Kancelář a škola

Epson L18050 fototiskárna A3

Společnost Epson uvedla na trh dvě fotografické tiskárny Epson L8050 a Epson L18050. První model podporuje tisk formátu A4 a druhý tisk formátu A3. Tyto dva modely představují novou nabídku fototiskáren přibližně po dvou letech. Zařízení se dodávají se šesti inkousty, kde je kromě klasických čtyř inkoustů ještě světle azurová a světle purpurová barva. Model L18050 může být velmi zajímavý pro menší fotostudio nebo vášnivého fotografa. Uplatnění najde iv malém reklamním studiu, kde se tisknou propagační materiály.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá firma, fotostudio, fotograf

Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi/Wi-Fi Direct

Mobilní konektivita: AirPrint / Epson iPrint App / Epson Smart Panel App

Funkce tiskárna/ multifunkce: tiskárna - tisk

Maximální formát tisku: A3

Automatický oboustranný tisk: ne

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 523 mm

Hloubka: 369 mm

Výška: 150 mm

Hmotnost: 8 kg

 

Moderní design s čistými liniemi 

Fototiskárna Epson L18050 získala moderní hranatý design s prakticky umístěnými ovládacími tlačítky a integrovaným tankovým zásobníkem pro šestici inkoustů. Na horní části se nachází otevírací kryt. Po jeho otevření se dostanete na pravé straně k zásobníku inkoustů se samostatnými nádržkami s průhlednými okénky a měrkou hladiny. Doplňování je snadné a velmi pohodlné s pojistkou rozlití. V zadané horní části je volitelný zásobník papíru A3. Na přední straně vlevo nahoře najdete malý ovládací panel se čtyřmi podsvícenými tlačítky a led indikátory. Ve středu je umístěno logo výrobce. Ve spodní části se nachází vysouvací výstupní zásobník a pod ním slot na zásobník pro tisk ID karet, CD a DVD nosičů. Tovární zpracování je velmi kvalitní a plasty jsou pevné. Tiskárna se prodává v černo-šedé kombinaci s jemně texturovaným plastem na vrchní straně otevíracího krytu. Čisté linie přispívají k modernímu designu.

 

zdroj foto: canon.com

Funkce zaměřené na kvalitní fototisk 

Tiskárna podporuje barevný tisk v bezokrajovém formátu A4 nebo s okrajem formát A3. Nechybí bezdrátové připojení a podpora Wi-Fi Direct a tisk z mobilních zařízení. Epson L18050 používá doplněk Epson Image Complement for Down Sample, který pomáhá předcházet ztrátě dat při převzorkování obrázku, fotografie. S použitím ICDS může fototiskárna Epson zajistit, že převzorkuje obrázek a sníží jeho rozlišení (při tisku textu), čímž neztratí jeho původní kvalitu. Tisk si tak uchová původní detaily a jemné linie, které by se jinak mohly ztratit při změně velikosti fotografie. Pomocí plochého zásobníku umožňuje tiskárna i potisk CD a DVD nosičů a PVC ID karet. Jedná se o jednoúčelové zařízení pro tisk s manuální možností oboustranného tisku.

 

zdroj foto: canon.com

Rychlost a kvalita tisku

Přestože se jedná o fotografickou tiskárnu, kde rychlost nehraje až takovou roli, tisk je relativně rychlý. Za minutu vytiskne 22 stran v monochromatickém nebo barevném režimu a za 13 vteřin kvalitní fotografii 10 x 15 cm na prvotřídním fotopapíru. V nejvyšší kvalitě podle ISO/IEC 24734 získáte 8 stran tisku za minutu. Ke kvalitě tisku přispívá také tisková hlava Epson Micro Piezo. Kvalita fotografií je díky šesti inkoustům výborná. Barevné podání a ostrost je vynikající. Tiskárna tiskne v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi.

 

Plusy tiskárny

- stylový design

- kvalitní tovární zpracování

- jednoduché ovládání

- rychlost a kvalita tisku

- bezdrátové připojení a podpora tisku z mobilních zařízení

- tankový systém náplní (6 inkoustů)

- nízké náklady na tisk fotografií

- podpora tisku formát A3

- tisk na PVC ID karty, CD, DVD

- aplikace Epson Smart Panel

 

Minusy tiskárny

- nepodporuje automatický oboustranný tisk

- jednoúčelová tiskárna (pouze tisk)

 

Náplně do tiskárny

Do této fotografické tiskárny jde 6 inkoustů, které se doplňují do samostatných nádržek integrovaného tankového systému. Velkokapacitní zásobník využívá 70 ml láhve s inkoustem s vytížeností až 2 100 kvalitních fotografií formátu 10 x 15 cm. Doplňování je díky lahvičkám se zajišťujícím mechanismem a nekapajícím tryská, rychlé a pohodlné. Náhradní náplň o objemu 70ml vytiskne 2 100 fotografií nebo 7 200 stran tisku. Černý inkoust má vytíženost 3 600 fotografií. Díky vysoké vytíženosti a ceny inkoustů jsou náklady na tisk fotografií nízké.

 

zdroj foto: canon.com

 

Zhodnocení 

Fototiskárna Epson L18050 je zaměřena na poskytnutí nejvyšší kvality pro tisk fotografií a barevné grafiky s inteligentní použitelností. Díky kompaktní velikosti zapadne i do menšího prostoru. Po otevření vrchního krytu má uživatel přístup k různým úkonům údržby, aniž by musel ponechat otevřený boční prostor, který bývá většinou vyhrazen pro účely údržby. Cena modelu L18050 se pohybuje kolem 650 -700 €. Model Epson L8050 je v prodeji za nižší částku a to přibližně 450 €.