Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Epson WorkForce AL-M310DN

Výkonná tiskárna pro malou, až středně velkou pracovní skupinu, to je model Epson WorkForce AL-M310DN. Jde o monochromatickou laserovou tiskárnu zaměřenou na tisk černobílých dokumentů ve vysoké kvalitě. Co vše, vám přinese zařízení do vaší kanceláře? V první řadě je to výkon a rychlost tisku, bez zbytečné ztráty času. Můžeme mluvit o efektivním řešení tisku, pro středně velkou skupinu v jendom kompaktním zařízení.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 393 mm
Výška: 285 mm
Hmotnost: 14 kg

Jednoduchý design

Tiskárna Epson WorkForce AL-M310DN je kompaktní zařízení s minimalistickým designem v bílém barevném provedení s kombinací černé. Díky tomu působí design moderně a svěže. Horní část, kde je výstup papíru a malý segmentový displej je černá. Přední část obsahuje otevírací část pro vstupní zásobník a část pro přístup k tonerové kazetě. Tlačítko zapnutí/ vypnutí se nachází na čelní straně vpravo. Ovládací tlačítka jsou umístěna pod displejem na horní straně zařízení. Ovládání je snadné pomocí křížových tlačítek a potvrzovacího tlačítka OK, které je uprostřed. Bohužel nikde nenajdete port pro hostitelské USB a slot pro paměťovou kartu.

Funkce a výkon

Výpočet funkcí sice není velký, ale to základní, co potřebujete v náročném pracovním nasazení, tiskárna obsahuje. Epson WorkForce AL-M310DN má dostatečný výkon o který se stará dvoujádrový procesor 2 x 750 MHz a 512 MB paměť. Tiskové úlohy provádí rychle a bez problémů. Nechybí automatický oboustranný tisk a dostatečně velký zásobník papíru. Konektivita je zastoupena dvěma způsoby. Přímo USB kabelem k počítači a ethernet kabelem do LAN sítě. Díky gigabitovému ethernetových připojení umožňuje snadné sdílení sítě a zajistí plynulejší provoz na pracovišti. Tiskárna nemá možnost bezdrátového připojení k Wi-Fi. Pokud byste potřebovali tisk z mobilních zařízení, můžete propojit tiskárnu přes síťový port do routeru. Maximální měsíční vytížení tiskárny Epson WorkForce AL-M310DN je 20 000 stran. Samotná technologie tisku je přizpůsobena tak, aby vyhovovala náročným požadavkům neustále se měnící kanceláře. Díky podpoře IPSec a SSL se zlepšuje bezpečnost při tisku citlivějších dokumentů, zatímco emulace PDL tiskáren včetně PCL6, PostScript 3 a PDF 1.7 poskytují dokonalou podporu iv podnikatelském prostředí.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová technologie je zárukou výborného tisku. Jelikož jde o monochromatickou tiskárnu, na výstupu dostanete černobílé dokumenty ve vysoké kvalitě. Za minutu dokáže zpracovat zařízení 35 stran v maximálním formátu A4 a to v nejvyšším možném rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. První stranu vytiskne za 6,4 sekundy. Vstupní zásobník má kapacitu 350 listů papíru s možností rozšíření přídavným zásobníkem. Kapacita na vstupu se tak zvýší až na 850 listů. Výstupní kapacita je 250 listů.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost a design
- jednoduché ovládání
- rychlost a kvalita tisku
- start první strany
- LAN
- podpora mobilního tisku
- přídavný vstupní zásobník (zvětšení kapacity na vstupu)
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- podpora velkokapacitních tonerů
- snadná výměna toneru

Mínusy tiskárny

- čb tisk
- bez integrovaného Wi-Fi modulu
- absence hostitelského USB
- malý pouze informační displej


Náplně do tiskárny

Laserová tiskárna Epson WorkForce AL-M310DN používá pro tisk kazetu s černým tonerem. V nabídce je tonerová kazeta s označením toner Epson C13S050690, která má kapacitu 2 700 stran a velkokapacitní toner s označením toner Epson C13S050691. ten má vytížení až 10 000 stran tisku s 5 % pokrytím. Dobrou zprávou je, že pro tento model tiskárny existují alternativní tonery a značkové tonery, díky kterým si dokážete značně snížit náklady.

Zhodnocení

Model Epson WorkForce AL-M310DN patří k zařízením, které mají výborný poměr výkon a cena tisku. Dokáže v malé až středně velké pracovně skupině, efektivně zpracovat tiskové úlohy s krátkým časem startu první strany a dobrou rychlostí tisku za minutu. Velkým plusem je možnost používání velkokapacitního toneru a rozšíření pomocí přídavného zásobníku papíru na vstupu. Tiskárna tak dokáže zpracovat velký objem tisku bez přerušování. Kromě jednoduchého ovládání zařízení, hodnotíme jako plus i snadnou výměnu toneru jednoduchým způsobem.

Tip pro vás

Náklady na tisk jedné strany jsou při použití standardního originálního toneru přibližně 0,93 Kč (bez připočtení ceny papíru a energie). S velkokapacitním tonerem si náklady snížíte na částku 0,48 Kč za stranu tisku. Pokud potřebujete větší úsporu, můžete sáhnout po značkových tonerech TonerDepot, které dosahují vysoké kvality výstupní tisku. Ušetříte tak 78,57 % oproti originálnímu toneru a kvalita tisku bude srovnatelná s originály. Pro interní tisk v rámci firmy můžete použít alternativní tonery, plně kompatibilní s nimiž snížíte náklady ještě více. Ekonomicky se vyplatí používání velkokapacitního toneru. Dostanete se tak k velmi nízké ceně za stranu tisku.