní nachází kompaktní laserová tiskárna OKI C332dnw pro barevný tisk s podporou Wi-Fi a model OKI C332dn bez Wi-Fi. Obě zařízení tisknou pomocí LED technologie a vhodné jsou do malé kanceláře nebo domácí pracovny. Jde o zařízení s velmi dobrým poměrem vysoké kvality tisku a ceny.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma, home office
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ (Wi-Fi pouze model OKI C332dnw)
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk/ AirPrint/ Google Cloud Print 2.0
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: 2-řadkový informativní

Rozměry a hmotnost

Šířka: 410 mm
Hloubka: 504 mm
Výška: 242 mm
Hmotnost: 22 kg

Designem šedá myška

Nemůžeme sice říci, že jde o nejatraktivnější tiskárnu svým designem, ale do menší a středně velké kanceláře se hodí kompaktními rozměry. Čtvercovým půdorysem a poměrně malou výškou nezabere zařízení mnoho prostoru. Ovládání je na pravé horní straně a obsahuje malý dvouřádkový displej, kruhové tlačítko menu s potvrzovacím OK tlačítkem, třemi tlačítky s funkcemi a samozřejmě tlačítkem pro zapínání a vypínání. Na přední hraně jsou ještě dvě stavové diody. Ve spodní části vpředu se nachází vstupní zásobník na papír. Výstup je na horní straně. Pod horním krytem je přístup k tonerovým kazetám pro snadnou výměnu.

Funkce

Oba modely OKI C332 tisknou barevně ve vysoké kvalitě LED technologií. Obsahují automatický oboustranný tisk a pro tisk marketingových materiálů dokáží potlačit papír formátu A6 až do délky 1,3 m. Vhodné pro tisk různých reklamních bannerů v malé firmě. Konektivita je zastoupena klasickým USB připojením a možností zapojení ethernet kabelem do sítě LAN. Nový model OKI C332dnw má navíc také možnost připojení pomocí Wi-Fi. To je jediný rozdíl mezi oběma modely. Nechybí ani podpora Google Cloud Print 2.0 a Apple AirPrint.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna OKI C332 (platí pro oba modely) tlačí v rozlišení 1 200 x 600 Dpi. Tisk první strany trvá necelých 9 sekund. V barevném režimu vytiskne zařízení 26 stran v maximálním formátu A4 a v černobílém režimu je to 30 stran za minutu. Kvalita tisku je na vysoké úrovni a to jak při černobílých dokumentech, tak i při tisku barevných propagačních materiálů. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru a pro výstup je kapacita 100 listů. Doporučené měsíční zatížení je 3 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- vysoká kvalita tisku
- rychlost tisku
- možnost tisku na papír s gramáží až 220 g/ m2
- barevný tisk
- duplex
- konektivita (model OKI C332dnw s Wi-Fi)
- jednoduchá obsluha

Mínusy tiskárny

- vyšší cena originálních náplní
- malý pouze informační displej
- ne příliš atraktivní vzhled

 

Náplně do tiskárny

Do tiskáren OKI C332 jdou 4 tonerové kazety s kapacitou 1 500 nebo 3 500 stran pro černý toner s označením OKI 46508712 a OKI 46508716. Pro barevné tonery azurový, žlutý a purpurový jsou k dispozici kapacity 1 500 nebo 3 000 stran tisku.

Zhodnocení

Barevná LED tiskárna OKI C332, ve verzi bez nebo s podporou Wi-Fi je výborným zařízením do malé nebo středně velké firmy. Využití najde taky v domácí kanceláří, pokud potřebujete tisknout vlastní propagační materiály. Lepším řešením je samozřejmě novější model s podporou Wi-Fi, kde už můžete využít i pohodlný tisk z mobilních zařízení. Kvalita tisku je na výborné úrovni. Ocenili jsme možnost tisknout černobílé dokumenty i když došel barevný toner. Co bychom však modelu OKI C332 vytkli je design a malý displej. Ani barevné provedení kancelářské bílo-šedé na atraktivitě tiskárně nepřidává. Cena originálních náplní je vyšší.

Tip pro vás

Po registraci zařízení máte, jako zákazník nárok na 3-letou prodlouženou záruku (za podmínek používání originálního spotřebního materiálu).