Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

EPSON WorkForce Enterprise AM-C400

Pokud hledáte multifunkci v kompaktním designu, s nízkou spotřebou energie, rychlým tiskem pro zvýšení produktivity v kanceláři, tak je nový model Epson zajímavým tipem. Patří do řady Epson WorkForce Enterprise AM. Jedná se o nejúčinnější zařízení tisku formátu A4 s krátkou dobou výstupu první strany (FPOT). Tato výkonná inkoustová multifunkce přichází v modulárním designu s možností upgradu volitelným příslušenstvím.

Společnost Epson v souladu se svými závazky ohledně udržitelnosti v jihovýchodní Asii začala vyřazovat podnikové laserové tiskárny a nahrazovat je inkoustovými. K tomuto kroku přistoupila na základě průzkumu v oblasti kancelářských zařízení s koncovými uživateli právě v jihovýchodní Asii. Výsledky ukázaly, že 50 % respondentů chtějí mít na pracovišti udržitelnější tiskárny a energetickou účinnost označili za nejdůležitější faktor. Epson WorkForce Enterprise AM-C400 spolu s modelem AM-C500 jsou možnou alternativou podnikových laserových tiskáren, jejichž energeticky náročný proces může být právě v rozporu s programy udržitelnosti společností.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ Epson Smart Panel App/ Epson Connect

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 465 mm

Hloubka: 517 mm

Výška: 570 mm

Hmotnost: 56,3 kg 

Modulární design

Multifunkce Epson WorkForce Enterprise AM-C400 má velmi příjemný kompaktní design s možností modulární nástavby. Zařízení má jemně zaobalené hrany a celkově působí velmi moderně. Tiskárně dominuje tabletový 10,1“ (25,7 cm) velký LCD displej s intuitivním uživatelským rozhraním. Na horní straně se nachází skener s robustním víkem a automatickým podavačem předloh. Pod ním je prostor pro výstup papíru. Na pravé straně je již zmiňovaný LCD panel s dotykovým ovládáním a pod ním USB host port pro připojení externího USB disku nebo USB flash disku. Přední strana obsahuje otevírací část, za kterou se ukrývá zásobník pro inkoustové kazety. Na pravé boční straně je podavač na volitelná média a ve spodní části tiskárny se nachází šuplíkový zásobník papíru na 500 archů. Tiskárna je kvalitně továrně zpracovaná, plasty jsou pevné a zařízení stabilní i při náročném provozu.

 

zdroj foto: epson

Univerzální funkce

Multifunkce v sobě ukrývá tiskárnu, skener, kopírku v jednom zařízení se spoustou užitečných funkcí. Pomocí Epson řešení pro bezpečný tisk a vyšší efektivitu práce. Otevřená platforma umožňuje integraci s externím softwarem. Nechybí automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů na 100 listů s podporou oboustranného skenování. Kromě klasické konektivity podporuje zařízení také připojení k LAN síti a bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi (volitelné) a tisk z mobilních zařízení a Cloudu. Využívat můžete i přímý tisk z USB host. Model Epson WorkForce Enterprise AM-C400 disponuje funkcemi zabezpečení pomocí kterých můžete omezit přístup k funkcím, spustit tisk pomocí PIN kódu, ověřovat totožnost serveru a nastavit režim správce panelu. 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne pomocí tiskové hlavy PrecisionCore Micro TFP a používá inkoustovou technologii DURABrite Pro. Součástí je integrovaný HDD s kapacitou 320 Gb a šifrováním Encrypt AES 256. S rozlišením tisku je 600 x 1 200 Dpi standardně nebo 600 x 2 400 Dpi maximální kvalita nastavení dostanete kvalitní výtisky. Za minutu vytiskne tiskárna 40 stran v monochromatickém režimu nebo barevně. Tisk první strany trvá 4,9 sekundy v černobílém nebo barevném režimu. Doporučená měsíční vytíženost je 30 000 stran a maximální objem tisku za měsíc je 384 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost

- moderní modulární design

- funkce 4 v 1

- velký LCD displej s pohodlným ovládáním

- kvalita a rychlost tisku

- bezpečnostní funkce a podpora softwarového řešení Epson

- bohatá konektivita

- automatický oboustranný tisk

- automatický podavač dokumentů

- oboustranné skenování

- usb host

- podpora rozšíření zařízení pomocí volitelných modulů

- nízká energetická náročnost

- náklady na tisk

 

Minusy tiskárny

- cena zařízení 

Náplně do tiskárny

Tiskárna tiskne pomocí inkoustové technologie DURABrite Pro a používá čtyři samostatné inkousty s označením: Epson T08H1 černý s kapacitou 50 000 stran, T08H2 azurový, T08H3 purpurový a T08H4 žlutý s kapacitou 30 000 stran.

 

zdroj foto: epson

Zhodnocení na závěr

Multifunkce Epson WorkForce Enterprise AM-C400 vám usnadní a zefektivní práci v kanceláři. Poskytuje možnost přímé dráhy papíru a bezkontaktního tisku, což umožňuje tisk na širokou škálu médií včetně recyklovaného papíru a obálek. Dosáhnete konzistentní uživatelské zkušenosti díky sdílenému uživatelskému rozhraní, řešením a produktivitě inkoustového tisku na celou šířku stránky, kterou nabízejí zařízení AM-C formátu A4. Kromě toho nově navržená dráha papíru ve tvaru C přináší kompaktní design, jeden přístupový bod pro vyřešení všech zaseknutí papíru a pohodlné vkládání spotřebního materiálu zepředu. Funkce zařízení rozšiřuje kompatibilita s vestavěnými řešeními, jako jsou OCR a jednoduchá vzdálená diagnostika pomocí služby Epson Remote Services. Technologie Epson Open Platform zaručuje kompatibilitu s řešeními třetích stran a pokrývá potřeby vertikálních trhů. Díky modularitě můžete tiskárnu rozšířit přídavnými moduly a příslušenstvím. Podle potřeby firmy si tak můžete přizpůsobit také kapacitu papíru na vstupu přídavnými zásobníky.