Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF

Pro menší až středně velké pracovní skupiny ve firmě, která má tendenci růstu je tento model dobrou volbou. Už jen kvůli výborné možnosti rozšíření. S růstem firmy se zvyšují požadavky na tisk. Právě takové zařízení může růst přímo-úměrně s vaší firmou. Tento model nabízí: výborný pracovní výkon, bohatou konektivitu, vysokou produktivitu, tisk až do formátu A3 a multifunkčnost v podobě 4 plnohodnotných funkcí.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 613 mm
Hloubka: 755 mm
Výška: 493 mm
Hmotnost: 45,8 kg

Stylový design do kanceláře

Ani tiskárna pro podnikovou sféru nemusí trpět uniformitou kancelářských, strohých zařízení. Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C890DWF je příkladem toho, jak pěkné linie a výborná ergonomie mohou přispět k stylovému designu. V kombinaci bílé, skoro stříbřisté s tmavě šedými prvky vypadá zařízení elegantně. Nemá žádné ostré hrany, protože všechny jsou jemně zaoblené a dokonce i část výstupu papíru. Nejde o typickou lištu, které jsou často méně stabilní, ale o masivnější otvírací systém, který je zároveň i lištou pro papír vycházející z tiskárny. Celý tento systém působí pevně a velmi celistvě i díky zaoblení této části. Všechny části a ovládací prvky jsou prakticky rozmístěny, pro co nejkomfortnější ovládání a přístup ke spotřebnímu materiálu. Vrchní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů pro 50 listů. Na levé straně skeneru se nachází logo výrobce. Přední část je vyhrazena ovládacímu panelu, který v mírném úhlu vyčnívá. Nelze jej sklápět, protože je napevno. Přístup k němu i čitelnost displeje je výborná. Kromě barevného 12,7 cm velkého, dotykového displeje jsou na panelu ovládací tlačítka, stavové diody a numerická klávesnice. Střed přední části zařízení patří zavíracímu prostoru, kde jsou 4 samostatné inkoustové kazety. Hned vpravo je hostitelský USB konektor pro přímý tisk z připojeného USB zařízení. Spodní část obsahuje vstupní zásobník papíru s vysouvacím šuplíkem. Doplňuje ho zadní podavač papíru pro volitelné média. Tento model je možné rozšířit dalšími přídavnými zásobníkem papíru, čímž si celkovou kapacitu na vstupu dokážete zvětšit, až na 1 835 listů. Všechny potřebné konektory pro zapojení do elektrické sítě, propojení s PC a do LAN sítě jsou v zadní části zařízení. Celkově hodnotíme design multifunkce velmi kladně. Líbí se nám ergonomie, elegantní vzhled i rozmístění prvků. Zařízení je velmi kvalitně továrně zpracovány a během provozu je stabilní. Konstrukce je pevná a navzdory masivnějšímu vzhledu můžeme zařízení považovat za kompaktní. Do moderní kanceláře získáte nejen výkonnou, vysoce produktivní multifunkci, ale i stylové zařízení.

 

Funkce na které se dá spolehnout

V jednom spolehlivém zařízení získáte 4 plnohodnotné funkce, které vám zajistí efektivní práci v kanceláři. Kromě barevného tisku můžete kopírovat, skenovat a faxovat. To vše doplňuje množství nastavitelných funkcí na komfortním dotykovém displeji. Multifunkce tiskne a skenuje až do formátu A3. Pro co nejvyšší produktivitu můžete využít automatický podavač dokumentů, ale i automatický oboustranný tisk. O bohatou konektivitu se postará připojení pomocí rozhraní USB 3.0, LAN a Wi-Fi. Pomocí funkce AirPrint můžete tisknout rychle a pohodlně ze zařízení Apple. Nechybí ani podpora tisku z ostatních mobilních zařízení. Mobilní tisk a tisk pro cloudové služby je doplněna o Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) a Google Cloud Print. Ovládání je jednoduché a na dotykovém displeji se velmi rychle zadávají různé tiskové úlohy a nastavení, jakož i kontrola stavu tiskárny a hladina inkoustu v náplních. Výrobce navíc garantuje pro tento model nízkou spotřebu energie, díky technologii inkoustového tisku s nulovým zahříváním a nulovými emisemi ozónu. Pro podnikovou sféru zařízení podporuje řadu softwaru a nástrojů, jakož i správu tisku na dálku. Multifunkci Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF můžete navíc doplnit přídavným zařízením pro rozhraní NFC. Tím se vám rozšíří možnosti připojení pomocí mobilních zařízení a získáte i bezpečnostní prvek pro identifikaci a přístup pomocí karet NFC.

Rychlost a kvalita tisku

V náročném pracovním prostředí se můžete spolehnout na vysoký výkon této multifunkce, která tlačí inkoustovou technologií v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Pro tisk používá technologii DURABriteTM Pro a kvalitní tiskovou hlavu PrecisionCoreTM. Tisk první strany zvládne pod 5,5 sekundy. Za minutu vytiskne multifunkce 35 stran A4 ve standardním rozlišení. S nastavením nejvyšší kvality podle ISO/ IEC 24734 je to 24 stran v monochromatickém i barevném režimu nebo 16 stran A4 oboustranně v obou režimech. Multifunkce zvládne měsíční objem tisku až 75 000 stran. Kvalita tisku je výborná v obou podporovaných režimech. Tento model je silnou konkurencí pro laserová zařízení.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stylový, ergonomický design
- podpora tisku formátu A3 (sken A3)
- kvalita a rychlost tisku
- bohatá konektivita
- multifunkčnost (4 v 1)
- úspora nákladů
- úspora času, vysoká produktivita
- ovládání, dotykový LCD displej
- vstupní zásobník papíru
- možnost rozšíření

Mínusy tiskárny

- žádné podstatné (trochu vyšší cena)

Náplně do tiskárny

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF tlačí inkoustovou technologií v monochromatickém i barevném režimu. Pro tisk využívá 4 samostatné inkoustové náplně (CMYK). Ty jsou k dispozici pro tento model ve 3 velikostech kazet. Standardní velikost L má kapacitu 2 900 stran pro černou náplň a 1 700 stran pro barevné náplně. Velikost XL má vytíženost 5 800 stran pro černou náplň a 4 600 stran pro barevné náplně (azurová, purpurová a žlutá). Největší kapacita náplně se ukrývá v kazetě XXL, kterou dokážete tisknout 8 000 stran barevně nebo 11 500 stran černobílé. V pracovní skupině, kde se vyžaduje vysoká produktivita a efektivnost práce dokážete s velkokapacitními náplněmi tisknout bez výměny velký objem tisku. Přispívají k tomu i vstupní zásobníky papíru ve standardu 335 listů s možností rozšíření až na 1 835 listů. To je už je pro práci bez zbytečných pauz na výměnu spotřebního materiálu velmi dobrá hodnota.

 


Zhodnocení

Menší nebo středně velká pracovní skupina, v níž se tlačí větší objem tisku a provádějí se různé tiskové úlohy, bude s modelem Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF velmi dobře připravena zvládat pracovní úkoly. Velkým benefitem tohoto zařízení je možnost rozšíření o přídavné zásobníky papíru a jiné příslušenství. Jak jsme již zmínili, s růstem vaší firmy se budou zvyšovat požadavky na tiskové úlohy a v tomto případě nemusíte měnit zařízení. Stačí ho podle potřeby rozšiřovat příslušenstvím. Cena je vyšší, ale v porovnání modelu s laserovou multifunkcí, která podporuje barevný tisk na formát A3 a má stejnou konektivitu, se tento model stále vyplatí v poměru výkon, kvalita a cena.