Kancelář

Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf

Inkoustová tiskárna Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf je univerzálním zařízením typu vše v jednom s velmi dobrými funkcemi tisku, kopírování, skenování a faxu. Má příjemný design a pevnou konstrukci. Poskytuje velmi snadný přístup k zaseknutému papíru přes odnímatelný panel na zadní straně. Tento model je vhodný do malé kanceláře do domácnosti s více uživateli, ale také pro studenty, kteří tisknou větší objem tisku. S použitím velkokapacitních náplní dosáhnete o něco nižších nákladů na tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : malá pracovní skupina, domácí kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi/Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm
Hloubka: 388 mm
Výška: 330 mm
Hmotnost: 11,9 kg

Moderní design

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-C4810dtwf má pevnou konstrukci a velmi příjemný design s jemně zaoblenými hranami. Horní část patří skeneru s automatickým podavačem dokumentů na 50 listů. Přední straně zařízení dominuje vyklápěcí panel s dostatečně velkým 10,9cm displejem s dotykovým ovládáním. Nalevo od panelu je hostitelný USB port pro tisk z paměťových médií. Uprostřed čelní strany jsou pod sebou umístěny dva vstupní zásobníky papíru s kapacitou 250 listů papíru pro jeden. Výstup je nad horním vstupním zásobníkem. Konektory pro zapojení do sítě ak LAN síti jsou v zadní části zařízení. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a multifunkce pracuje spolehlivě a stabilně i při náročném provozu. Plasty jsou pevné a barevné provedení v jemné šedé působí svěže a moderně. Přístup k ovládacím prvkům je pohodlný, stejně jako manipulace s papírem.

  

Funkce All-In-One

Velice jednoduché ovládání díky 10,9 cm velkému dotykovému displeji činí práci s tiskovými úlohami pohodlnou. Rychle se umíte dostat ke spuštění tisku, kopírování, skenování a faxu. Tiskárna má výbornou konektivitu. Připojit ji můžete USB kabelem k PC, ale také bezdrátově pomocí Wi-Fi a Bluetooth. Nechybí připojení k LAN síti a tisk z cloudových služeb. Podpora Android Print, Apple AirPrint a Mopria usnadňují připojení k tiskárně z mobilu. Společnost Epson nabízí svůj balík nástrojů Epson Connect: Epson iPrint, Epson Creative Print a Epson Smart Panel (všechny jsou kompatibilní se systémy iOS a Android); Epson Email Print; Epson Remote Print, skenování do Cloudu. Pomocí ovladačů TWAIN můžete skenovat přímo do aplikací pro stolní počítače. Multifunkce má funkce pro bezpečný tisk citlivých dokumentů a zabezpečení zařízení. Pro faxování je určena Epson Fax Utility a dvě rozhraní skeneru Epson Scan 2, ScanSmart a aplikaci Smart Panel App.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne ve vysoké kvalitě v rozlišení tisku 4 800 x 4 800 Dpi. Za minutu vytiskne 25 stran v monochromatickém režimu a 12 stran barevně podle ISO/IEC 24734. Ve standardním nastavení se dostanete na 36 stran černobílého tisku a 22 stran barevných výtisků. Čas potřebný k vytištění první strany je 5,5 sekundy pro černobílý výtisk a 8,5 sekundy barevná strana. Multifunkce je stavěná pro doporučený měsíční objem tisku 200 – 1 700 stran. Maximální pracovní cyklus je 33 000 stran A4. Rychlost skenování je 4,5 sekund/str. (barevný, 200 dpi, plochý skener); 4,5 sekund/str. (černobíle, 200 dpi, plochý skener); 16,5 obr./min (barevně, 200 dpi, ADF-automatický podavač listů); 16,5 obr./min (černobíle, 200 dpi, ADF-automatický podavač listů). Epson WorkForce Pro AIO jsou postaveny na tiskových hlavách PrecisionCore Heat-Free Technology, které využívají inkoustové čipy s malými, hustými a těsně seskupenými tryskami, které vytvářejí jedny z nejlepších detailů a přesnosti barev v prostoru tiskáren orientovaných na podnikání. Je pravda, že téměř všechny inkoustové tiskárny v dnešní době mají kvalitní výstup tisku, ale řada WorkForce Pro je jednoznačně jedním z nejlepších, pokud jde o detaily a přesnost barev.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- kompaktní velikost
- kvalitní zpracování
- pevná konstrukce
- funkčnost vše v jednom
- kvalita a rychlost tisku
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- pohodlné ovládání
- velký dotykový LCD displej

Minusy tiskárny

- chybí víceúčelový zásobník nebo podavač papíru
- vyšší náklady na tisk

Náplně do tiskárny

Pro tento model jsou určeny čtyři inkoustové kazety Epson DURABrite Ultra se standardní kapacitou, formulované s rychleschnoucím pigmentovým inkoustem určeným pro vysokorychlostní tiskové úlohy. Tisk dokumentů díky nim vynikne ostrým textem. Kapacita inkoustových kazet Cyan, Magenta, Yellow a Black je ve standardní velikosti 1 100 stran a ve verzi XL je to 1 700 barevné kazety a 2 200 stran černá kazeta.

 

Zhodnocení

Celkový dojem z multifunkce Epson WorkForce WF-C4810dtwf je pozitivní. Tisk je dostatečně rychlý a spolehlivý. Tento model přináší efektivitu pro menší kancelářské prostory nebo do domácí kanceláře. Disponuje skvělými funkcemi a výborně zvládá kompatibilitu s aplikacemi. Poměr výkon a cena je dobrý.