Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Epson Perfection V850 PRO

Profesionální skener na fotografie, filmy a dokumenty

Skener Epson Perfection V850 PRO je určen pro profesionální skenování nejen reflexních předloh, jako jsou fotografie a dokumenty. Zvládne i průsvitné předlohy, jakými jsou filmy, diapozitivy, ale i rentgenové snímky. Mechanismus ve věku skeneru je přizpůsoben právě na skenování filmových formátů. Kromě zdokonalené optiky s vysokou propustností pro dosažení mimořádné vysoké kvality se může zařízení pochlubit také výbornou rychlostí, podporou pro širokou škálu médií a skoro nulovou dobou zahřívání. Cena je vyšší a skener najde uplatnění zejména u profesionálních fotografů, malé firmě nebo v grafickém, foto studiu.

 

Stručná charakteristika

Technologie: plochý skener (technologie Matrix CCD s mikroobjektivem a systém High Pass Optics)
Použití firma/ domácnost: profesionální, foto studio, malá firma
Rozhraní skeneru: USB
Funkce: skenování
Optická hustota: 4 Dmax
Maximální formát tisku: A4
Barevná hloubka: 48 bitů (vstup/ výstup)

Rozměry a hmotnost

Šířka: 503 mm
Hloubka: 308 mm
Výška: 152 mm
Hmotnost: 6,6 kg

Luxusní design

Musíme uznat, že tento model má velmi stylový design a už na první pohled působí profesionálně. Materiály jsou kvalitně zpracované a přesto, že jde o tvrzený plast jsou pevné a skener je při provozu stabilní. Barevné provedení v kombinaci stříbrné a šedých barev dodává přístroji luxusní kovový vzhled. Marně byste hledali množství ovládacích prvků. Na čelní straně se nachází jediné tlačítko pro zapnutí, tlačítko skenování, logo výrobce a označení modelu. V podstatě tlačítka ani nejsou potřeba, protože nastavení a vládání se provádí pomocí softwaru pro skenování. V zadní části skeneru jsou konektory pro zapojení k pc a pro propojení vrchního skeneru ve věku k zařízení. Ten se používá při skenování filmových formátů. Zařízení má integrované dvě skenovací části. Zatímco je jedna je klasická plocha skeneru, druhá se nachází v zavíracím věku. Na základě skenování si k zařízení zvolíte příslušenství. To je v balení v podobě různých adaptérů pro diapozitivy, filmy. Nechybí ani klasická bílá vložka pro skenování klasických médií, kterou mají běžní ploché skenery integrovanou ve víku. Pro skenování silnějších médií, jako jsou knihy je možné vrchní kryt skeneru úplně odebrat. Celkový design, protože už jde o profesionální skener je velmi stylový, přímo luxusní.

 


Funkce, rychlost a kvalita skenování

Model Epson Perfection V850 PRO skenuje dvou režimech, mezi kterými umí díky systému duálního objektivu přepínat. Skenuje ve vysokém rozlišení 4 800 x 9 600 Dpi, který je určen pro fotografie a v rozlišení 6 400 x 9 600 Dpi, které je pro diapozitivy a filmové formáty. Zařízení má výbornou, skoro žádnou dobu zahřívání, která se pohybuje pod 1 sekundou. Skener dokáže identifikovat přesnou škálu odstínů originálu, což zaručí spolehlivou reprodukci nejjasnějších a nejtmavších zón, vykreslení všech detailů a dynamického rozsahu. Maximální formát skenování je A4, rozsah skenování 216 x 297 mm (horizontálně x vertikálně) a optická hustota 4.0 Dmax. Dmax - určuje maximální hodnotu denzity, kterou je schopen skener rozlišit. V podstatě nad vyšší hodnotu už skener nerozlišuje jednotlivé stupně jasu a všechna data snímá už jen jako jednu hodnotu. Levnější skener s nízkou maximální denzitou, tak získá pouze černou plochu tam, kde lepší skener s vyšší maximální denzitou ještě rozliší určitou kresbu. Hodnota 4 určuje kvalitu, která je potřebná pro transparentní předlohy.

Co se týče rychlosti skenování dokáže zařízení skenovat 1 stranu A4 dokumentu za 6 sekund a barevnou předlohu za 12 sekund nejrychleji nebo za 15 sekund v nejlepší kvalitě. Při diapozitivech je čas trochu delší a závisí na nastavení a typu média. Pohybuje se přibližně od 32 sekund až do 66 sekund. Během tohoto času si však uživatel může připravit další sadu na skenování. V balení k modelu Epson Perfection V850 PRO se nacházejí dvě sady držáků (adaptérů) pro tento účel. Zařízení má výbornou podporu široké škály médií a podporuje výstupní formáty: BMP, JPEG, TIFF, mulami-TIFF, PDF a skenování do prohledávatelného PDF.

K modelu Epson Perfection V850 PRO je dodáván na CD (případně si můžete stáhnout ze stránek výrobce) výborný profesionální software, jakož i základní program Epson Scan určený ke skenování. Ten nabízí standardní i profesionální mód. V profesionálním módě jsou rozšířené možnosti pro úpravu před skenováním. Skener obsahuje i výbornou funkci Digital ICE odstraňování prachu a škrábanců. Musíte však počítat s tím, že tato funkce vám značně prodlouží čas skenování. Pro kalibraci barev je zase vhodný program X-Rite i1, který je ke skeneru stejně dodáván. Dalším přidaným softwarem SilverFast SE Plus 8 si můžete upravit výstupní kvalitu funkcemi jako: redukce zrnitosti, odstraňování prachu a škrábanců, porovnávání výtisků Print Image Matching II, nástroj Color Palette pro Easy Color Fix, korekce protisvětla, obnova barev, maska ​​rozostření s redukcí šumu, odstranění moaré s optimalizací podle typu dokumentu a úprava tónů podle histogramu.

Krátký závěr

Skenovací zařízení Epson Perfection V850 PRO je vynikajícím modelem, který je zárukou profesionálního skenování ve vysoké kvalitě. Pro běžného uživatele na běžné domácí dokumenty a fotografie není určen a o tom svědčí i vyšší cena. Tento model ocení profesionální fotografové, ale i menší studia, které se zabývají archivaci médií. Velkým plusem je silná podpora široké škály médií, hlavně ve filmovém formátu, včetně diapozitivů a dvě sady příslušenství již v balení, což zefektivní práci. Mínusem je cena a trochu náročnější program na kalibraci barev.