Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Epson SureColor SC-P700

Profesionální fotografové si znovu přijdou na své. Společnost Epson má v nabídce dva velmi zajímavé modely navrženy právě pro ně. Pokud pracujete jako profesionál nebo poloprofesionál a nadšenec kvalitní fotografie, dvojice modelů Epson SureColor SC-P700 a Epson SureColor SC-P900 by vás mohla zaujmout. Modely splňují všechny požadavky pro tisk v té nejvyšší kvalitě až do formátu (A3, A2) a k tisku používají nové inkousty řady UltraChrome Pro 10. Právě díky nim dosahuje výsledný tisk mnohem lepší barevný gamut, plynulejší přechody tónů černé a minimalizaci zrnitosti. Co vše nabízí model Epson SC-P700 jsme pro vás shrnuli do několika vět.


 
Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: profesionální fotografové, malé fotografické a grafické studia
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi-Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: fotografická tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A3 +
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 515 mm
Hloubka: 368 mm
Výška: 185 mm
Hmotnost: 12.6 kg


Minimalistický design

Už první dojmy z modelu Epson SC-P700 jsou velmi příjemné. Zařízení se odklání od jemně zaoblených hran, typických pro dnešní tiskárny a jde si svou cestou. Design je minimalistický s geometricky ostrými hranami. Výrobce upravil design tak, že neuvidíte kromě čistých linii nic rušivé. Mimořádně stylový design v černém provedení působí luxusně a tiskárna bude vypadat krásně v jakémkoliv prostoru. Přední čelní strana je předělena na dvě části. Horní panel obsahuje stříbrné logo výrobce. Spodní část je otevírací a ukrývá výstupní podvozek pro výtisky. Na vrchní straně naleznete ovládací panel v lesklém provedení, který zabírá polovinu horní strany. Je na něm umístěn barevný inteligentní LCD displej s úhlopříčkou 10,9 cm s dotykovým ovládáním. Druhá polovina patří matné části, která slouží po otevření, jako vstupní podavač papíru. Předělené části jsou podsvícené jemnými bílými LED diodami, což dodává tiskárně ještě větší šmrnc. Model Epson SC-P700 má kompaktní rozměry a je o něco menší, než model SC-P900. Určitě netřeba zdůrazňovat, že tovární zpracování je na mimořádně vysoké úrovni a použité plasty jsou pevné a kvalitní. Na zařízení nenajdete jedinou chybičku a design, jako celek je exkluzivní. K atraktivitě přispěly i malé nožičky. Musíme říci, že jde o jednu z nejkrásnějších tiskáren, jaké jsme viděli a připomíná spíše Hi-Fi zařízení, jako tiskárnu.

 

        

zdroj: epson.com

Funkce navrženy pro fotografy

Přesto, že jde o jednoúčelové zařízení určené pro fotografický tisk, jsou možnosti v této oblasti štědré pro dosažení co nejlepšího výsledku. Model Epson P700 má bohatou konektivitu a kromě rychlého připojení pomocí USB 3.0 nabízí i rozhraní pro připojení ethernetovým kabelem a vytvoření Wi-Fi Direct v pásmu 2,4 a 5 GHz. Podporu má i tisk z mobilních zařízení a tisk z clouvých služeb. Kromě Epson Connect (iPrint) a Google Cloud Print je velmi dobře řešena i kompatibilita se zařízeními s iOS. Připojení je možné pomocí Apple AirPrint. Pro iOS je k dispozici aplikace Epson Print Layout. Ta podporuje kompletní správu barev na úrovni, jako při desktopovém PC a výběr barevných profilů. Množství detailních nastavení lze provádět přímo na dotykovém displeji, který zobrazuje detailně informace a je barevně nakalibrován. Díky tomu může uživatel přeskočit některé kroky, které by jinak musel provést pomocí softwaru Adobe Photoshop a podobných. Plusem je ovládání na displeji v rukavicích. Mnoho profesionálních fotografů při tisku používá ochranné rukavice, aby neznehodnotili fotografii a možnost mít rukavice i při ovládání tiskárny uvítají. Na displeji je samozřejmostí zobrazení náhledu fotografie před tiskem. Tiskárna umožňuje tisk na širokou škálu médií vhodných pro fotografický tisk. Zadní vstupní zásobník papíru s podavačem má kapacitu 120 listů klasického papíru nebo 30 ks fotopapíru. K dispozici je také přední vstup pro 1 hrubší médium do 1,5 mm. V zadní části se nachází zásobník pro rolovaný papír pro tisk bannerů a panoramatických fotografií až do délky 3 m. Pokud ještě někdo využívá tisk štítků na CD/ DVD nosiče, i tato možnost tu je.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna Epson SureColor SC-P700 je v porovnání s velkoformátovými profesionálními fototiskárnami mnohem rychlejší. V ultra rozlišení tisku 5 760 x 1 440 Dpi vytiskne podle některých testů dokumenty textu s grafikou přibližně za 1 minutu 30 sekund. Tisk grafiky se pohybuje už někde na hranici 2 minut 30 sekund. Pro barevnou fotografii bez okrajů bude potřebovat několik minut. Jelikož jde o fotografickou tiskárnu, kde není priorita rychlost ale kvalita, údaj o rychlosti výrobce ani neuvádí.
K mimořádné kvalitě tisku přispívá 10 kanálová tisková hlava MicroPiezo AMC. Každá z trysek tiskové hlavy dokáže rozptýlit kapičky ve třech velikostech až do 1,5 pl. Pro černý fotografický inkoust a černý matný inkoust jsou vyhrazeny kanály. Znamená to, že si tiskárnu ušetří čas na přepínání mezi těmito dvěma inkousty. K zabránění ucpání trysek by měl zase pomoci odpudivý povlak trysek. Kvalita tisku na základě testů prvních uživatelů je vynikající a mezi dostupnými fototiskárnami je model Epson SureColor SC-P700 silným konkurentem.

