Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Epson SureColor T5270 SINGLE Roll Edition

Série Epson SureColor T obsahuje tiskárny ve třech modelech a šířkách: T3270 s úhlopříčkou 24 palců, T5270 s úhlopříčkou 36 palců a T7270 s úhlopříčkou 44 palců. 36- a 44-palcové modely lze objednat v konfiguracích s jedním nebo dvěma kotouči. Model T5270 je s jedním kotoučem, multifunkčním modulem se skenerem, kopírkou a pevným diskem. Epson SureColor T5270 je vysoce výkonná, cenově dostupná a vysoce konfigurovatelná tiskárna pro menší firmy. Tiskárna využívá pokroku v technologii tiskové hlavy v kombinaci s inkoustem a médii vyladěnými na výrobu profesionálních produktů. Tato tiskárna má rychlost a funkčnost, aby oslovila inženýry, uživatele CAD a GIS. Tiskárna je navržena pro profesionální uživatele s mnoha doplňky pro zvládání různých úrovní produkce, jako je konfigurace se dvěma kotouči a multifunkční modul. Ten přidává skenování, kopírování a 320 GB tiskový server pro ukládání běžných úloh a opětovný tisk tiskových úloh. Když je tiskárna připojena k síti, lze ji ovládat prostřednictvím webového prohlížeče z jakéhokoli zařízení.

 

Stručná charakteristika

Tisková hlava : Epson PrecisionCore TFP s nejmenší kapkou inkoustu 3,5 pikolitru

Inkoust : Pigmentový inkoust Epson UltraChrome XD dostupný ve velikostech 100 ml, 350 ml a 700 ml, které lze míchat a spojovat s různými velikostmi pro každou barvu. Kromě azurových, žlutých a purpurových barevných kazet existují kazety pro matnou černou a fotografickou černou. Přepínání mezi matnou a fotografickou černou se provádí automaticky na základě typu média a požadované povrchové úpravy.

Rozlišení: Až 2 880 x 1 440 dpi

Rychlost : Graf velikosti D již za 25 sekund

Rozměry: 56” (Š) x 30” (H) x 45” (V), ( 142,2 cm x 76,2 cm x 114,3 cm)

Hmotnost : 84,36 kg (jedna role) s přidanou hmotností 58,96 kg pro multifunkční modul

Tiskárna se dodává v krabici a na paletě s pokyny, pro snadné sestavení. Díly byly dobře navrženy pro rychlou montáž. Montáž tiskárny na stojan a skeneru na přídavný stojan byly jediné kroky, které budou vyžadovat dvě osoby. Všechny ostatní prvky montáže snadno provedla jedna osoba. Od rozbalení tiskárny po její složení na stojan s médiem a inkoustem, přípravu na tisk to může trvat přibližně 30 minut. Pro přidání šroubovacího stojanu skeneru, jeho montáž, kalibrace skeneru a nastavení všeho pro skenování nebo kopírování budete potřebovat dalších 30 minut. Montáž tiskového koše zabere přibližně 45 minut, jelikož dílů více. Koš je chytrá funkce s nastavením ve dvou režimech pro zachycení jednoho listu nebo až 20 listů. Po rozbalení dílů a sejmutí stojanu tiskárny je dalším krokem vložení média a kalibrace inkoustu. Vložení 100-stopého kotouče fotografického papíru provedete zvednutím skeneru. Dokážete to jednoduše jednou rukou díky hydraulickým podpěrám a odstraněním adaptérů kotouče s médiem, které se snadno mění mezi různými velikostmi kotoučů. Po zajištění adaptérů na obou koncích, zvednutí kotouče na místo a zajištění kotouče tiskárna automaticky kotouč připraví k tisku a zjistí typ média na kotouči.

 

 

Zařizení obsahuje několik síťových možností, ale nepřipojuje se přes Wi-Fi. Tisk je možný v několika možnostech kvality. Rychlost a tisk provedete automatickým nastavením nebo úpravou parametrů, abyste z každého tisku vytěžili maximum.

