Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Epson WorkForce Pro WF-3820

Model Epson WorkForce Pro WF-3820 je univerzální inkoustová tiskárna typu "All-in-One" (vše v jednom). Zařízení má bohatou konektivitu a je kompatibilní s aplikací Epson iPrint, která umožňuje tisknout, skenovat a provádět úkoly údržby přímo z mobilního zařízení. Kladné hodnocení si zaslouží kvůli působivým funkcím skeneru, včetně automatického podavače dokumentů, bohužel bez podpory oboustranného skenování. Výtěžnost černých dokumentů je nižší, takže pravděpodobně budete muset častěji měnit standardní inkoustovou kazetu, která nemá velký objem. Plusem je dostupná cena, což pomáhá udržovat poměrně nízké náklady tisku. Tiskárna podporuje i používání velkokapacitních kazet, čímž se sníží častá výměna náplní a zefektivní se pracovní úkoly. Multifunkce se řadí velikostí ke kompaktním stolním zařízením, které nevyžadují mnoho prostoru.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší firma/ Home Office/ student
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Epson iPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 424 mm
Hloubka: 376 mm
Výška: 247 mm
Hmotnost: 8,9 kg

Dobře navržený robustnější design

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-3820 má robustnější design a je dobře ergonomicky navržená. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni. Výrobce použil, pevnější plasty a stabilní konstrukci. Pochvalu zaslouží pevné víko skeneru s podavačem předloh, které se dá dostatečně otevřít i když při zavřeném krytu se tam hrubší kniha nevejde. Během tisku můžete zkontrolovat stav papíru na vstupu, aniž by jste přerušili tisk. Pokud se vám zasekne papír, dá se k němu dostat odstraněním krytu vzadu. Přístup k inkoustovým kazetám je stejně snadno dostupný a to jednoduchým zvednutím plochého skeneru. Při výměně musí být zařízení zapnuté. V pravém zadním rohu je odnímatelný údržbový box, která uchovává zbytkový inkoust během čištění tiskové hlavy. Vždy když je údržbový box plný, je třeba ho vyměnit. Vstupní zásobník s kapacitou 80 listů je umístěn ve spodní části na čelní straně a je to bohužel jediný vstup pro klasický papír i jiné média. Proto je třeba při různých typech média to ručně měnit. To platí hlavně, pokud chcete tisknout na fotografický papír. Tento model nemá žádný víceúčelový zásobník, takže je třeba vybrat běžný papír ze zásobníku z vložit fotografický. Nad výstupním zasouvacím zásobníkem je pevná lišta pro výstup papíru a nad ní ovládací panel, který je lze naklonit. Obsahuje velký barevný LCD displej s dotykovým ovládáním, tlačilo pro zapnutí a stavovou diodu. Porty pro připojení síťového kabelu, pro USB kabel a ethernetový kabel jsou v zadní části tiskárny. Na přední straně se nachází port hostitelské USB. Celkově můžeme design modelu Epson WorkForce Pro WF-3820 hodnotit kladně. Je souhrnem kompaktní velikosti, výborné ergonomie, moderního vzhledu a kvalitního továrního zpracování.

 

zdoj foto: epson.com

Funkce typu All-in-One

Tento model patří do řady univerzálních multifunkcí. Obsahuje 4 plnohodnotné funkce pro barevný tisk, kopírování, skenování a fax. Má podporu automatického oboustranného tisku, skenování do Cloudu a s využitím automatického podavače dokumentů na 35 listů velikosti A4. Díky bohaté konektivitě, která je zastoupena možností připojení pomocí pevného USB kabelu k PC, připojení do LAN sítě nebo bezdrátovým připojením pomocí Wi-Fi. Funkce Wi-Fi Direct umožňuje tisk z mobilních zařízení. S aplikací Epson si možnosti tisku dokážete rozšířit. Ovládání tiskových úloh je pohodlné díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a přehlednému dotykovému LCD displeji s úhlopříčkou 6,8 cm. Jediné, co chybí u tohoto modelu je oboustranné skenování, to je možné pouze jednostranné. Výhodou je černobílé a barevné faxování i bez zapnutého počítače.

Rychlost a kvalita tisku

Tisková hlava PrecisionCore zajišťuje vysokou kvalitu, která se vyrovná laserovým zařízením. Tento model dokáže vytisknout za minutu 21 stran v monochromatickém režimu podle ISO/ IEC 24734 a 10 stran v barevném režimu v nejvyšší kvalitě. Oboustranný tisk se pohybuje přibližně 12 černobílých stran nebo 7 barevných stran velikosti A4. Standardně dokážete s touto tiskárnou vytisknout až 35 stran v monochromatickém režimu nebo 21 stran barevně. Multifunkce tlačí v rozlišení 4 800 x 2 400 Dpi. Maximální měsíční objem tisku je 26 000 stran. Tiskárna je vhodná všude tam, kde je měsíční doporučená vytíženost někde od 200 až do 1 000 stran. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a s použitím velkokapacitních náplní XL se dostáváme k výborné ceně za tisk. Epson WorkForce Pro WF-3820 dosahuje velmi dobrou přesnost barev tisku. Plusem je podpora bezokrajového tisku fotografií.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- multifunkční zařízení typu All-in-One
- automatický oboustranný tisk
- rychlost a kvalita tisku
- samostatné inkoustové náplně
- podpora velkokapacitních náplní
- bohatá konektivita
- skenování do Cloudu
- podpora tisku z mobilních zařízení
- přehledný dotykový displej
- jednoduché ovládání


Mínusy tiskárny

- nízká vytíženost standardních náplní
- nepodporuje oboustranné skenování
- nižší kapacita na vstupu (80 listů papíru)

 

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jdou 4 samostatné barevné náplně s označením Epson T822 nebo s označením Epson 405/ 405XL. Černá inkoustová kazeta typ DURABrite Ultra má ve standardní verzi vytíženost nižší, než bychom očekávali a je nutná častější výměna. Proto je mnohem lepším řešením používání velkokapacitní náplně XL s vytížeností 1 100 stran při 5 % pokrytí. Na druhé straně je výtěžnost při barevném tisku dobrá a měla by vám vydržet déle. Plusem je, že barevné kazety, můžete vyměnit, aniž byste je museli vyměnit všechny najednou. Když však dojde černý inkoust, musíte ho vyměnit, abyste mohli pokračovat v tisku, protože nemůžete tisknout pouze s barevnými náplněmi.

Zhodnocení

Multifunkce Epson WorkForce Pro WF-3820 je univerzálním zařízením s kvalitním výstupem tisku, dobře využitelnými funkcemi pro tisk, kopírování, skenování a dokonce i fax. Má bohatou konektivitu s flexibilním využitím pro rychlý bezdrátový tisk, tisk z mobilních zařízení a cloudových služeb. Díky kompaktním rozměrům najdete místo pro tiskárnu v menší kanceláři i domácnosti, jako součást Home Office, ale také ve studentské pokoji. Cena není přehnaně vysoká a právě díky dostupné cenovce má tento model dobrý poměr kvality tisku, výkonu a ceny.