Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Epson EcoTank Pro M15180

Pokud hledáte hospodárný tisk s funkcemi nejen tisku, ale také kopírování a skenování v monochromatickém režimu s podporou formátu A3 podívejte se na černobílou multifunkci Epson EcoTank Pro M15180. Pohodlně se ovládá, dosahuje velmi nízkých nákladů na tisk se sníženou spotřebou energie díky technologií Heat-Free. Dokáže velmi rychle tisknout nejen ve formátu A4, ale také A3. Pomocí systému Open Platform dokážete integrovat do stávající infrastruktury IT mnoho softwarových řešení za účelem zvýšení efektivity.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová monochromatická

Použití firma/ domácnost : malá firma, pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi/Wi-Fi Direct

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A3

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 515 mm

Hloubka: 500 mm

Výška: 350 mm

Hmotnost: 20,3 kg

Design 

Monochromatická multifunkce model M15180 má robustní tělo a poctivou 20 kg hmotnost. Ve světle šedém provedení s černými akcenty působí moderně a stylově. Má velmi příjemnou ergonomii a rozložení ovládacích prvků pro pohodlné ovládání. Na horní straně se nachází plochý skener a automatickým podavačem dokumentů ADF. Na přední straně naleznete velký ovládací panel s LCD displejem a dotykovými tlačítky. Pod ním je výstupní zásobník papíru a nižší vstupní zasouvací zásobník papíru. Na levé stanu je umístěn tankový zásobník s velkokapacitní nádržkou na černý inkoust. Pod ní je hostitelský USB port. na zadní straně se nacházejí konektory pro zapojení k pc, do sítě a do LAN sítě. Tovární zpracování je velmi kvalitní a plasty jsou pevné.

 

Funkce 3v 1 

Tento model je multifunkčním zařízením s funkcemi tisku, kopírování a skenování. Nechybí podpora pro automatický oboustranný tisk a automatický podavač předloh. Připojení je možné USB kabelem k pc, bezdrátově pomocí Wi-Fi a připojením ethernetovým kabelem k LAN síti. Dostupný je i tisk z mobilních zařízení a cloudových úložišť. Pomocí aplikace Epson iPrint dokážete využívat posílání tisku z jakéhokoli mobilního zařízení. Epson nabízí pro tuto multifunkci v rámci Open Platformy také integraci různého softwarového řešení pro monitorování a správu zařízené spolu s pokročilou dálkovou diagnostikou. Pro zvýšení efektivity lze do stávající infrastruktury IT integrovat software Epson Remote Services (ERS). Ten nabízí systém monitorování a správy zařízení založený na Cloudu.

Rychlost a kvalita tisku 

Tento model tiskne pomocí inkoustové technologie a pro tisk využívá spolehlivou tiskovou hlavu PrecisionCore a technologii Epson Heat-Free. Pomocí ní udržuje spotřebu energie na minimální úrovni a šetří energii. Tiskárna tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 25 stran v černobílém režimu v kvalitě podle ISO/ IEC 24734. Při oboustranném tisku je to 16 stran formát A4. Čas pro vytištění první strany se pohybuje na hranici 5 vteřin. Měsíční objem tisku je 66 000 stran. Tento model podporuje oboustranné skenování s rychlostí 11,5 stran za minutu a jednostranné skenování rychlostí 26 stran za minutu. Při barevném skenování je to 9 stran jednostranně a 6 stran oboustranně. Černobílý tisk je ve vysoké kvalitě a text i grafika jsou ostré s věrným podáním černé a odstínů šedé.

 

Plusy tiskárny

- stabilní konstrukce

- moderní design

- ergonomie

- rychlost a kvalita tisku

- nízké náklady na tisk

- bohatá konektivita

- host USB

- multifunkce 3 v 1

- pohodlné ovládání

- tankový zásobník inkoustu

- podpora A3

- pokročilá softwarová řešení

- duplex

- ADF

 

Minusy tiskárny

- pouze čb tisk 

Náplně do tiskárny

Jelikož se jedná o monochromatickou tiskárnu, tak pro tisk se používá černý pigmentový inkoust. Ten má označení Epson 112 EcoTank. Náplně v lahvičce o objemu 127 ml mají vytíženost 7 500 stran černobílého tisku. Doplňování tiskárny EcoTank inkoustem je díky uzavíratelným a nekapajícím lahvičkám jednoduché a pohodlné. Velkou výhodou je rychlé uschnutí inkoustu a proto je oboustranný tisk bez problémů. 

Zhodnocení 

Navzdory robustnímu designu se jedná o moderní univerzální tiskárnu 3 v 1, která nabízí nejen množství funkcí a spolehlivý výkon, ale také vysoce kvalitní tiskový výstup. Bohatá konektivita a podpora systému Open Platform přidávají zařízení na atraktivitě. Tankový systém inkoustu spolu s dobrou kapacitou papíru na vstupu zajisté oceníte v náročnějším pracovním prostředí. Nízké náklady na tisk, ale i automatický oboustranný tisk jsou dalšími plusy. S tímto modelem získáte spolehlivý, bezproblémový monochromatický tisk ve vysoké kvalitě.