Kancelář a škola

Epson EcoTank L8180

Fotografická tiskárna A3+

Starší model fotografické tiskárny Epson L7180 se dočkal vylepšení v podobě nového modelu s označením Epson L8180. Už na první pohled si všimnete redesign, který je v mnohem čistších liniích s krásným velkým displejem. Změn je však mnohem více. Co všechno nabízí fotografická multifunkce Epson L8180 pro uživatele, kteří potřebují tisknout kvalitní fotografie a grafické materiály?

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: 6-barevná inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, menší grafické fotostudio
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN / Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ PictBridge
Mobilní konektivita: AirPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování
Maximální formát tisku: A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 523 mm
Hloubka: 379 mm
Výška: 169 mm
Hmotnost: 11,1 kg

 

Minimalistický, stýlový design

Design je nejen moderní, ale i stylový. Zařízení má příjemnou ergonomii a jemně zaoblené hrany. Horní strana patří plochému skeneru. V zadní části se nachází podavač na volitelné média. Na přední straně ve spodní části je krytem vstupní zásobník s nastavitelnými lištami a adaptérem pro potisk cd/ dvd nosičů. Nad ním je vysouvací lišta pro výstup tisku. Vlevo za tímto krytem najdete slot na SD karty a PictBridge. Vpravo na zařízení máme tankový zásobník se šesti samostatnými nádržkami na inkoust. Nad ním je barevný LCD displej s úhlopříčkou 10,9 cm a dotykovým ovládáním, který lze naklápět. Uprostřed najdete logo výrobce a na levé straně tlačítko pro zapínání. Zařízení je kvalitně továrně zpracované. Použité plasty jsou pevně a tiskárna již na první pohled vypadá prémiovo.

 

  

 

Funkce

Pomocí velkého dotykového displeje si uživatel vše pohodlně nastaví. Ovládání je vysoce komfortní. Zařízení dokáže tisknout, kopírovat a skenovat. Nechybí podpora automatického oboustranného tisku a bezokrajový tisk. Co se týče konektivity, ta je mimořádně bohatá. Kromě klasického připojení USB kabelem k PC může uživatel využívat rozhraní Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi Direct pro tisk z mobilních zařízení. Tím se výpočet podpory tisku z jiných zdrojů nekončí. Je možné tisknout s SD karet (SD, SDHC, SDXC, MicroSD, MicroSDHC, microSDXC, MiniSD, miniSDHC, Mini SDXC), USB klíčů a pomocí rozhraní PictBridge. Pomocí aplikace Epson Smart Panel můžete ovládat tiskárnu z mobilních zařízení.

 

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Fotografická tiskárna Epson EcoTank L8180 tlačí v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi pomocí 6-ti inkoustů v barevném i černobílém režimu. Za minutu vytiskne uživatel 16 stran černobíle nebo 12 stran barevně v nejvyšší kvalitě podle ISO/ IEC 24734. Při standardním nastavení se tisk pohybuje někde okolo 32 stran za minutu s obyčejným papírem. Tisk fotografie formátu 10 x 15 cm zabere tiskárně 25 sekund. Maximální formát podporovaného papíru je A3+. Kvalita tisku je výborná a přispívá k tomu 6 inkoustů. Kromě klasických CMYK je tento model obohacen o šedý inkoust a černý pigmentový inkoust.

 

Plusy tiskárny

- minimalistický, stylový design
- kompaktní velikost
- pohodlné ovládání
- jazyková podpora menu
- podpora široké škály formátů papíru
- manipulace s médii
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- velký, dotykový displej
- tankový systém inkoustů
- nízké náklady na tisk
- piezoelektrická aplikace inkoustu
- 6 inkoustů (pigmentový černý inkoust)
- bohatá konektivita
- kvalita tisku

 

Mínusy tiskárny

- o něco horší kvalita tisku fotografií z mobilních zařízení
- vyšší cena zařízení

 

Náplně do tiskárny

Pro tisk inkoustovou technologií micro Piezo Heat-Free používá zařízení tankový systém a 6 inkoustů. Kromě azurové, purpurové, žluté a fotografické černé i šedou a speciální pigmentovou černou. Inkousty s označením Epson EcoTank 115 mají vytíženost 6 200 stran tisku nebo 2 300 fotografií. Díky fľaštičkovej verzi inkoustů jsou náklady na tisk přijatelné. Přímo v balení jsou přiloženy inkousty pro tisk 1 800 fotografií.

Zhodnocení

Nový model fotografické tiskárny Epson EcoTank L8180 je velmi kvalitní zařízení do domácnosti, kanceláře grafického nebo menšího reklamního studia. Nejen pro amatéry, ale i náročnější fotografy. Tiskárna má celkem kompaktní rozměry a určitě se nejedná o velmi rozměrnou tiskárnu. Má stylový, minimalistický design a komfortní ovládání. Nechybí jazyková podpora menu a výborná konektivita. Kvalita tisku fotografií spolu s dobře zvoleným fotopapírem dosahuje vysokou úroveň. Pokud se uživatel rozhodne do tohoto zařízení investovat přibližně 18 000 Kč získá velmi kvalitní tiskárnu s nízkými náklady na tisk.