Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF

Rychlá multifunkce pro malou a středně velkou pracovní skupinu

Inkoustová multifunkční tiskárna Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF, konkuruje rychlostí, náklady na tisk a vytížeností náplní laserovým tiskárnám. Zvládne velmi náročné pracovní nasazení v menší nebo středně velké skupině s 5 až 10 uživateli. Velkým plusem je vysoká produktivita. Zařízení dokáže efektivně tisknout v černobílém i barevném režimu úspornou inkoustovou technologií. Nejen rychlost tisku, ale také bohatá konektivita a funkce 4 v 1, jsou hlavní devizou v konkurenci s laserovými zařízeními v podnikovém segmentu, ale také v náročné domácí kanceláří.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 425 mm
Hloubka: 535 mm
Výška: 357 mm
Hmotnost: 18,7 kg
 

Masivní design

 
Masivním vzhledem a rozměry dává tento model najevo, že patří do pracovního prostředí, kde se vyžaduje spolehlivost a rychlost tisku. V kombinaci kancelářské bílé a šedé barvy působí příjemně a designem zapadne do moderní kanceláře. Díky zaobleným hranám je dodržena dobrá ergonomie. Zařízení má logicky uspořádané části, díky kterým je obsluha pohodlná. Přední část, ke které se při ovládání přistupuje, už klasicky patří ovládacímu panelu, vstupnímu zásobníku pro papír a speciálnímu vstupu pro systém kapesních, samostatných inkoustových náplní (rips -replaceable ink pack systems). Po otevření krytu se dostanete k samostatným příčníkům pro zasouvací boxy s kapsou inkoustu. Tento model obsahuje také zámek pro přístup ke kazetám, který zabrání neoprávněnému přístupu ke spotřebnímu materiálu. Ve spodní části zařízení se nachází vstupní, vysouvací zásobník na 250 listů papíru (standardně). V zadní, horní části zase můžete využít zadní volitelný podavač papíru s kapacitou 80 listů papíru. Kromě toho můžete tiskárnu vybavit přídavným, volitelným zásobníkem na 500 listů papíru formátu A4. Celková kapacita se tak vyšplhá až na 830 listů. Velmi velkoryse vyřešil výrobce i ovládací část na přední straně. Ta sestává z vyklápěcího ovládacího panelu na kterém je velký, přehledný displej s úhlopříčkou 10,9 cm. Ten je barevný a ovládá se komfortně dotykem. Kromě displeje je na ovládacím panelu umístěna numerická klávesnice a několik ovládacích tlačítek. Pod panelem se nachází výstup pro papír a vedle najdeme ještě hostitelský USB port, pro přímý tisk z USB klíče. Horní část zařízení patří plochému skeneru s oboustranným automatickým podavačem papíru. V zadní části najdete kromě konektorů pro připojení pomocí USB kabelu, port pro ethernet kabel a zapojení do elektrické sítě. Nesmíme zapomenout ani na odpadový box pro údržbu a zbytkový inkoust. Celé zařízení navzdory masivnímu designu působí moderně a při provozu oceníte jeho stabilitu a komfortní ovládání.
 

