Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson WorkForce Pro WF-M4619DWF

Do portfolia společnosti Epson přibyly nové modely tiskáren. Mezi nimi jsme objevili multifunkci s příjemným designem, která nese označení Epson WorkForce Pro WF-M4619WF. Tato univerzální tiskárna je určena pro monochromatický tisk dokumentů do malé až středně velké pracovní skupiny. Zastřešuje čtyři plnohodnotné funkce, kterými dokážete flexibilně plnit tiskové úlohy s dokumenty. Kromě tiskových úloh můžete využít i faxování.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost: malá pracovaná skupina, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ Epson Connect

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce – tisk/ kopírování/ skenování/faxování/ fax

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm

Hloubka: 388 mm

Výška: 277 mm

Hmotnost: 10,1 kg

 

Moderní design

Multifunkce má příjemný design s jemně zaoblenými hranami. Ve světle šedém barevném provedení působí stylově. Navzdory robustnějšímu vzhledu má kompaktní velikost as jejím umístěným nebudete mít problém. Vrchní část patří plochému skeneru a masivním automatickým podavačům dokumentů na 35 listů. Na přední straně najdete vyklápěcí panel ovládání. Ten obsahuje LCD displej s úhlopříčkou 6,9 cm, podsvícené tlačítko zapínání a stavovou diodu. Ovládání tiskárny je dotykové pomocí grafického rozhraní a dvou dotykových tlačítek „domů“ a „pomocník“. Pod ovládacím panelem je umístěn výstup papíru a pod ním šuplíkový vstupní zásobník s kapacitou 250 listů. Na čelní straně vpředu je port pro hostitelské USB. Na zadní straně se nacházejí porty pro zapojení a odpadní zásobník inkoustu. Tovární zpracování zařízení je kvalitní a plasty jsou pevné. Ovládání a přístup k náplním a papíru je pohodlný.

Univerzální funkce 4 v 1

Kromě tisku v monochromatickém režimu nabízí tento model podporu automatického oboustranného tisku, kopírování, skenování s automatickým podavačem předloh a fax. Konektivita je zastoupena klasickým připojením pomocí USB kabelu, připojením 10/100 Mbit Ethernet nebo bezdrátovým připojením. Dokumenty můžete ukládat přímo do Cloudu prostřednictvím Epson Connect. Konfiguraci provedete pomocí webové stránky společnosti Epson. Výběr služeb a příčníků provedete pohodlně v tiskárně. Nesmíme zapomenout ani na tisk z mobilních zařízení. Zařízení s iOS připojíte pomocí podpory Apple AirPrint a zařízení s Androidem pomocí Mopria.

 

Foto: Epson

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne černobíle v rozlišení 4 800 x 2 400 Dpi. Tisk první strany trvá 5,5 sekundy. Za minutu dokáže vytisknout tiskárnu Epson WorkForce Pro WF-M4619DWF 36 stran A4 ve standardním nastavení. Podle ISO/IEC 24734 vytiskne 25 stran nebo 16 stran oboustranně v monochromatickém režimu. Doporučený měsíční pracovní cyklus je v rozmezí 250 až 2 000 stran. Maximální zatížení je 40 000 stran měsíčně. Optické rozlišení skeneru je 1200 x 2400 Dpi (horizontální x vertikální), 600 x 600 Dpi (ADF). Za minutu oskenujete 12 stran jednostranně. Rychlost faxu je 33, 6 kbps, přibližně 3 sekundy jedna strana. Kvalita tisku je výborná, a to díky tiskové hlavě PrecisionCore a inkoustu DURABrite Ultra. Ten je poměrně dost odolný vůči rozmazání. Výtisky jsou jasné a ostré i při menším typu písma.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost s pevnou konstrukci

- příjemný design s dobrou ergonomií

- kvalitní a rychlý tisk

- pohodlné ovládání pomocí dotykového LCD displeje

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický podavač dokumentů (ADF)

- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)

- bohatá konektivita (USB, LAN, WI-FI)

- tisk z mobilních zařízení

- USB host

 

Minusy tiskárny

- pouze monochromatický tisk

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jde inkoustová kazeta s černým inkoustem s označením Epson C13T11J140. Tato originální kazeta s černým inkoustem Epson má kapacitu přibližně 2 200 stran. Tímto způsobem můžete vytisknout velké množství krásných a ostrých dokumentů.

 

Foto: Epson

 

Zhodnocení

Pokud hledáte univerzální zařízení do kanceláře pro menší až středně velkou pracovní skupinu s kvalitním výstupem je tento model dobrou volbou. Při pracovních úlohách s dokumenty můžete flexibilně využívat funkce tisku, kopírování, skenování a faxování. Bohatá konektivita vám zaručí rychlou správu a odesílání dokumentů z Cloudu do tiskárny a naopak. Podpora rychlého tisku z mobilních zařízení, oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů vám ušetří čas a zefektivní práci.