Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L6260

Tiskárna Epson EcoTank L6260 je univerzální zařízení ideální do domácnosti nebo menší kanceláře, které splňuje požadavky pro nízkonákladový tisk. Patří do modelové řady s integrovaným tankovým zásobníkem. Díky kompaktní velikosti se hodí do malé kanceláře nebo pro Home Office. Obsahuje vše, co by moderní tiskárna měla obsahovat, aby efektivně splňovala požadavky pracovní skupiny.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: Apple AirPrint, Epson Connect (iPrint App, Creative Print App, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm

Hloubka: 347 mm

Výška: 187 mm

Hmotnost: 5,7 kg

 

Moderní design

Multifunkce má moderní design v kompaktní velikosti. Umístěte ji kamkoli i do menšího prostoru. Zpracování je kvalitní a použité plasty jsou dostatečně pevné. Horní část patří plochému skeneru s tenkým krytem. Přední straně zařízení dominuje naklápěcí panel s dotykovým ovládáním a LCD displejem. Na pravé straně se nachází integrovaný tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami na inkoust. Ve spodní části je umístěn vstupní zásobník s kapacitou 250 archů papíru. Přímo nad ním je výstup papíru. Konektory pro zapojení se nacházejí na zadní straně tiskárny. Tato kompaktní multifunkce s dobrou ergonomií svým moderním designem a zpracováním příjemně překvapí.

 

Funkce 3 v 1

Univerzálnost zařízení je zastoupena třemi plnohodnotnými funkcemi tisku, kopírování a skenování. Bohatá konektivita, vám dovolí připojení pomocí klasického USB kabelu, ethernetovým kabelem k LAN síti a pomocí bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízených a z cloudových služeb. Plusem je automatický oboustranný tisk a tisk bez okrajů. Ovládání a nastavení tisku je pohodlné pomocí dotykových tlačítek a přehledného 6,1 cm displeje.

 

 

          

 

Rychlost a kvalita tisku

Model Epson EcoTank L6260 tiskne inkoustovou technologií s tiskovou hlavou PrecisionCore. Konfigurace trysek 400 trysky černá, 128 trysky barevně s 3,3 pl proměnlivé velikosti kapiček inkoustu. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne tiskárna 33 stran v monochromatickém režimu a 20 stran v barevném režimu. Fotografii ve formátu 10 x 15 cm vytiskne za 69 sekund. Při oboustranném tisku je to 6,5 stran A4 černobílé nebo 4,5 stran A4 barevně za minutu. Skenování v rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi (horizontální x vertikální) zvládne zařízení za 12 sekund pro černobílý dokument A4 nebo 27 sekund pro barevný dokument A4. Kvalita tisku je na velmi dobře úrovni. Textové dokumenty mají dobrou ostrost a podání černé. Dobře si stojí také barevné obrázky a foto. Zvolíte-li výrobcem odporučen Epson fotopapír získáte velmi kvalitní fotografie.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost

- moderní design

- kvalita a rychlost tisku

- tankový zásobník

- nízké náklady na tisk

- funkce (3 v 1)

- automatický oboustranný tisk

- bohatá konektivita

- jednoduché ovládání

- poměr výkonu a ceny

 

Minusy tiskárny

- žádné podstatné

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce Epson patří do modelové řady EcoTank. Pro tisk používá čtyři inkousty, které se doplňují do oddělených nádržek tankového zásobníku. Černý inkoust s označením Epson 101 EcoTank Black in bottle je na pigmentové bázi. Náplň v lahvičce o objemu 127 ml má vytíženost 7 500 stran. Barevné inkousty magenta, cyan a yellow mají objem lahvičky 70 ml a jejich vytíženost je 6 000 stran tisku A4 při 5% pokrytí. Navzdory nízké ceně náhradních naplní si můžete náklady snížit používáním alternativních náplní plně kompatibilních pro tento model tiskárny.

 

 

Krátký závěr

Pokud hledáte univerzální tiskárnu pro černobílý tisk dokumentů a tisk barevné grafiky a fotografií, můžete si do svého hledáčku přidat i tento model. Má kompaktní design v moderním převodní, bohatou konektivitu a tlačí ve velmi dobré kvalitě. Rychlost tisku je uspokojivá. Hlavními benefity jsou nízké náklady na tisk díky tankovému systému. Můžete tak získat do své domácí kanceláře nebo menší pracovní skupiny dobrý výkon, kvalitu a vysokou efektivitu díky automatickému oboustrannému tisku, rychlému doplňování inkoustu a jednoduchému ovládání. Náklady na tisk jsou nízké. Pokud zvolíte alternativní náplně, tak budete tlačit doslova za babku. Tento model vás nemá čím zklamat.