Funkce profesionála

 
Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF používá systém podobný ovládání mobilních telefonů gesty na dotykovém displeji, s přístupem k základním funkcím, jako je kopírování, skenování, fax a další rychlé předvolby. Jde o multifunkční tiskárnu s funkcemi: barevný tisk, kopírování, skenování a fax v jednom zařízení. Tisknout můžete pohodlně a úsporně s funkcí automatický oboustranný tisk. Při skenování je dobrým pomocníkem oboustranný automatický podavač na 50 listů papíru. Nechybí pokročilá integrace skenovaných dokumentů, která umožňuje skenování do počítače (Epson Document Capture Pro), do e-mailu, FTP, do síťové složky nebo přímo do připojeného USB klíče. Výstup skeneru podporuje formáty JPEG, TIFF, PDF. Pro používání faxu v zařízení není nutné zapínat počítat. Rychlá volba faxu podporuje max. 200 jmen a čísel pro rychlé vytáčení. Konektivita je zastoupena několika způsoby. Propojením tiskárny a počítače pomocí USB kabelu, zapojením zařízení do sítě LAN ethernet kabelem. Pro tisk z mobilních zařízení můžete zase využít podporu Wi-Fi a NFC technologie. Dostanete se tak k tisku podporovaných Cloud služeb Apple AirPrint, Google Cloud Print, Epson Connect. Jelikož jde o multifunkci, která spadá do sféry podnikové tisku, velmi důležitá je bezpečnost. Zařízení obsahuje bezpečnostní prvky, kterými můžete omezit přístup k funkcím pomocí softwaru výrobce Epson Web Config. Bezpečnost tisku má podporu spouštění pomocí PIN kódu. Nechybí ověření totožnosti serveru a režim správce serveru. Kromě toho je přímo na zařízení zámek pro přístup ke spotřebnímu materiálu. Co se týče funkcí tiskárně není, co vytknout.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Multifunkce tisku barevně, inkoustovou technológii a používá tiskovou hlavu PrecisionCore, která je používána ve všech kancelářských zařízeních Epson. Její životnost je garantována životností samotného zařízení. Za minutu dokáže vytisknout 34 stran v barevném i černobílém režimu ve standardní kvalitě. Tisk podlá ISO v nejlepší kvalitě je 24 stran za minutu v obou režimech a přibližně 15 stran oboustranně ve formátu A4. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Doporučený měsíční objem tisku je 500 - 2 500 stran. Zařízení je zkonstruováno na maximální zatížení až 45 000 stran za měsíc. Multifunkce dokáže skenovat rychlostí 24 stran za minutu v rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi (horizontálně x vertikálně). Při oboustranném skenování je to 8 stran za minutu. Jde o jedno z nejrychlejších barevných skenování. Zkopírovat zvládne 22 stran za minutu. Výborná je i doba vytištění první strany, která je 5,3 sekundy barevný výtisk a 4,8 sekund černobílý tisk. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a díky pigmentovým inkoustům jsou barvy dostatečně syté a tisk ostrý. Nejlepší výsledky dosahuje tisk dokumentů a grafiky, oproti tomu tisk fotografií trochu v kvalitě zaostává.
 
 
Plusy
 
- rychlost tisku první strany (méně než 5 sek. ze spánku)
- rychlost tisku 24 stran za minutu podle ISO
- max. 35 stran za minutu
- stabilita při provozu
- nízké náklady na tisk a provoz
- funkce 4 v 1
- ovládání pomocí komfortního dotykového displeje
- možnost rozšíření kapacity na vstupu pomocí přídavného zásobníku
- bezpečnostní funkce
- kapesní inkoustové náplně (pigmentové)
- vysoká výtěžnost inkoustu (na jednu výměnu)
- ekologická, nízká spotřeba energie
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický oboustranný podavač (50 ks)
 
Mínusy
 
- masivní vzhled a rozměry
- cena originálních náplní
- max. formát A4
- kvalita barevných fotografií
 

Náplně do tiskárny

 
Tiskárna používá 4 barevné (CMYK) pigmentové inkousty, které mají označení Epson DURABrite Pro. Výhodu těchto inkoustů je vodostálosť, světlostálost a odolnost vůči většině zvýrazňovačů. Multifunkce podporuje dvě velikosti inkoustových náplní. Standardně 3 000 stran formátu A4, s velkokapacitními XL náplněmi 5 000 stran v barevném režimu nebo 10 000 stran v černobílém režimu. Na jednu výměnu náplní je tato kapacita více než velkorysá. Inovativní systém kapesních samostatných náplní Rips - replaceable ink pack systems, má oproti klasickým kazetám několik výhod. Větší kapacita, jednoduchá, pohodlná výměna a nezanedbatelným faktorem je i ekologičnost. Cena originálních náplní je vyšší, přesto v poměru s vytížeností se tisk dostane na velmi dobrou cenu za 1 stranu a zařízení dokážete provozovat s nízkými náklady na tisk. Ty je možné ještě stlačit směrem dolů pomocí užívání alternativních náplní.
 
 
                                  
 
Multifunkce tlačí na max. formát papíru A4. Podporuje média podle zásobníku: kancelářský obyčejný papír, recyklovaný papír, hlavičkový papír, barevný papír, fotopapír, obálky, pohlednice a štítky.
 

Zhodnocení

 
Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF dokáže konkurovat laserovým zařízením, nejen kvalitou tisku, rychlostí, ale i nízkými náklady na tisk a provoz. Masivní design a výkon ji předurčují do podniků pro pracovní skupiny do 10 uživatelů. Díky vysoké vytíženosti náplní a kapacitě papíru na vstupu (max. 830 listů) dokáže zařízení pracovat efektivně bez přerušení i v náročném pracovním nasazení. Možná bychom očekávali od takového zařízení podporu formátu A3, který by spolu s kvalitními pigmentovými inkousty zaujal i menší grafické studia. Model Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF patří k velmi zajímavým zařízením s dobrým poměrem výkonu, kvality a ceny.
 

Tip pro vás

 
I u tohoto modelu výrobce Epson můžete získat prodlouženou záruku a službu CoverPlus. Po registraci zařízení získáte 12 + 24 měsíců záruční servis