Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson L1210

Koupit dnes tiskárnu do domácnosti a neomezovat se při tisku není problém. Na trhu najdete širokou nabídku cenově dostupných tiskáren s nízkými náklady na tisk. Pokud je vaší prioritou barevný tisk, jednoduché ovládání a nízká cena za stranu tisku je dobrou volbou někteří ze základních modelů barevných tiskáren s tankovým zásobníkem. Právě takovým zařízením je jednoúčelová inkoustová tiskárna Epson L1210.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší pracovní skupina, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 169 mm
Hmotnost: 2,8 kg

 

Kompaktní design

Už na první pohled vidíme minimalistickou tiskárnu s kompaktním designem. V černém provedení sice nijak neohromí, ale ani nepůsobí nepříjemně. Jemně zaoblené hrany zařízení a kombinace hladkého a texturovaného plastu dělají tiskárnu přece jen zajímavou. Horní strana nabízí jemně seříznutý tenký ovládací panel se dvěma dotykovými tlačítky a stavovými LED diodami. Vzadu se nachází lišta pro vstup papíru. Čelní část má dole výsuvnou lištu pro výstup papíru a vpravo integrovaný tankový zásobník. Ten ukrývá pod otevíracím krytem čtyři samostatné nádržky na inkoust. Konektory se nacházejí na zadní straně tiskárny. Kromě loga výrobce a označení modelové řady EcoTank na zařízení nic jiného nenajdete. Marně byste hledali displej, port pro hostitelské usb nebo SD kartu. Jde o jednoduchou tiskárnu bez skeneru a možnosti kopírování a skenování dokumentů. Model Epson L1210 je jednoúčelovou tiskárnou s možností tisku v monochromatickém i barevném režimu. Ovládání zvládne uživatel s minimem tlačítek a širší nastavení tisku je možné pomocí připojeného počítače nebo notebooku pevným usb kabelem. Navzdory jednoduchosti jde o příjemné zařízení s kompaktním designem. Zpracování je velmi dobré a plasty dostatečně pevné.

 

 
Základní funkce a jednoduché ovládání

Výpočet funkcí není velký a kromě tisku v obou režimech a ručního oboustranného tisku nic od tohoto zařízení neočekávejte. Konektivita je zastoupena jedním způsobem a to klasickým propojením usb kabelu mezi tiskárnou a počítacím. Ten využijete pro nastavení tisku a samotné ovládání. Je to zařízení, kde opravdu nepotřebujete nic nastavovat a prioritou je rychlé spuštění tisku. Tento model je vhodný i pro žáky a seniory, kteří potřebují pohodlně spustit tisk a nic jiného neřeší.

Rychlost a kvalita tisku

Inkoustová tiskárna tiskne v černobílém i barevném režimu v rozlišení tisku 5 760 x 1 440 Dpi. K tisku využívá tiskovou hlavu Epson MicroPiezo s technologií proměnlivé velikosti kapiček inkoustu, 3 pl. Za minutu vytiskne 33 stran v monochromatickém režimu a 15 stran barevně. Fotografii ve formátu 10 x 15 cm vytiskne za 27 sekund na lesklý fotopapír. Oboustranný tisk je možná manuálně pomocí softwaru v PC. Vstupní podavač papíru má kapacitu 100 listů a výstupní 30 listů. Maximální formát papíru je A4. Kvalita tisku je na dobré úrovni a pro běžný tisk dokumentů do domácnosti je dostačující. V slušné kvalitě si vytisknete i fotografie za předpokladu, že použijete kvalitní fotopapír.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní design
- jednoduché ovládání
- rychlé zapojení a spuštění tisku
- tankový zásobník s jednoduchým doplňováním
- nízké náklady na tisk
- cena náplní

Mínusy tiskárny

- minimální konektivita
- jednoúčelové zařízení

 

Náplně do tiskárny

Tankový zásobník se samostatnými nádržkami pro inkoustové náplně je hlavním lákadlem této tiskárny. Do nádržek se používají inkousty (systém CMYK) v lahvičkách. Černý inkoust 103 EcoTank Black Ink Bottle s vytížeností 4 500 stran tisku a barevné inkousty 103 EcoTank Magenta Ink Bottle, 103 EcoTank Cyan Ink Bottle a 103 Yellow EcoTank Ink Bottle s vytížeností 7 500 stran.

 

Zhodnocení

Jednoduchá inkoustová tiskárna s moderním designem, kompaktní velikostí s tankovým zásobníkem je to, co vám tento model nabízí. Pokud potřebujete zařízení pro tisk s nízkými náklady a pohodlným doplňováním bez funkcí navíc je tento model dobrá volba. Nenáročný uživatel si tento model dokáže za pár minut zapojit, nastavit a tisknout. Největším plusem je samozřejmě ekonomická stránka tisku a ta je mimořádně příznivá.