Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L8180

Fotografická tiskárna A3+

Starší model fotografické tiskárny Epson L7180 se dočkal vylepšení v podobě nového modelu s označením Epson L8180. Už na první pohled si všimnete redesign, který je v mnohem čistších liniích s krásným velkým displejem. Změn je však mnohem více. Co všechno nabízí fotografická multifunkce Epson L8180 pro uživatele, kteří potřebují tisknout kvalitní fotografie a grafické materiály?

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: 6-barevná inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, menší grafické fotostudio
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN / Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ PictBridge
Mobilní konektivita: AirPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování
Maximální formát tisku: A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 523 mm
Hloubka: 379 mm
Výška: 169 mm
Hmotnost: 11,1 kg

 

Minimalistický, stýlový design

Design je nejen moderní, ale i stylový. Zařízení má příjemnou ergonomii a jemně zaoblené hrany. Horní strana patří plochému skeneru. V zadní části se nachází podavač na volitelné média. Na přední straně ve spodní části je krytem vstupní zásobník s nastavitelnými lištami a adaptérem pro potisk cd/ dvd nosičů. Nad ním je vysouvací lišta pro výstup tisku. Vlevo za tímto krytem najdete slot na SD karty a PictBridge. Vpravo na zařízení máme tankový zásobník se šesti samostatnými nádržkami na inkoust. Nad ním je barevný LCD displej s úhlopříčkou 10,9 cm a dotykovým ovládáním, který lze naklápět. Uprostřed najdete logo výrobce a na levé straně tlačítko pro zapínání. Zařízení je kvalitně továrně zpracované. Použité plasty jsou pevně a tiskárna již na první pohled vypadá prémiovo.

 

  

 

Funkce

Pomocí velkého dotykového displeje si uživatel vše pohodlně nastaví. Ovládání je vysoce komfortní. Zařízení dokáže tisknout, kopírovat a skenovat. Nechybí podpora automatického oboustranného tisku a bezokrajový tisk. Co se týče konektivity, ta je mimořádně bohatá. Kromě klasického připojení USB kabelem k PC může uživatel využívat rozhraní Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi Direct pro tisk z mobilních zařízení. Tím se výpočet podpory tisku z jiných zdrojů nekončí. Je možné tisknout s SD karet (SD, SDHC, SDXC, MicroSD, MicroSDHC, microSDXC, MiniSD, miniSDHC, Mini SDXC), USB klíčů a pomocí rozhraní PictBridge. Pomocí aplikace Epson Smart Panel můžete ovládat tiskárnu z mobilních zařízení.

 

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Fotografická tiskárna Epson EcoTank L8180 tlačí v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi pomocí 6-ti inkoustů v barevném i černobílém režimu. Za minutu vytiskne uživatel 16 stran černobíle nebo 12 stran barevně v nejvyšší kvalitě podle ISO/ IEC 24734. Při standardním nastavení se tisk pohybuje někde okolo 32 stran za minutu s obyčejným papírem. Tisk fotografie formátu 10 x 15 cm zabere tiskárně 25 sekund. Maximální formát podporovaného papíru je A3+. Kvalita tisku je výborná a přispívá k tomu 6 inkoustů. Kromě klasických CMYK je tento model obohacen o šedý inkoust a černý pigmentový inkoust.

 

Plusy tiskárny

- minimalistický, stylový design
- kompaktní velikost
- pohodlné ovládání
- jazyková podpora menu
- podpora široké škály formátů papíru
- manipulace s médii
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- velký, dotykový displej
- tankový systém inkoustů
- nízké náklady na tisk
- piezoelektrická aplikace inkoustu
- 6 inkoustů (pigmentový černý inkoust)
- bohatá konektivita
- kvalita tisku

 

Mínusy tiskárny

- o něco horší kvalita tisku fotografií z mobilních zařízení
- vyšší cena zařízení

 

Náplně do tiskárny

Pro tisk inkoustovou technologií micro Piezo Heat-Free používá zařízení tankový systém a 6 inkoustů. Kromě azurové, purpurové, žluté a fotografické černé i šedou a speciální pigmentovou černou. Inkousty s označením Epson EcoTank 115 mají vytíženost 6 200 stran tisku nebo 2 300 fotografií. Díky fľaštičkovej verzi inkoustů jsou náklady na tisk přijatelné. Přímo v balení jsou přiloženy inkousty pro tisk 1 800 fotografií.

Zhodnocení

Nový model fotografické tiskárny Epson EcoTank L8180 je velmi kvalitní zařízení do domácnosti, kanceláře grafického nebo menšího reklamního studia. Nejen pro amatéry, ale i náročnější fotografy. Tiskárna má celkem kompaktní rozměry a určitě se nejedná o velmi rozměrnou tiskárnu. Má stylový, minimalistický design a komfortní ovládání. Nechybí jazyková podpora menu a výborná konektivita. Kvalita tisku fotografií spolu s dobře zvoleným fotopapírem dosahuje vysokou úroveň. Pokud se uživatel rozhodne do tohoto zařízení investovat přibližně 18 000 Kč získá velmi kvalitní tiskárnu s nízkými náklady na tisk.