Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L8160

Pokud jste nadšení fotografové a hledáte fototiskárnu za dostupnou cenu pro tisk fotografií v profesionální kvalitě, mohl by vás zaujmout model Epson EcoTank L8160. Zaujme funkcemi, systémem 6ti barevných inkoustů a bohatou konektivitou. Všechno to dostanete zabalené do kompaktní velikosti a moderního designu.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malé foto-studio, reklamní kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi-Direct/ USB host/ SD Card
Mobilní konektivita: AirPrint 
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 403 mm
Hloubka: 369 mm
Výška: 162 mm
Hmotnost: 8,4 kg


Stylový design

V krásném bílém provedení s jemně zaoblenými hranami a logicky rozvržené prvky působí multifunkce stylově a velmi moderně. Vrchní část patří otevíracímu krytu pod kterým se nachází plochý skener. Vzadu nahoře je podavač papíru na volitelné média. Další se nachází na zadní straně dole. Přední část zařízení je vyhrazena pro kryt ve spodní části, kde je vstupní nastavitelný zásobník papíru. Ten můžete používat i adaptérem na potisk cd / dvd nosičů. Nad ním je výstupní lišta pro výtisky. Na levé straně po otevíracím krytem najdete slot pro SD kartu a port hostitelského USB. Na pravé straně tiskárny je velký dotykový barevný displej LCD. Ten se dá v mírném úhlu naklápět. Pod nám je tankový zásobník s oddělenými nádržkami pro 6 inkoustů. Vše je rozvrženy tak, aby měl používáte co nejkomfortnější přístup k ovládání, doplňování inkoustu a manipulaci s papírem. Na čelní straně naleznete podsvícené tlačítko pro zapnutí zařízení a samozřejmě logo výrobce. Zpracování je velmi kvalitní a použité plasty jsou pevné.

 

                     

zdroj foto: epson.com

 

Funkce pro fotografy

Moderní fotografická tiskárna Epson EcoTank L8160 obsahuje plnohodnotné funkce pro barevný tisk, kopírování a skenování. Nabízí automatický oboustranný tisk, množství rozšířených nastavení pro tisk fotografií, ale i bezokrajový tisk ve formátu A4 a potisk disků cd/ dvd. Má mimořádně bohatou konektivitu s důrazem na bezdrátové připojení pomocí WiFi Direct a síť LAN IEEE 802.11a/ b/ g/ n/ ac (WiFi 5). Kromě těchto možností můžete využívat i klasický port USB, jakož i USB Host pro přímý tisk z USB zařízení a slot pro SD karty. Nechybí podpora mobilního tisku a tisk z cloudové služby pomocí AirPrint. Krásný dotykový barevný displej LCD s úhlopříčkou 10,9 cm nabízí komfortní ovládání a množství nastavení pro tiskové úlohy.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkční tiskárna Epson tiskne inkoustovou technologií pomocí šesti barvených inkoustů. Černý fotografický a černý pigmentový inkoust jsou zárukou pro kvalitní tisk fotografií. zařízení tiskne v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 16 stran v monochromatickém režimu nebo 12 stran barevně ve formátu A4. Fotografii ve formátu 10 x 15 cm vytiskne za 25 sekund. Co se týče oboustranného tisku, tak za minutu můžete mít 6 černobílých stran nebo 5 barevných stran A4. Výhodou jsou celkem tři vstupy pro papír s kapacitou 50, 100 a 20 listů. Nechybí ani zadní podavač na speciální média a součástí je i adaptér pro tisk disků. Kvalita tisku je mimořádná a to hlavně při fotografiích. To se vlastně i toho modelu očekává, aby splnil požadavky i náročného fotografa. Kvalita fotografii je srovnatelná s profesionální tiskem ve fotolabu.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- moderní ergonomický design
- 6 barevný inkoust Epson Claria ET Premium
- kvalitní tisk bez okrajů formátu A4
- hospodárná tisk
- mobilní konektivita (podporuje funkce Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet a Apple AirPrint)
- zásobníky papíru (papír formátu A4 a fotografické zásobníky, plus dva zadní podavače pro hrubší předlohy)
- oboustranná automatická tisk
- tisk ostrého textu na dokumenty formátu A4 pomocí pigmentového černého inkoustu


Mínusy tiskárny

- vyšší cena pro domácího uživatele 


Náplně do tiskárna

Tiskárna používá pro tisk 6 samotných inkoustů. S označením Epson 115 EcoTank černý pigmentový černý fotografický, azurový, purpurový, žlutý a šedý. Vytíženost jednotlivých náplní je 6 200 stran nebo 2 300 fotografií v té nejvyšší kvalitě.

 

              

zdroj foto: epson.com


Zhodnocení

Epson EcoTank L8160 je výbornou fototiskárnou s kvalitním výstupem. Barevné inkousty Epson Claria ET Premium jsou zárukou vysoce kvalitních fotografií s dlouhou životností. Trojice černých inkoustů přispívá nejen k vynikajícím fotografiím, ale i pro ideální ostrý tisk textových dokumentů. Kvalita tisku, bohatá konektivita a hospodárné náklady s tankovým systémem pro dlouhou vytíženost jsou hlavními plusy. Zařízení používá technologii MicroPiezo Heat-free, která umožňuje souvislou vysokorychlostní tisk se snažení spotřebou energie.