Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson Expression Home XP-2100

Začátek školního roku provázejí nákupu školních potřeb, ale i zařízení pro žáky, studenty středních a vysokých škol. Pokud již máte vyřešen počítač, notebook je načase hledat další periferie a mezi ně patří i tiskárny. My jsme našli cenově dostupnou multifunkci, která nabízí funkce 3 v 1 zařízení a navíc má pěkný, stylový design. S přehledem splňuje potřeby školáka ZŠ, ale i náročnějšího studenta. V krátké recenzi se podíváme, co všechno výrobce Epson v tomto inteligentním modelu za velmi dobrou cenu nabízí.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver)
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 390 mm
Hloubka: 300 mm
Výška: 146 mm
Hmotnost: 4 kg
 

Re-design

Nový model Epson Expression Home XP-2100 má až na několik malých odlišností design totožný se starším modelem XP-245. Oba přístroje mají stejné tělo a skoro totožné rozměry. Novější model je o 1 cm vyšší a nabral i na hmotnosti z 3,9 na rovné 4 kg. Změnu si všimneme na přední straně, mírným re-designem prošel ovládací panel. Rozmístění tlačítek se změnilo a ikony dostali modernější kulatý tvar a multifunkce působí příjemným vzhledem. Zařízení je velmi kvalitně zpracované v těle z pevných plastů. V tmavě šedém barevném provedení s jemně zaoblenými hranami vypadá moderně. Horní část patří plochému skeneru s pěkným texturovaným věkem. Přední část má symetrický předěl uprostřed něhož se nachází naklápěcí panel a prostor pro výstup papíru. Ovládací panel obsahuje několik základních dotykových tlačítek a brand výrobce. Mechanismus pro výměnu inkoustových kazet je klasický, jako používá společnost Epson již několik let. Vstup papíru je řešen v zadní části, kam se vejde 50 listů papíru nebo 10 ks fotopapíru. Nový model v porovnání se starším modelem přináší jen mírně upravený, optimalizovaný design s elegantními tlačítky. Zařízení působí stylově a moderně, co se v této cenové hladině tiskáren nedá vždy o všech modelech říct. Za dostupnou cenu získáte velmi atraktivní multifunkci, nenáročnou na prostor s výbornými funkcemi.
 
Funkce - dobrý základ
 
Model Epson Expression Home XP-2100 je zařízení na každodenní, běžný tisk v černobílém nebo barevném režimu. V jednom zařízení získáte kromě tisku i funkce kopírování dokumentů a skenování. Ovládání je jednoduché a pohodlné. Díky několika tlačítkům ho zvládnou školáci i senioři. Velkým benefitem tohoto modelu je přímé připojení k Wi-Fi a podpora mobilního tisku. Nechybí ani možnost tisku z Facebooku pomocí aplikace Epson Creative Print. Naopak chybí automatický oboustranný tisk, ale tento deficit se dá nahradit manuální oboustranným tiskem. Jediné, co bychom ocenili je alespoň informační displej, ten však tato multifunkce nemá. Pokud si připlatíte, tak vyšší model z této série Epson Expression Home XP-3100 obsahuje barevný 3,7 mm LCD displej i funkci automatického oboustranného tisku (duplex).
 
Rychlost a kvalita tisku
 
Pokud bereme v úvahu cenu zařízení, funkce, podporu bezdrátového tisku a stylový design máme obhájených 50 % volby pro nákup této tiskárny. Pojďme k rychlosti a kvalitě tisku. Rychlost není ohromující, ale pro běžný tisk v domácnosti je to v nejvyšší kvalitě (ISO / IEC 24734) 8 stran černobílé a 4 strany barevně za minutu, což postačí. Pokud o něco snížíte nároky na kvalitu, můžete se dostat až na 27 stran v černobílém režimu a 15 barevných stran za minutu v max. formátu A4. Tisk fotografií formátu 10 x 15 cm zvládne tiskárna za 42 sekund. Černobílé dokumenty (díky pigmentovému inkoustu) v nejvyšší kvalitě dosahují mimořádně dobré úrovně. Pro běžné, barevné výtisky na kancelářský papír se musíte smířit s průměrnou kvalitou, což pro domácnost a studijní potřeby postačí. Tisk barevných fotografií na originální lesklý fotopapír Epson zase překvapí výborným zobrazením barev a ostrostí. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi a rozlišení skenování je 1 200 x 2 400 Dpi. Multifunkce tlačí pomocí tiskové hlavy Epson Micro Piezo ™, trysky 180 černá a 59 barevné s minimální velikostí kapičky 3 pl. Multifunkce podporuje tisk na formát papíru A4, A5, A6, B5, C6 (Obálka), DL (obálka), No. 10 (obálka), Letter Legal, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 13 x 20 cm, 20 x 25 cm, 100 x 148 mm.
 
 
Plusy tiskárny
 
- nízká cena
- jednoduché ovládání
- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost (malé romány, nízká hmotnost)
- funkce 3 v 1 (tisk, kopírování, skenování)
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct
- podpora tisku z mobilních zařízení
- kvalita tisku v černobílém režimu
- barevný tisk (samostatné inkoustové kazety)
- vstupní kapacita papíru
 
Mínusy tiskárny
 
- kvalita barevného tisku
- nepodporuje automatický oboustranný tisk (duplex)
- nemá displej
 
 
Náplně do tiskárny
 
Multifunkce Epson Expression Home Xp-2100 tlačí inkoustovou technologií za pomoci 4 samostatných inkoustů série Epson 603 Ink. Černý pigmentový inkoust zajišťuje výbornou kvalitu a sytost černobílých dokumentů. Barevné inkousty azurová, purpurová a žlutá jsou na bázi barviv. Kromě standardní kapacity jsou pro tento model dostupné i veľkokapacitní XL náplně s vytížeností 500 stran černá náplň a 350 stran barevná náplň.
 
Zhodnocení
ňModel Epson Expression Home XP-2100 má šanci díky své dostupné ceně, stylovému designu, malé velikosti a funkcím zaujmout studenty, menší domácnost, ale i seniory, díky jednoduchému ovládání. Obsahuje vše, co dnes běžný uživatel potřebuje. Pokud je pro vás priorita automatický oboustranný tisk a potřebujete komfortnější ovládání a hlavně zobrazování informací na displeji, sáhněte po modelu Epson Expression Home XP-3100. Cenový rozdíl je minimální.