Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson WorkForce Pro WF-C529RDW

Tiskárna pro váš byznys

Tiskárna Epson WorkForce Pro WF-C529RDW má hned několik výhod, kterými může přesvědčit potencionální zájemce. Jednou je vysoká výtěžnost zásobníků A4 a druhou systém vyměnitelné soupravy inkoustů, který známe pod zkratkou Rips (Replaceable Ink Pack System). S tím dokáže uživatel vytisknout 20 000 barevných nebo až 50 000 černobílých stran. Do firemního prostředí tak získáte výkonnou tiskárnu, která dokáže tisknout produktivně, bez zbytečných prostojů s nízkými náklady.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná (Rips)
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: Apple AirPrint/ Google Cloud Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm
Hloubka: 535 mm
Výška: 413 mm
Hmotnost: 19,3 kg

 

Design s příjemnou ergonomií

Přesto, že jde o zařízení do firemního prostředí pro středně velkou pracovní skupinu má kompaktní rozměry a příjemný design. Ten je laděn v kombinaci tmavě a světle šedé barvy. Hrany tiskárny jsou jemně zaoblené, což přispívá k dobré ergonomii. Ovládací prvky a přístup ke spotřebnímu materiálu je pohodlný. Horní zadní část patří volitelnému zásobníku s podavačem papíru pro 80 listů. Přední části zařízení dominuje velký ovládací panel na kterém se nachází barevný LCD displej s úhlopříčkou 6,1 cm, ovládací tlačítka a dvě stavové diody. Přímo pod ovládacím panelem je výstup papír s kapacitou 150 listů. Na čelní straně se dále nachází prostor s otevíracím krytem pro inkoustové náplně. Ten je řešen jako samostatné přihrádky pro každý inkoust. Spodní část je vyhrazena pro vstupní zásuvkový zásobník papíru pro 250 listů. Výhodou je že tuto kapacitu je možné rozšířit přidávaným příslušenstvím ve formě volitelných velkokapacitních zásobníků papíru. Tím dokážete dosáhnout kapacity až 1 330 listů papíru. Konektory pro připojení do sítě, k pc a LAN síti se nacházejí v zadní části. Zpracování tiskárny je velmi kvalitní a použité plasty jsou pevné. Displej lze naklápět v mírném úhlu. Tiskárna má příjemný, moderní design.

 

Funkce

Model Epson WorkForce Pro WF-C529RDW je jednoúčelová výkonná tiskárna, která tiskne inkoustovou technologií s vyměnitelnými inkousty typu Rips. Tisk je v monochromatickém i barevném režimu. Tiskárna má výbornou konektivitu a kromě základu propojení pomocí USB kabelem můžete zařízení zapojit do LAN sítě nebo využívat i bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct pro tisk z mobilních zařízení. Plusem je přístup a tisk z cloudových služeb. Pomocí LCD displeje se dostanete k rozšířeným nastavením tisku. Na velmi dobré úrovni je řešena i bezpečnost tisku. Můžete omezit přístup k funkci pomocí softwaru Epson Web Config, použít funkci bezpečná tisk se spouštěním prostřednictvím kódu PIN, LDAP Adresář, IPsec, IEEE802.1x, SSL (Ověření totožnosti serveru). Nechybí ani režim správce panelu. Samozřejmostí je automatický oboustranný tisk (duplex) a přímý tisk na USB.

 

Rychlost a kvalita tisku

Jelikož jde o zařízení do firemního prostředí i výkon tomu odpovídá. Kvalita tisku je na vysoké úrovni. Tiskárna tiskne v ultra rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 34 stran v monochromatickém i barevném režimu v kvalitě dle ISO. Oboustranný tisk dokáže zrealizovat za čas 1 minuta v počtu 24 stran tisku černobílé i barevně. Maximální měsíční objem tisku je 50 000 stran a doporučený objem tisku za měsíc je 400 až 4 500 stran tisku. Tiskárna tiskne ve formátu A4 max. Doba potřebná k vytištění první strany v pohotovostním režimu je přibližně 4,8 sekund v monochromatickém režimu a 5,3 sekundy v barevném režimu.

 

Plusy tiskárny

- ergonomicky design v moderním stylu
- pohodlné ovládání
- rychlost a kvalita tisku
- automatický oboustranný tisk
- bezpečnostní funkce
- bohatá konektivita
- snadná výměna a vysoká vytíženost s inkousty (Rips)
- kapacita vstupních zásobníků papíru s možností rozšíření
- vysoká produktivita
- rychlý a úsporny tisk
- nízké provozní náklady
- energetická úspornost

 

Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- bez integrovaných funkci kopírování a skenování

 

Náplně do tiskárny

Barevná tiskárna Epson WorkForce WF-C529RDW používá k tisku 4 samostatné inkousty typu WorkForce Pro WF-C529R Ink Supply UNT (black, cyan, magenta, yellow). Jde velkokapacitní kapesní náplně, které se prodávají v XL a XXL verzi. Ty jsou kromě vysoké vytíženosti i velmi snadno vyměnitelné. Stačí sáček (sáček) s inkoustem zasunout do samostatného boxu vysouvacího zásobníku na náplně.

Zhodnocení

Tiskárna je vhodná všude tam, kde potřebujete do středně velké pracovní skupiny výkonné zařízení s nízkými provozními náklady a vysokou produktivitou. Rychlý start, kvalitní tisk a velký objem tisku, bez nutnosti častého doplnení spotřebního materiálu jsou největšími plusy. Výhodou ve firemním prostředí je možnost zabezpečení tisku metodou Follow-me se softwarem Epson Print Admin. Oproti stejně výkonným laserovým tiskárnám je spotřeba energie podstatně nižší a tím pádem se snižuje i uhlíková stopa. Bohužel jde pouze o jednoúčelové zařízení na tisk a někomu by mohla chybět právě multifunkčnost. Pro velkoobjemový tisk dokumentů a firemních prezentací je to dobrý model. Navíc s kompaktními rozměry a pěkným, moderním designem.