Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

EPSON EcoTank L7180

Společnost Epson má ve svém portfoliu bohatě zastoupeny fotografické tiskárny. Velmi oblíbenými jsou modely ze série EcoTank. Jedním z modelů z této řady je multifunkce Epson EcoTank L7180. Má systém plnění nové generace s vylepšenými inkoustovými lahvičkami a kvalitním pigmentovým a fotografickým černým inkoustem. Patří do vyšší třídy, kde za stále dostupnou cenu nabízí množství funkcí, bohatou konektivitu a vysokou kvalitu barevného tisku, především fotografií. Vhodná je do malého foto-studia, do domácí kanceláře, ale i pro náročnějšího fotografa.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká pracovní skupina, home office, grafické-foto studio
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 526 mm
Hloubka: 415 mm
Výška: 168 mm
Hmotnost: 10,5 kg
 

Design

 
Po rozbalení vás překvapí zařízení, které označit jako kompaktní by bylo už přehnané. Trochu větší šířka a hloubka se odrazila i na hmotnosti tiskárny. Ta je něco přes 10 kg. Kvalitní tovární zpracování s pevnými plasty a ergonomický design působí pěkným, stylovým dojmem. Multifunkce je v černém provedení, ale kombinuje matný a jemně lesklý plast. Dominantním prvkem je velký ovládací panel na čelní straně, který se dá v určitém úhlu naklápět pro komfortnější ovládání. Obsahuje několik ovládacích tlačítek, směrová tlačítka pro pohyb v menu a přehledný, barevný LCD displej s úhlopříčkou 6,8 cm. Po pravé straně panelu se nachází integrovaný, tankový zásobník s 5ti nádržkami na inkoust s uzavíracím krytem. Jímky jsou barevné označeny a mají průhledné okénko s měrkou, díky kterému rychle zjistíte stav hladiny inkoustu v nádržkách. Na levé straně vpředu je slot pro SD kartu a pod ním konektor USB. Pod ovládacím panelem se nachází výstup pro 50 listů papíru a pod ním vstupní zásobník papíru s kapacitou 100 listů. V zadní části je další vstup pro papír. Pod horním krytem se ukrývá plochý skener. V zadní části zařízení najdete konektory pro zapojení do sítě a ethernet port.
 
 

Funkce

 
Multifunkce Epson EcoTank L7180 nabízí kromě tisku i kopírování a skenování. Konektivita je zastoupena klasickým USB konektorem pro zapojení kabelem k počítači, ethernetové rozhraní pro zapojení zařízení do LAN sítě a podporu bezdrátového tisku pomocí Wi-Fi. Využívat můžete tisk z mobilních zařízení a s tím všechny dostupné funkce tisku a skenování z cloudových úložišť a sociálních sítí, do emailu, ale i opačným směrem skenovat můžete přímo do cloudu. Zařízení lze plnohodnotně používat v bezdrátovém režimu, bez nutnosti zapojení zbytečných kabelů. Pomocí aplikace Epson Connect se možnosti tiskových úloh a nastavení tisku rozšíří o více funkcí. Email Print, vám umožní zasílat soubory emailem na specifickou adresu zařízení Epson a odkudkoliv je vytisknout. Soubory můžete tisknout a sdílet pomocí cloudových služeb Dropbox, Evernote, Box, Disk Google nebo One Drive. Totéž platí i o skenování. S aplikací Creative Print zase můžete upravovat své fotografie před tiskem, vytvářet omalovánky nebo pohlednice. Uživatelé, kteří rádi fotí ocení bezokrajový tisk fotografií a pro tisk plakátů mohou využít tisk na formát A3. Nechybí ani automatický oboustranný tisk a integrovaná čtečka SD karet. Aby toho nebylo málo tiskárna zvládá i potisk CD/ DVD nosičů a přímý tisk na USB klíč. Pro menší nebo domácí fotostudio je nabídka funkcí a možností opravdu bohatá.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Multifunkce tlačí v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi v černobílém i barevném režimu pomocí 5ti inkoustů. Na výborné kvalitě fotografií se podílí i speciální fotografický černý inkoust. Zařízení tiskne pomocí tiskové hlavy Epson Micro Piezo s technologií proměnlivé velikosti kapičky inkoustu (min. 1,5 pl). Za minutu vytiskne tiskárna 13 stran černobíle nebo 10 stran barevně ve vysoké kvalitě. S natavením snížené kvality dokáže vytisknout až 28 stran v černobílém nebo barevném režimu. Tisk fotografie formátu 10 x 15 cm trvá necelých 20 sekund. Co se týče kvality tisku ta je na velmi dobré úrovni a spolu s vhodným fotografickým papírem získáte kvalitní barevní fotografie s výborným podáním černé. Horší je na tom kapacita zásobníku papíru. Ta je pouze 100 listů standardní papír, nebo 20 listů fotografický papír.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- rychlost a kvalita tisku
- 2 x černý inkoust (pigmentový a fotografický)
- bezkazetové tankový systém s nádržkami na 5 inkoustů
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- bohatá konektivita
- široká podpora tisku z mobilních zařízení
- velký přehledný displej
- pohodlné ovládání
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- formát A3
- bezokrajový tisk fotografií
- integrovaná čtečka SD karet
- 2 x zásobník papíru
- nízké náklady na tisk
 
Mínusy tiskárny
 
- konstrukce podavače pro papír formátu A3
- zařízení nerozezná, když dojde papír formátu A3 a tlačí na formát. který je k dispozici (A4)
- malá kapacita zásobníků papíru
- skenování pouze na formát A4
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce používá pro tisk 5 inkoustů, systém CMYK + K. Kromě barevných inkoustů azurová, purpurová, žlutá se využívají i dva černé inkousty a to pigmentový černý a fotografický černý inkoust. V balení spolu se zařízením najdete sadu inkoustů, které vám vystačí na tisk 1 500 fotografií. Výrobce uvádí, že náplně v balení vám tak ušetří náklady během 3 letech při běžném používání. Samostatné náhradní lahvičky mají vyšší kapacitu. Standardně je to 1 900 fotografií.
 

Zhodnocení

 
Model Epson EcoTank L7180 patří k tomu lepšímu, co můžete na trhu s fotografickými tiskárnami najít. Tisku fotografie ve výborné kvalitě, až do formátu A3. Obsahuje množství funkcí pro pohodlný tisk z mobilních zařízení a jednoduše se ovládá. Pokud k tomu přidáte ještě bohatou konektivitu a automatický oboustranný tisk, tak je jen málo nedostatků nebo negativ, které byste na ní hledali. Nás osobně překvapila velikost. Pro tuto multifunkci si potřebujete na stole vyhradit dost místa. Hlavně šířka, která je něco málo přes půl metru se určitě nedá nazvat kompaktní velikostí. Tiskárna tiskne na formát A3, ale když vám dojde papír této velikosti a máte v zásobníku papír A4, bez upozornění bude tlačit na dostupný papír. Jak další mínusy hodnotíme, že skenovat lze max. do formátu A4 a také malá kapacita zásobníku papíru, může být pro někoho nepříjemná. Přesto zde máme zařízení v dobrém poměru kvality tisku, funkcí a ceny. Kladné hodnocení si zaslouží komfortní doplňování inkoustu a nízké náklady na tisk fotografií, díky zásobníku EcoTank.