Kancelář a škola

Epson L1210

Koupit dnes tiskárnu do domácnosti a neomezovat se při tisku není problém. Na trhu najdete širokou nabídku cenově dostupných tiskáren s nízkými náklady na tisk. Pokud je vaší prioritou barevný tisk, jednoduché ovládání a nízká cena za stranu tisku je dobrou volbou někteří ze základních modelů barevných tiskáren s tankovým zásobníkem. Právě takovým zařízením je jednoúčelová inkoustová tiskárna Epson L1210.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší pracovní skupina, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 169 mm
Hmotnost: 2,8 kg

 

Kompaktní design

Už na první pohled vidíme minimalistickou tiskárnu s kompaktním designem. V černém provedení sice nijak neohromí, ale ani nepůsobí nepříjemně. Jemně zaoblené hrany zařízení a kombinace hladkého a texturovaného plastu dělají tiskárnu přece jen zajímavou. Horní strana nabízí jemně seříznutý tenký ovládací panel se dvěma dotykovými tlačítky a stavovými LED diodami. Vzadu se nachází lišta pro vstup papíru. Čelní část má dole výsuvnou lištu pro výstup papíru a vpravo integrovaný tankový zásobník. Ten ukrývá pod otevíracím krytem čtyři samostatné nádržky na inkoust. Konektory se nacházejí na zadní straně tiskárny. Kromě loga výrobce a označení modelové řady EcoTank na zařízení nic jiného nenajdete. Marně byste hledali displej, port pro hostitelské usb nebo SD kartu. Jde o jednoduchou tiskárnu bez skeneru a možnosti kopírování a skenování dokumentů. Model Epson L1210 je jednoúčelovou tiskárnou s možností tisku v monochromatickém i barevném režimu. Ovládání zvládne uživatel s minimem tlačítek a širší nastavení tisku je možné pomocí připojeného počítače nebo notebooku pevným usb kabelem. Navzdory jednoduchosti jde o příjemné zařízení s kompaktním designem. Zpracování je velmi dobré a plasty dostatečně pevné.

 

 
Základní funkce a jednoduché ovládání

Výpočet funkcí není velký a kromě tisku v obou režimech a ručního oboustranného tisku nic od tohoto zařízení neočekávejte. Konektivita je zastoupena jedním způsobem a to klasickým propojením usb kabelu mezi tiskárnou a počítacím. Ten využijete pro nastavení tisku a samotné ovládání. Je to zařízení, kde opravdu nepotřebujete nic nastavovat a prioritou je rychlé spuštění tisku. Tento model je vhodný i pro žáky a seniory, kteří potřebují pohodlně spustit tisk a nic jiného neřeší.

Rychlost a kvalita tisku

Inkoustová tiskárna tiskne v černobílém i barevném režimu v rozlišení tisku 5 760 x 1 440 Dpi. K tisku využívá tiskovou hlavu Epson MicroPiezo s technologií proměnlivé velikosti kapiček inkoustu, 3 pl. Za minutu vytiskne 33 stran v monochromatickém režimu a 15 stran barevně. Fotografii ve formátu 10 x 15 cm vytiskne za 27 sekund na lesklý fotopapír. Oboustranný tisk je možná manuálně pomocí softwaru v PC. Vstupní podavač papíru má kapacitu 100 listů a výstupní 30 listů. Maximální formát papíru je A4. Kvalita tisku je na dobré úrovni a pro běžný tisk dokumentů do domácnosti je dostačující. V slušné kvalitě si vytisknete i fotografie za předpokladu, že použijete kvalitní fotopapír.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní design
- jednoduché ovládání
- rychlé zapojení a spuštění tisku
- tankový zásobník s jednoduchým doplňováním
- nízké náklady na tisk
- cena náplní

Mínusy tiskárny

- minimální konektivita
- jednoúčelové zařízení

 

Náplně do tiskárny

Tankový zásobník se samostatnými nádržkami pro inkoustové náplně je hlavním lákadlem této tiskárny. Do nádržek se používají inkousty (systém CMYK) v lahvičkách. Černý inkoust 103 EcoTank Black Ink Bottle s vytížeností 4 500 stran tisku a barevné inkousty 103 EcoTank Magenta Ink Bottle, 103 EcoTank Cyan Ink Bottle a 103 Yellow EcoTank Ink Bottle s vytížeností 7 500 stran.

 

Zhodnocení

Jednoduchá inkoustová tiskárna s moderním designem, kompaktní velikostí s tankovým zásobníkem je to, co vám tento model nabízí. Pokud potřebujete zařízení pro tisk s nízkými náklady a pohodlným doplňováním bez funkcí navíc je tento model dobrá volba. Nenáročný uživatel si tento model dokáže za pár minut zapojit, nastavit a tisknout. Největším plusem je samozřejmě ekonomická stránka tisku a ta je mimořádně příznivá.