Kancelář

Hledáte výkonnou barevnou inkoustovou tiskárnu?

Epson L655

Hledáte dobrou barevnou multifunkční tiskárnu? Jeden z modelů dobrých multifunkčních zařízení, která obsahuje 4 funkce v jednom kompaktním přístroji je multifunkce Epson L655. Kromě barevného tisku na principu inkoustové technologie získáte i kopírku, kvalitní skener a fax. Dnes už byste fax klidně oželeli a uvítali byste o to nižší cenu, ale výrobci ho stále do některých multifunkcí přidávají. Hlavní výhodou této tiskárny je integrovaná boční inkoustová nádržka s jednoduchým doplňováním inkoustu. Tento princip má velký vliv na ekonomicky úsporný tisk.

Stručná charakteristika

Inkoustová multifunkce / barevný tisk / A4 / USB / LAN / WI-FI / Duplex / Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) / Apple AirPrint / Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 360 mm / šířka 515 mm / výška 241 mm / hmotnost 7, 4 kg /

Design

Vše potřebné najdete na čelní straně ovládacího panelu a práce s touto multifunkcí je díky tomu jednoduchá a pohodlná. Na pravé straně je zařízení rozšířeno o zásobník inkoustů. Zásobník na černý inkoust má dvojnásobnou kapacitu a tak namísto 70 ml můžete don dát až 140 ml, což vám vystačí na 8 000 listů tisku A4. LCD displej je menší, ale informace jsou srozumitelné. No barevný a větší LCD displej by jistě potěšil. Po odklopení boční strany zásobníku se snadno dostanete k systému doplnění inkoustu.

Funkce

Jde o multifunkci takže nebudete zkrácen o žádnou důležitou funkci. Kvalitní ekonomická barevný tisk, kopírka a skener ve výborném rozlišení doplňuje fax. Nechybí připojení pomocí Ethernetu a to nejdůležitější připojení pomocí Wi-Fi, tisk z mobilních zařízení a skenování do emailu nebo cloudu.

Rychlost a kvalita tisku

Epson L655 dosáhne tisk rychlostí až 13,7 stran za minutu černobíle s technologií Micro Piezo a 3,3pl inkoustovými kapkami. Barevně zvládne 7,3 strany za minutu. Při oboustranném tisku je to 6,5 resp. 4,5 strany za minutu. Maximální rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Výrobce garantuje maximální zátěž 50 000 stran měsíčně.
CIS skener má 1 200 Dpi rozlišení a nechybí ani automatický podavač (ADF) s kapacitou na 30 listů. Multifunkci můžete připojit pomocí USB, rozhraní Wi-Fi, Ethernetu, nechybí podpora Wi-Fi Direct pro možnosti tisku bez nutnosti vlastnit router.

Plusy tiskárny

- kvalita barevného a černobílého tisku
- doplňovatelná systém inkoustových zásobníků (černý inkoust s dvojnásobnou kapacitou)
- duplex oboustranný tisk
- technologie Epson Micro Piezo
- ekonomická tisk
- LAN, Wi-fi
- dobrá cena inkoustových náplní (možnost používat i alternativní náplně)
- multifunkce 4 v 1

Mínusy tiskárny

- vyšší cena zařízení

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jdou originální inkoustové 70 ml náplně s označením Cartridge Epson T6641 / T6642 / T6643 / T6644 ve čtyřech barvách s kapacitou 4 000 stran. Zásobník na černý inkoust má dvojnásobnou kapacitu a můžete tak využít i velkokapacitní náplň XL o objemu až 140 ml / kapacita 8 000 stran. Pokud byste si chtěli náklady ještě snížit můžete sáhnout po alternativních inkoustech, které obsahují až 100 ml inkoustu. Nejen, že snížíte náklady za barvu, ale zvýšíte kapacitu tisku. V nabídce alternativních výrobců najdete i inkousty odolné vůči UV, které se vyznačují vysokou odolností vůči světlu a vodě, poskytují široký barevný rozsah a vynikající čistotu tisku. Barevný tisk si tak uchovávají zářivost a jas díky zavedeným technickým postupem výzkumného oddělení.

Zhodnocení

Tato multifunkce má spotřebu pouze 11 W při kopírování. V úsporném režimu se dostanete na 1,5 W, při vypnutí na 0,3 W a v režimu StandBy na 4,4 W. Dokáže vám vrátit náklady do jednoho roku díky nízké ekonomické provozu pro barevný tisk. S integrovaným velkokapacitním inkoustovým zásobníkem ušetříte náklady na tisk. Pokud stále přetrvává mýtus o drahé barevném tisku inkoustem tato multifunkce ji vyvrací. Je zařízením, které vám dokáže tisknout hodně barevně a levně.

Tip pro vás

Z balení, které obsahuje startovací inkousty dokážete vytisknout až 11 000 stran A4. Výbornou alternativou jsou inkousty odolné vůči UV, které v sobě spojují kvalitu a shodnost s originálními inkousty, odolnost vůči světlu a vodě a vynikající poměr kvality a ceny.Tento model se dodává se dvěma úplnými sadami inkoustových zásobníků.