Kancelář

Epson WorkForce Pro WF-M4619DWF

Do portfolia společnosti Epson přibyly nové modely tiskáren. Mezi nimi jsme objevili multifunkci s příjemným designem, která nese označení Epson WorkForce Pro WF-M4619WF. Tato univerzální tiskárna je určena pro monochromatický tisk dokumentů do malé až středně velké pracovní skupiny. Zastřešuje čtyři plnohodnotné funkce, kterými dokážete flexibilně plnit tiskové úlohy s dokumenty. Kromě tiskových úloh můžete využít i faxování.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost: malá pracovaná skupina, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ Epson Connect

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce – tisk/ kopírování/ skenování/faxování/ fax

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm

Hloubka: 388 mm

Výška: 277 mm

Hmotnost: 10,1 kg

 

Moderní design

Multifunkce má příjemný design s jemně zaoblenými hranami. Ve světle šedém barevném provedení působí stylově. Navzdory robustnějšímu vzhledu má kompaktní velikost as jejím umístěným nebudete mít problém. Vrchní část patří plochému skeneru a masivním automatickým podavačům dokumentů na 35 listů. Na přední straně najdete vyklápěcí panel ovládání. Ten obsahuje LCD displej s úhlopříčkou 6,9 cm, podsvícené tlačítko zapínání a stavovou diodu. Ovládání tiskárny je dotykové pomocí grafického rozhraní a dvou dotykových tlačítek „domů“ a „pomocník“. Pod ovládacím panelem je umístěn výstup papíru a pod ním šuplíkový vstupní zásobník s kapacitou 250 listů. Na čelní straně vpředu je port pro hostitelské USB. Na zadní straně se nacházejí porty pro zapojení a odpadní zásobník inkoustu. Tovární zpracování zařízení je kvalitní a plasty jsou pevné. Ovládání a přístup k náplním a papíru je pohodlný.

Univerzální funkce 4 v 1

Kromě tisku v monochromatickém režimu nabízí tento model podporu automatického oboustranného tisku, kopírování, skenování s automatickým podavačem předloh a fax. Konektivita je zastoupena klasickým připojením pomocí USB kabelu, připojením 10/100 Mbit Ethernet nebo bezdrátovým připojením. Dokumenty můžete ukládat přímo do Cloudu prostřednictvím Epson Connect. Konfiguraci provedete pomocí webové stránky společnosti Epson. Výběr služeb a příčníků provedete pohodlně v tiskárně. Nesmíme zapomenout ani na tisk z mobilních zařízení. Zařízení s iOS připojíte pomocí podpory Apple AirPrint a zařízení s Androidem pomocí Mopria.

 

Foto: Epson

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne černobíle v rozlišení 4 800 x 2 400 Dpi. Tisk první strany trvá 5,5 sekundy. Za minutu dokáže vytisknout tiskárnu Epson WorkForce Pro WF-M4619DWF 36 stran A4 ve standardním nastavení. Podle ISO/IEC 24734 vytiskne 25 stran nebo 16 stran oboustranně v monochromatickém režimu. Doporučený měsíční pracovní cyklus je v rozmezí 250 až 2 000 stran. Maximální zatížení je 40 000 stran měsíčně. Optické rozlišení skeneru je 1200 x 2400 Dpi (horizontální x vertikální), 600 x 600 Dpi (ADF). Za minutu oskenujete 12 stran jednostranně. Rychlost faxu je 33, 6 kbps, přibližně 3 sekundy jedna strana. Kvalita tisku je výborná, a to díky tiskové hlavě PrecisionCore a inkoustu DURABrite Ultra. Ten je poměrně dost odolný vůči rozmazání. Výtisky jsou jasné a ostré i při menším typu písma.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost s pevnou konstrukci

- příjemný design s dobrou ergonomií

- kvalitní a rychlý tisk

- pohodlné ovládání pomocí dotykového LCD displeje

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický podavač dokumentů (ADF)

- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)

- bohatá konektivita (USB, LAN, WI-FI)

- tisk z mobilních zařízení

- USB host

 

Minusy tiskárny

- pouze monochromatický tisk

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jde inkoustová kazeta s černým inkoustem s označením Epson C13T11J140. Tato originální kazeta s černým inkoustem Epson má kapacitu přibližně 2 200 stran. Tímto způsobem můžete vytisknout velké množství krásných a ostrých dokumentů.

 

Foto: Epson

 

Zhodnocení

Pokud hledáte univerzální zařízení do kanceláře pro menší až středně velkou pracovní skupinu s kvalitním výstupem je tento model dobrou volbou. Při pracovních úlohách s dokumenty můžete flexibilně využívat funkce tisku, kopírování, skenování a faxování. Bohatá konektivita vám zaručí rychlou správu a odesílání dokumentů z Cloudu do tiskárny a naopak. Podpora rychlého tisku z mobilních zařízení, oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů vám ušetří čas a zefektivní práci.