Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Epson SureColor SC-T3100x

Velkoformátový tisk v kompaktním těle

Společnost Epson chce tímto modelem v svém portfoliu oslovit hlavně menší pracovní týmy inženýrů a architektů. Pro jejich potřeby sestavila velkoformátovou tiskárnu v kompaktnějším těle, která nezabere mnoho místa v pracovním prostoru. V provozu může byt v stojanovém provedení (stojan není v balení), ale i jako klasická stolní tiskárna, což je jednou z dalších výhod její kompaktnosti. Tiskárna by mohla oslovit i grafiky a malé reklamní studia, které potřebují tisknout velkoformátové plakáty a reklamní dokumenty. Tato inkoustová tiskárna s výbornou tiskovou hlavou Piezo Epson se objevila na trhu již loni a nyní má celkem příznivou cenu. Dokáže tisknout až do velikosti formátu 24 "(61 cm).

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší architektonická firma, reklamní studio, menší pracovní týmy
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - velkoformátový tisk
Maximální formát tisku: A3/ A1 (24 "rolovaný papír)
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 970 mm
Hloubka: 570 mm
Výška: 245 mm
Hmotnost: 38 kg


Stylový design v kompaktním těle

Navzdory skoro metrové šířce zařízení se jedná o kompaktní tiskárnu s moderním designem. Oproti jiným velkoformátovým zařízením jde o menší model, který můžete postavit na pracovní stůl. V svěžím bílém provedení s tmavými akcenty působí stylově. Tato inkoustová velkoformátová tiskárna upoutá na první pohled svým vyváženým, minimalistickým vzhledem a ergonomií. Zadní část zařízení s přístupem z hora patří vstupu pro papír. Po otevření krytu se do prostoru pro kotoučové média vkládá rolka papíru, nebo po vytažení lišt na pravé straně do podavače klasický formát listového papíru A3/ A4. Na přední straně najdete stříbrné logo výrobce a pod ním úzký slot pro výstup papíru. V levé horní části zařízení je umístěn dotykový vyklápěcí displej s úhlopříčkou 10,9 ". Na tenkém rámu displeje se nachází tlačítko pro zapnutí a stavová dioda. Pravá přední strana je vyhrazena pro tankový zásobník se 4 samostatnými nádržkami pro inkoust. Konektory pro připojení jsou již standardně v zadní části zařízení. Design a ergonomie zařízení jsou výborné a přístup k ovládání, ale i práce s médii a doplňování inkoustu je pohodlné. Tovární zpracování je na vysoké úrovni. Pevné plasty a kovové vyztužení zařízení přispívají k výborné stabilitě během provozu. Kompaktní rozměry a čisté linie dělají z tohoto modelu stylovou tiskárnu do pracovního prostoru.

 

Funkce, které najdou využití při tisku technických výkresů

Zaměření tiskárny Epson SureColor SC-T3100x je široké a uplatnění najde všude tam, kde se tisknou přesné CAD výkresy větších formátů, propagační a reklamní prospekty. Díky vysoké kvalitě na výstupu je tisk na profesionální úrovni. Přispívá k tomu kvalitní tisková hlava Epson Piezo-PrecisionCore, technologie kontroly trysek NVT a vysoká ochrana proti prachu. Díky flexibilnímu systému pro média dokážete efektivně tisknout na zvolený formát papíru. Tiskárna Epson SureColor SC-T3100x má výbornou konektivitu. Kromě klasického připojení k počítači, podporuje i zapojení do LAN sítě a bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Nechybí ani podpora tisku z mobilního zařízení. Přestože neobsahuje funkce kopírování a skenování má velmi dobrou kompatibilitu se samostatnými skenery třetích stran. Ovládání je díky barevnému dotykovému displeji pohodlné a intuitivní. Odezva je velmi dobrá a menu je pěkně graficky zpracované. Bohužel chyba lokalizace do CZ/ SK jazyka.

Rychlost a kvalita tisku

Velkoformátová tiskárna Epson SureColor SC-T3100x tlačí v rozlišení 2400 x 1 200 Dpi v monochromatickém nebo barevném režimu. Doba vytištění první strany je 34 sekund v obou režimech. Kvalita na výstupu je ve výborné kvalitě na profesionální úrovni. Díky černému pigmentovému inkoustu vyniknou černobílé návrhy a výkresy. Plusem je odolnost tisku vůči rozpíjení. Pomocí režimu HP-GL/ 2 nebo HP-RTL zase získáte nejlepší kvalitu CAD a GIS výkresů.

 


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevná konstrukce
- čisté linie a ergonomický design
- kompaktní velikost
- kvalita tisku
- podpora formátu tisku do 24 "
- bohatá konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- ovládání pomocí dotykového displeje 10,9 "
- protiprachová ochrana
- tankový systém pro inkousty
- jednoduché doplňování papíru a inkoustu
- automatická kontrola a údržba tiskových hlav

Mínusy tiskárny

- chybí lokalizace menu CZ/ SK
- min. formát papíru je A4 (netlačí na menší formáty)
- postráda přední host USB 


Náplně do tiskárny a podporované média

Model Epson SureColor SC-T3100x tlačí do velikosti 24 "(61,0 cm). Podporovány jsou i formáty: 17" (43,2 cm), B5, B4, B3, B2, B1, A4, A3, A3 +, A2 +, A2, A1. Tisknout můžete na samostatné listy nebo na roli papíru. Tiskárna tiskne s 3 mm okraji nahoře a po stranách. Vhodné jsou papíry s tloušťkou 0,05 mm - 0,27 mm. Zařízení tiskne inkoustovou technologií a pro tisk využívá 4 samostatné inkousty systém CMYK. Ty se doplňují do dostatečně velkých nádržek integrovaného tankového zásobníku. Je to velkou výhodou oproti modelům Epson SureColor SC-T3100 a SC-T3100N, které používají inkoustové kazety. Inkoustové lahvičky pro model Epson SureColor SC-T3100x o objemu 140 ml mají inovovaný systém, díky kterému můžete doplnit inkoust i během tisku. V balení naleznete černý pigmentový inkoust s označením C13T49H100 a barevné inkousty na bázi barviva: azurový (C13T49H200), purpurový (C13T49H300) a žlutý (C13T49H400).

 

Zhodnocení

Mezi velkoformátovými tiskárnami jde o nejmenší a cenově dostupnější zařízení. Malé firmy nebo pracovní skupiny, které potřebují kvalitní tisk technické dokumentace může tento model oslovit. Získají kompaktní moderní zařízení s výbornou konektivitou, vysokou kvalitou a flexibilitou. Stejně i menší grafické studia by mohly z tohoto zařízení vytěžit. Velkým plusem je jednoduché ovládání a integrovaný tankový zásobník inkoustů. Mínusem je absence lokalizace do jednoho z jazyků SK nebo CZ. Tento nedostatek však docela dobře kompenzuje intuitivní grafické rozhraní. Jako mínus může někdo považovat i omezení tisku malých formátů pod A4. Při velkoformátových zařízeních se spíše vyžaduje tisk velkých formátů, jako těch obálkových.

Tip pro vás

Společnost Epson má v nabídce model Epson SureColor SC-T3100 ve třech verzích. Modely SC-T3100 a SC-T3100N používají k tisku inkoustové kazety T40D140, T40D240, T40D340 a T40D440. Model SC-T3100 obsahuje navíc vlastní stojan se speciálním držákem na roli potištěného papíru. Model SC-T3100N je standardní stolní tiskárna (bez stojanu) a model SC-T3100x zase obsahuje pro změnu integrovaný tankový zásobník inkoustu.