Kancelář a škola

Epson EcoTank Pro L15180

Univerzální zařízení do kanceláře, kde se vyžaduje rychlost, kvalita a efektivita je přesně to, co nabízí multifunkce Epson EcoTank Pro L15180. V moderním designu přináší čtyři plnohodnotné funkce do vyčasenej pracovní skupiny, kde si počítá i ušetřený čas. Jedno výkonné zařízení tak využijte pro barevný tisk, kopírování, skenování a dokonce i v dnešní době trochu archaicky fax. Co všechno kromě hospodárné tisku tento model nabízí?


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 515 mm
Hloubka: 976 mm
Výška: 521 mm
Hmotnost: 21,5 kg


Moderní design v robustním těle

Multifunkce s poctivou hmotností a rozměry, které z ní činí masivní kus hardwaru je v nabídce v šedém provedení s černými akcenty. Jemné zaoblení a logické rozložení jednotlivých částí s pohodlným přístupem jsou plusem. Design je moderní a můžeme říci, že tiskárna působí velmi příjemně a stylově. Na horní straně se nachází plochý skener s masivním podavačem předloh. Přední část je rozdělena na tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami na inkoust, který je integrovaný na levé straně vpředu. Jímky jsou průhledné a je možne vizuálně zkontrolovat stav hladiny náplně. Pod nimi najdete port hostitelského USB. Čelní strana obsahuje vyklápěcí ovládací panel s velkým LCD displejem (10,9 cm) a ovládacími tlačítky. Na panelu na nachází já numerická klávesnice a tlačilo pro zapínání zařízení. Pod ovládacím panelem je výstupní zásobník papíru a pod ním dva na sobě umístěny vstupní šuplíkové zásobníky. V zadní části nahoře je ještě jeden víceúčelový podavač papíru. Na zadní straně se nacházejí porty pro zapojení do elektrické sítě, USB port a ethernetové port. Tovární zpracování je ve vysoké kvalitě, plasty jsou mimořádně pevné a tiskárna je i během náročného provozu stabilní.

  

 

Funkce 4 v 1

Při takovém univerzálním zařízení nemusíte řešit kompromisy, mít všechny funkce na úkor kvality. Multifunkce nejen že nabízí čtyři plnohodnotné funkce pro tiskové úlohy, kopírování, skenování a faxování, ale i vysokou kvalitu tiskového výstupu. V rámci funkci nechybí automatický oboustranný tisk, automatický podavač předloh. Ovládání pomocí dotykového LCD displeje a ovládacích tlačítek je pohodlné, pro fax je připravena numerická klávesnice s rychlým tlačítkem kontaktů. Konektivita je zastoupena klasickým připojením pomocí USB portu k PC, ethernetovým portem pro zapojení k LAN síti a podporou bezdrátové sítě Wi-Fi. Samozřejmostí je tisk z mobilních zařízení a připojení ke cloudovým službám. Pro přímý tisk z USB klíčů slouží jeden hostitelský USB port na přední straně zařízení. Pomocí aplikace Epson iPrint víte využívat posílání na tisk z jakéhokoliv mobilního zařízení. Epson nabízí pro tuto multifunkci v rámci Open Platformu i možnost integrovat různé softwarové řešení pro monitorování a správu zařízení, jakož i pokročilou dálkovou diagnostiku.


Rychlost a kvalita tisku

Model Epson EcoTank Pro L15180 tlačí pigmentovými inkousty a pro tisk využívá spolehlivou tiskovou hlavu PrecisionCore a technologií Epson Heat-Free. Za minutu vytiskne 25 stran v monochromatickém nebo barevném režimu. Rychlý start první strany stihnete s touto tiskárnou do 5 sekund. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Maximální objem tisku se pohybuje okolo 66 000 stran za měsíc. Zařízení podporuje oboustranné skenování dokumentů v rozlišení 1 200 Dpi. Fax nabízí funkce faxování přes pc, do emailu, příjem a ukládání i opakování, adresář. Kapacita zásobníků papíru je 2 x 250 listů papíru přední vstup a 50 listů zadní podavač. Tiskárna podporuje maximální formát papíru A3. Kvalita tisku je na vysoké úrovni. Díky pigmentovým inkoustem mají dokumenty ostrý text a grafiku. Velmi dobře si poradí tiskárnu i s barvenými fotografiemi.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- rychlost a kvalita tisku
- funkce 4 v 1
- konektivita
- tankový systém inkoustových náplní s pohodlným přístupem
- podpora tisku z mobilních zařízení
- pokročilé softwarové řešení
- pohodlné ovládání
- LCD displej 10,9 cm
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač předloh (ADF)

 

Mínusy tiskárny

- cena tiskárny

 

Náplně do tiskárny

Model Epson EcoTank PRO L15180 tlačí inkoustovou technologií a k tisku využívá čtyři samostatné pigmentové inkousty, které se dávkují do nádržek tankového zásobníku. Černý inkoust má označení 112 EcoTank pigment black ink bottle a standardně se prodává v lahvičce o objemu 127 ml. Barevné inkousty s označením 112 EcoTank pigment cyan/ magenta/ yellow ink bottle jsou v 70 ml lahvičkách. Vytíženost náplní je 7 500 stran černobílé nebo 6 000 stran barevně.


Zhodnocení

Navzdory poněkud větším rozměrům jde o moderní univerzální tiskárnu 4 v 1, která nabízí nejen množství funkcí a spolehlivý výkon, ale i mimořádně kvalitní tiskový výstup. Bohatá konektivita a podpora systému Open Platform přidávají zařízení na atraktivitě. Tankový systém inkoustů spolu s dobrou kapacitou papíru na vstupu jistě oceníte v náročnějším pracovním prostředí. Nízké náklady na tisk, ale i automatický oboustranný tisk jsou dalšími plusy. S tímto modelem získáte spolehlivou, bezproblémový tisk ve vysoké kvalitě.