Kancelář

Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF

Pro menší až středně velké pracovní skupiny ve firmě, která má tendenci růstu je tento model dobrou volbou. Už jen kvůli výborné možnosti rozšíření. S růstem firmy se zvyšují požadavky na tisk. Právě takové zařízení může růst přímo-úměrně s vaší firmou. Tento model nabízí: výborný pracovní výkon, bohatou konektivitu, vysokou produktivitu, tisk až do formátu A3 a multifunkčnost v podobě 4 plnohodnotných funkcí.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 613 mm
Hloubka: 755 mm
Výška: 493 mm
Hmotnost: 45,8 kg


Stylový design do kanceláře

Ani tiskárna pro podnikovou sféru nemusí trpět uniformitou kancelářských, strohých zařízení. Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C890DWF je příkladem toho, jak pěkné linie a výborná ergonomie mohou přispět k stylovému designu. V kombinaci bílé, skoro stříbřisté s tmavě šedými prvky vypadá zařízení elegantně. Nemá žádné ostré hrany, protože všechny jsou jemně zaoblené a dokonce i část výstupu papíru. Nejde o typickou lištu, které jsou často méně stabilní, ale o masivnější otvírací systém, který je zároveň i lištou pro papír vycházející z tiskárny. Celý tento systém působí pevně a velmi celistvě i díky zaoblení této části. Všechny části a ovládací prvky jsou prakticky rozmístěny, pro co nejkomfortnější ovládání a přístup ke spotřebnímu materiálu. Vrchní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů pro 50 listů. Na levé straně skeneru se nachází logo výrobce. Přední část je vyhrazena ovládacímu panelu, který v mírném úhlu vyčnívá. Nelze jej sklápět, protože je napevno. Přístup k němu i čitelnost displeje je výborná. Kromě barevného 12,7 cm velkého, dotykového displeje jsou na panelu ovládací tlačítka, stavové diody a numerická klávesnice. Střed přední části zařízení patří zavíracímu prostoru, kde jsou 4 samostatné inkoustové kazety. Hned vpravo je hostitelský USB konektor pro přímý tisk z připojeného USB zařízení. Spodní část obsahuje vstupní zásobník papíru s vysouvacím šuplíkem. Doplňuje ho zadní podavač papíru pro volitelné média. Tento model je možné rozšířit dalšími přídavnými zásobníkem papíru, čímž si celkovou kapacitu na vstupu dokážete zvětšit, až na 1 835 listů. Všechny potřebné konektory pro zapojení do elektrické sítě, propojení s PC a do LAN sítě jsou v zadní části zařízení. Celkově hodnotíme design multifunkce velmi kladně. Líbí se nám ergonomie, elegantní vzhled i rozmístění prvků. Zařízení je velmi kvalitně továrně zpracovány a během provozu je stabilní. Konstrukce je pevná a navzdory masivnějšímu vzhledu můžeme zařízení považovat za kompaktní. Do moderní kanceláře získáte nejen výkonnou, vysoce produktivní multifunkci, ale i stylové zařízení.

 

Funkce na které se dá spolehnout

V jednom spolehlivém zařízení získáte 4 plnohodnotné funkce, které vám zajistí efektivní práci v kanceláři. Kromě barevného tisku můžete kopírovat, skenovat a faxovat. To vše doplňuje množství nastavitelných funkcí na komfortním dotykovém displeji. Multifunkce tiskne a skenuje až do formátu A3. Pro co nejvyšší produktivitu můžete využít automatický podavač dokumentů, ale i automatický oboustranný tisk. O bohatou konektivitu se postará připojení pomocí rozhraní USB 3.0, LAN a Wi-Fi. Pomocí funkce AirPrint můžete tisknout rychle a pohodlně ze zařízení Apple. Nechybí ani podpora tisku z ostatních mobilních zařízení. Mobilní tisk a tisk pro cloudové služby je doplněna o Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) a Google Cloud Print. Ovládání je jednoduché a na dotykovém displeji se velmi rychle zadávají různé tiskové úlohy a nastavení, jakož i kontrola stavu tiskárny a hladina inkoustu v náplních. Výrobce navíc garantuje pro tento model nízkou spotřebu energie, díky technologii inkoustového tisku s nulovým zahříváním a nulovými emisemi ozónu. Pro podnikovou sféru zařízení podporuje řadu softwaru a nástrojů, jakož i správu tisku na dálku. Multifunkci Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF můžete navíc doplnit přídavným zařízením pro rozhraní NFC. Tím se vám rozšíří možnosti připojení pomocí mobilních zařízení a získáte i bezpečnostní prvek pro identifikaci a přístup pomocí karet NFC.