Nechybí možnost zobrazit ukázku tisku a upravit orientaci a rozlišení s jemným doladěním každé úlohy, aby se co nejlépe využily různé typy papíru. Automatická detekce druhu papíru automaticky upraví i další nastavení, přičemž optimální nastavení jsou sladěna se zvoleným typem papíru.

Tiskárna pracuje rychle a poměrně tiše. Rychlost závisí na zvoleném rozlišení a zda se tiskne na matný nebo lesklý fotografický papír. Určitě to není způsob, jak pomoci efektivnosti v kanceláři, ale rychlost tisku umožňuje odeslat úlohu ze vzdálené kanceláře a mít připravený tisk v době, kdy přijedete na místo, kde se nachází tiskárna, za předpokladu, že neexistují žádné jiné úlohy v řadě. Tisk grafu velikosti D již za 25 sekund znamená, že uživatelé mohou před příjezdem vytisknout více kopií v závislosti na tom, jak daleko musí projít.

Pigmentový inkoust Epson UltraChrome XD je dostupný ve velikostech 100 ml, 350 ml a 700 ml, které lze míchat a spojovat s různými velikostmi pro každou barvu. Tento inkoust Epson UltraChrome XD poskytuje zaručenou kvalitu archivních výtisků. Výtisky jsou odolné vůči rozmazání a vodě, nejsou však určeny k zevnímu použití.

 

 

Díky multifunkčnímu modulu pro skenování a kopírování velkých výtisků dostanete od tohoto modelu další možnosti. Skener vytváří skeny a kopie od 200 do 600 dpi a skenuje rychlostí 6 palců za sekundu. Skener také obsahuje 320 GB tiskový server, který pomáhá spravovat fronty úloh, jakož i ukládat a znovu tisknout úlohy. Tuto funkci lze přidat pomocí multifunkčního modulu nebo volitelného hardwarového modulu Adobe PostScript 3, který přidává 1,6 GHz dvoujádrový procesor, jakož i možnost tisku PDF a dávkového tisku.

Skener je namontován nad tiskárnou pomocí stojanu, který se snadno zajistí na zadní stranu stojanu tiskárny a obsahuje bezpečnostní lištu, která zabraňuje převrácení, neboť tiskárna s namontovaným multifunkčním modulem začíná být velmi těžká. Skener je zavěšen na hydraulických podpěrách, které umožňují snadné zvedání, abyste se dostali k kotouči papíru a horní části tiskárny. 

Rychlý přehled stránky profesionálních zobrazovacích médií společnosti Epson odhaluje velké množství dostupných typů médií. Matné papíry jsou typické pro typy projektů, pro které byla tato tiskárna navržena, ale mnohé dostupné možnosti jsou vhodné pro reklamní oblast nebo fotografické a výtvarné umění.

Tiskárna má katalogové ceny, které začínají na 2 995 USD za T3270 až po 6 995 USD za T7270D. Záleží také na samotné konfiguraci a přídavných modulech. Několik velikosti a přídavné prvky poskytují uživatelům velkou flexibilitu. Pevné disky dodávané s multifunkčním modulem a modulem Adobe PostScript 3 jsou nezbytností pro efektivní tisk v rušných kancelářských prostředích, neboť poskytují potřebný výpočetní výkon pro urychlení operací. Hardwarový modul True Adobe Postscript 3 poskytuje přímý dávkový tisk a dávkový tisk s horkými složkami a podporuje zabezpečený tisk PDF.

Díky konfigurovatelnosti, rychlosti, jednoduchosti použití a různým cenovým relacím je tato řada velkoformátových tiskáren vhodná pro širokou škálu kanceláří a provozů. Intuitivní nabídky na LCD obrazovce, automatizace pro konfiguraci správného tisku pro každý papír a ovladač tiskárny s konfigurovatelností a frontami úloh usnadní ovládání tiskárny. 

Zdroj: informedinfrastructure.com, epson.com