Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson Expression Home XP-5150

Společnost Epson byla jednou z prvních společností, které se pokusily otřást trhem s tiskárnami s modely s tankovým zásobníkem inkoustů, sérií EcoTank. Přesto neupustili od zařízení s tradičními vyměnitelnými inkoustovými kazetami. V jejich nabídce najdete nejen tiskárny s velkoobjemovými nádržkami inkoustu, které je snadné naplnit lahvičkami inkoustu s vysokou výtěžností, ale také tiskárny s klasickými Cartridge. Multifunkce Expression Home XP-5150 patří do modelové řady se samostatnými inkoustovými kazetami. Jde o kompaktní, všestrannou tiskárnu pro domácí uživatele, kteří netlačí extrémně vysoký objem tisku, ale o to více ocení univerzálnost funkcí v jednom zařízení.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma / domácnost: menší pracovní skupina, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB / LAN / Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: Apple AirPrint / Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud, Facebook print)
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnost: 5,5 kg

 

Kompaktní design

Jako všechny domácí tiskárny, i XP-5150 má kompaktní design. Měří jen 187 mm na výšku, 375 mm na šířku a 347 mm do hloubky, takže se dá snadno umístit na stůl nebo poličku aniž by zabíral příliš mnoho místa. Ergonomie zařízení je velmi příjemná s jemně zaoblenými hranami. Horní část sestává z plochého skeneru. Čelní strana obsahuje vyklápěcí ovládací panel na kterém je barevný LCD displej (6,1 cm) a dotykové ovládací tlačítka. Pod ním se nachází vysouvací lišta pro výtisky a vstupní zásobník papíru. Na levé straně najdete slot pro SD kartu. Porty pro připojení kabelů jsou na zadní straně. Design multifunkce je velmi příjemný a také v tradiční tmavě šedé působí velmi moderně a stylově. Tovární zpracování je velmi dobré úrovni a použité plasty jsou dostatečně pevně. Během provozu je zařízení stabilní. Celkový design hodnotíme kladně a to nejen díky příjemné vzhledu, dobré ergonomii a přístupu k ovládání, ale i manipulaci s papírem a při výměně kazet. Velkým plusem je kompaktní velikost.

 

zdroj foto: epson.com

Funkce 3 v 1

Multifunkce Epson Expression Home XP-5150 je univerzální zařízení, které tiskne, kopíruje a skenuje. Díky flexibilnímu bezdrátovému řešení lze využívat i tisk z mobilních zařízení. Pomocí aplikace Epson Creative Print víte tisknout fotografie přímo z Facebooku. Další možností je tisk z paměťové karty. Samotné ovládání je jednoduché a první nastavení by mohlo být o něco rychleji, pokud přeskočíte příručku rychlého spuštění, kde se já tak nakonec dozvíte abyste si stáhli software z webové stránky výrobce a PDF manuál. Kromě nastavení tisku, bezokrajového tisku je plusem i automatický oboustranný tisk, kterou tiskárny podporuje. Využít lze i Epson aplikaci Connect na vzdálenou tisk a skenování. K dispozici je AirPrint pro iPhone a iPad a Google Cloud Print.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson nabízí působivou škálu funkcí, včetně barevného tisku s rozlišením 4 800 x 1 200 Dpi, skeneru a kopírky s rozlišením 2 400 x 1 200 Dpi. Vstupní zásobník s kapacitou 150 listů papíru by měl být více než dostatečný pro většinu domácích uživatelů. Epson Expression Home XP-5150 funguje velmi dobře. Ve skutečnosti jde o jeden z mála případů tiskárny, která skutečně splňuje tvrzení výrobce, že v nejvyšší kvalitě vytiskne 14 stran za minutu v monochromatickém režimu a 7,5 strany při dokumentech obsahujících text a barevnou grafiku. Ve standardním nastavení vytiskne 33 stran černobílé a 20 stran barevně. Monochromatický tisk má mimořádně dobrou kvalitu. Má hladký, jasný text, který by neudělal ostudu dražší laserové tiskárně, a jasnou barevnou grafiku. Dobře si poradí i s občasnými fotografiemi, díky čtyřbarevný tiskovému mechanismu, který vytváří atraktivní výsledky na lesklém fotopapíru. Vytknout bychom mohli trochu pomalejší tisk fotografie 10 x 15 cm, která trvá skoro celou minutu, ale vzhledem na cenu tiskárny je to přijatelný kompromis.

 

Plusy

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- stylový design
- automatický oboustranný tisk
- podpora bezdrátového tisku
- vysoká kvalita tisku dokumentů
- 6,1 cm displej LCD
- skenování, kopírování a tisk fotografií přímo z paměťové karty
- tisková hlava Epson Micro Piezo


Mínusy

- cena inkoustových naplní
- chybí usb host


Náplně do tiskárny

Do multifunkce jdou čtyři samostatné inkoustové kazety systém CMYK s označením 502 Ink. Ve standardní kapacitě mají vytížení 210 stran černý inkoust a 165 stran barevné inkousty. Ve velkokapacitní velikosti dokážete vytisknout 550 stran s černým inkoustem a 470 stran s barevnými inkousty. Díky podpoře alternativních náplní dokážete tisknout za podstatně nižší náklady.


Zhodnocení

Model Epson Expression Home XP-5150 je moderní multifunkce, která splňuje většinu požadavků běžného uživatele. Stylový design a kompaktní velikost oceníte v menším prostoru. Nechybí základní funkce, podpora bezdrátového připojení a pohodlné ovládání. Pokud bychom měli něco tiskárně vytknout, tak je to absence hostitelského USB a lze v dnešní době trochu zbytečný slot SD karty. Navzdory inkoustovým kazetám, které jsou v nevýhodě oproti tankovému zásobníku, co se týká ceny se dá ušetřit výhodnějšími XL náplněmi nebo alternativními náplněmi.