Rychlost a kvalita tisku

V náročném pracovním prostředí se můžete spolehnout na vysoký výkon této multifunkce, která tlačí inkoustovou technologií v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Pro tisk používá technologii DURABriteTM Pro a kvalitní tiskovou hlavu PrecisionCoreTM. Tisk první strany zvládne pod 5,5 sekundy. Za minutu vytiskne multifunkce 35 stran A4 ve standardním rozlišení. S nastavením nejvyšší kvality podle ISO/ IEC 24734 je to 24 stran v monochromatickém i barevném režimu nebo 16 stran A4 oboustranně v obou režimech. Multifunkce zvládne měsíční objem tisku až 75 000 stran. Kvalita tisku je výborná v obou podporovaných režimech. Tento model je silnou konkurencí pro laserová zařízení.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stylový, ergonomický design
- podpora tisku formátu A3 (sken A3)
- kvalita a rychlost tisku
- bohatá konektivita
- multifunkčnost (4 v 1)
- úspora nákladů
- úspora času, vysoká produktivita
- ovládání, dotykový LCD displej
- vstupní zásobník papíru
- možnost rozšíření

Mínusy tiskárny

- žádné podstatné (trochu vyšší cena)


Náplně do tiskárny

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF tlačí inkoustovou technologií v monochromatickém i barevném režimu. Pro tisk využívá 4 samostatné inkoustové náplně (CMYK). Ty jsou k dispozici pro tento model ve 3 velikostech kazet. Standardní velikost L má kapacitu 2 900 stran pro černou náplň a 1 700 stran pro barevné náplně. Velikost XL má vytíženost 5 800 stran pro černou náplň a 4 600 stran pro barevné náplně (azurová, purpurová a žlutá). Největší kapacita náplně se ukrývá v kazetě XXL, kterou dokážete tisknout 8 000 stran barevně nebo 11 500 stran černobílé. V pracovní skupině, kde se vyžaduje vysoká produktivita a efektivnost práce dokážete s velkokapacitními náplněmi tisknout bez výměny velký objem tisku. Přispívají k tomu i vstupní zásobníky papíru ve standardu 335 listů s možností rozšíření až na 1 835 listů. To je už je pro práci bez zbytečných pauz na výměnu spotřebního materiálu velmi dobrá hodnota.

 


Zhodnocení

Menší nebo středně velká pracovní skupina, v níž se tlačí větší objem tisku a provádějí se různé tiskové úlohy, bude s modelem Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF velmi dobře připravena zvládat pracovní úkoly. Velkým benefitem tohoto zařízení je možnost rozšíření o přídavné zásobníky papíru a jiné příslušenství. Jak jsme již zmínili, s růstem vaší firmy se budou zvyšovat požadavky na tiskové úlohy a v tomto případě nemusíte měnit zařízení. Stačí ho podle potřeby rozšiřovat příslušenstvím. Cena je vyšší, ale v porovnání modelu s laserovou multifunkcí, která podporuje barevný tisk na formát A3 a má stejnou konektivitu, se tento model stále vyplatí v poměru výkon, kvalita a cena.