Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson SureColor SC-F100

První termosublimační barevná tiskárna Epson formátu A4

Společnost Epson představila svou první barevnou tiskárnu s termosublimační technologií formátu A4 v kompaktní velikosti. Hlavními lákadly je jednoduché ovládání a nízké provozní náklady. Tímto model se společnost Epson zaměřuje na menší a začínající firmy, které potřebují nastartovat nebo rozšířit nabídku svých produktů do reklamního sektoru. Díky kompaktním rozměrům stolové tiskárny je tiskárna vhodná pro rychlý start v prostoru menší firmy, která jí dokáže pokrýt své potřeby v rámci různých propagačních a reklamních předmětů například i s vlastním logem. Tento model dostal podporu nové platformy Epson Cloud Solutions PORT na sledování nákladů tiskových úloh a jejich průběžnou kontrolu.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: termosublimační barevná
Použití firma/ domácnost: začínající firma se zaměřením na reklamní sektor, menší grafické nebo reklamní studio
Rozhraní tiskárny: USB / LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 475 mm
Výška: 187 mm
Hmotnost: 4,6 kg


Kompaktní design ve stylovém provedení

Velikost a design tohoto modelu je milým překvapením pro každého, kdo hledá tiskárnu se sublimační technologií tisku. Donedávna se nabídka zužovala na velkoformátové tiskárny nebo malé kapesní fototiskárny. Výjimkou byly modely Canon Selphy, které však stále nedosahovaly na tisk ve formátu A4 a nepodporovaly takovou škálu podporovaných médií. Tiskárna Epson SureColor SC-F100 má stylový design v kombinaci bílo šedé barvy, jemné zaoblené hrany a dělené jednotlivé části. Horní část se skládá z otevíracího víka (to je ze spodní strany tvarované jako medový plast), pod kterým najdete mechanismus tiskárny. Pravá strana je vyhrazena pro tankový zásobník se 4 samostatnými nádržkami na inkoust. Průhledné okénka dovolují vizuálně kontrolovat stav hladiny. Po otevření horní části se dostanete k doplňovacího systému. Vzadu na pravé straně je krytka přichycena šroubem za kterou je odpadová nádobka. Přední části dominuje ovládací panel s intuitivním barevným 2, 4 "LCD displejem a dotykovými ovládacími tlačítky. Hlavní tlačítko zapnutí je podsvícené. Panel se dá v mírném úhlu naklopit. Pod panelem se nachází výstupní lišta pro výtisky a pod ní je šuplíkový vstupní zásobník papíru. Konektory pro zapojení do elektrické sítě pro USB a ethernet kabely se nacházejí vpravo vzadu. Tovární zpracování tiskárny je velmi kvalitní a plasty jsou pevné a neprohýbají se. Celkový design je velmi příjemný a zařízení působí moderně a stylově. Díky tomu zapadne hravě do jakéhokoliv pracovního prostředí moderní kanceláře.

 

          

zdroj: epson.com

Funkce

Sublimační tiskárna Epson SureColor SC-F100 je zařízení pro menší firmy a start-upy, které zužitkují její vlastnosti tisku na reklamní předměty, propagační materiály, ale i malých výrobců textilu. To co je potřebné pro tento účel tiskárnu splňuje. Jde o jednoúčelovou tiskárnu zaměřenou plně na kvalitní tisk. Bohatá konektivita přispívá k tomu, že svůj návrhy na tisk lze přenést do tiskárny odkudkoliv. Připojit se můžete do LAN sítě nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Další možnost je tisk z mobilních zařízení a přístup ke cloudovým službám. Pokud si své předlohy k tisku potřebujete upravit v grafickém programu můžete využívat propojení pomocí USB kabelu k počítači.

 

Rychlost a kvalita tisku

Model Epson SureColor SC-F100 tlačí v rozlišení 600 x 1 200 Dpi v maximálním formátu A4. kvalita tisku je díky technologii a použití tiskové hlavy PrecisionCore na vysoké úrovni. Ostrost i barevné podání je velmi dobré a výtisky dosahují mimořádné kvality. Výrobce nikde neuvádí rychlost tisku, což se při sublimačního tisku ani neočekává, protože nejde o zařízení pro velký objem tisku s vysokou produktivitou. Při prvních testech to však vychází přibližně 65 sekund na 1 stranu tisku formátu A4. Největším plusem tohoto modelu je vysoká kvalita tisku a podpora tisku na širokou škálu papírů, různé typy fotopapíry, texturovaný, magmatický papír a speciální fólie.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost a příjemný design
- vysoce kvalitní výstup tisku
- tisková hlava Epson PrecisionCore MicroTFP
- konektivita připojení Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet, USB 2.0
- barevný 2,4 "LCD displej
- 140 ml láhve s inkoustem
- rozšířená záruka společnosti Epson
- nízké provozní náklady


Mínusy tiskárny

- pouze tisk
- vstupní zásobník s menší kapacitou papíru


Náplně do tiskárny

Tiskárna využívá k tisku 4 samostatné inkousty černý, azurový, purpurový a žlutý. Jsou dodávány v balení v 140 ml lahvičkách. Pomocí nich se doplňuje inkoust do oddělených nádržek tankového zásobníku tiskárny. Výhodou je, že doplnění je možné i během tisku. Tento jednoduchý systém doplnění a nízká cena inkoustů jsou velkým plusem zařízení.

 

zdroj: epson.com

Zhodnocení

Tiskárna Epson SureColor SC-F100 zaplňuje mezeru na trhu se sublimačním tiskem. Pro malé firmy je velmi dobrá volba hned z několika důvodů. Nízká vstupní investice (oproti profesionálnímu sublimačnímu tisku), kompaktní velikost zařízení vhodná i do menších prostorů, vysoká kvalita tisku, podpora široké škály médií a nízké náklady na tisk díky cenově dostupným náplním. Dalším plusem je jednoduché ovládání a minimální údržba. Pokud si potřebujete v malé firmě potlačit řádově v desítkách nebo stovkách ks své produkty je to dobrá volba.