 

Plusy tiskárny

- mimořádná kvalita továrního zpracování
- luxusní minimalistický design
- kompaktní rozměry
- vysoká kvalita výstupní tisku
- podpora tisku bannerů a panoramatických fotografií
- technologie Black Enhance Overcoat
- ovládání pomocí 4,3 "LCD displeje (iv rukavicích)
- pohodlné zpracování různých typů předlohy
- kvalitní pigmentový inkoust UltraChrome Pro 10 (10 samostatných inkoustů)
- konektivita


Mínusy tiskárny

- vyšší cena tiskárny
- kapacita inkoustových kazet
- vyšší provozní náklady
- nepodporuje SD karty, USB host

 

Náplně do tiskárny

Fotografická tiskárna Epson SureColor SC-P700 používá nové inkousty UltraChrome HD PRO10 Epson. Jde o 10 samostatných pigmentových inkoustů těchto barev: azurová, světlá azurová, živá purpurová, živá světle purpurová, žlutá, šedá, světle šedá, fialová, fotografická černá a matná černá. Právě fialový inkoust značně rozšiřuje barevnou škálu. Přidáním se rozsah zvýší až o 6%. K celkovému výsledku přispívá i nový režim Carbon Black Driver, který byl navržen pro zvýšení Dmax a zvýšení hustoty černé na lesklém fotopapíru. Při používání černého inkoustu výrobce doporučuje používat fotografický černý inkoust pro lesklé fotopapíry a matný černý inkoust pro matné (nereflexní) fotopapíry. Inkoustové kazety mají objem 25 ml a jejich vytíženost se liší od konkrétní barvy inkoustu.

Zhodnocení na závěr

Model Epson SureColor SC-P700 stojí určitě za povšimnutí. Mezi ostatními fototiskárnami vyniká nejen krásným designem, ale i vysokou kvalitou tisku a pohodlným ovládáním na grafickém dotykovém displeji (s možností naklápění). Všechny plusy jsme v článku zmínili a aby to nebylo jen o chvále máme tu pár nedostatků. Přestože je kapacita inkoustových kazet 25 ml, ne z každého inkoustu dosáhnete vysokou vytíženost. Celkově by tiskárně pomohli kazety s větším objemem. Náklady na tisk a provoz jsou vyšší. Na zařízení se nenachází žádný slot paměťových karet nebo hostitelský USB port, případně podpora rozhraní PictBridge. Tento menší nedostatek je vykompenzován možností připojení do LAN sítě a podporou bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi Direct. Plusem je určitě dnes už preferovanější přístup ke cloudovým službám. Vyšší cenu tiskárny nebereme jako nedostatek, protože profesionální fotograf si tuto cenu v poměru vysoké kvality tisku určitě obhájí.