Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L4266

Hovoříme-li dnes o hospodařeném tisku, stále více je to v souvislosti s tankovým systémem v inkoustových tiskárnách. Společnost Epson má modelovou řadu EcoTank, která nabízí inkoustové tiskárny s integrovaným systémem inkoustových nádržek. Jejich největším plusem jsou právě nízké náklady na tisk. Odvíjí se to od ceny samotných náplní, tedy náhradních lahviček, které jsou cenově dostupnější než klasické cartridge. Dalším plusem je snadné doplňování inkoustu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : domácnost, malá pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnost: 5,4 kg

Design ve svěžím bílém provedení

V krásné bílé barvě vypadá tiskárna opravdu velmi pěkně, alespoň nová po vybalení. Kombinace hladkých a texturovaných částí plastového těla je příjemná. Horní část patří plochému skeneru s tenkým horním krytem. V zadu je vstupní podavač papíru. Přední část je vyhrazena pro vyklápěcí ovládací panel s několika dotykovými tlačítky a malým 3,7cm LCD displejem. Pod ním se nachází výstup papíru s vysouvací lištou. Pravá strana obsahuje integrovaný tankový systém se čtyřmi samostatnými nádržkami inkoustu (černá, azurová, purpurová, žlutá). Hladinu inkoustu může uživatel kontrolovat vizuálně pomocí přehledných okének nádržek. Vzadu naleznete porty pro připojení do sítě a propojení tiskárny s PC nebo notebookem. Tovární zpracování je ve velmi dobré kvalitě, plasty jsou dostatečně pevné. Tiskárna má příjemné zaoblené hrany a díky kompaktní velikosti ji umístíte i na pracovním stole v menším prostoru.

 

 

Funkce 3 v 1

Model Epson EcoTank L4266 je univerzální tiskárnou s plnohodnotnými funkcemi tisku, kopírování a skenování. Díky tomu zvládne pohodlně všechny tiskové úlohy v domácnosti nebo menší kanceláři. Navíc díky podpoře bezdrátové konektivity pomocí Wi-Fi můžete tisknout pohodlně iz mobilních zařízení. Mobilní tisk podporuje tisk z cloudových služeb, Apple AirPrint a Epson Connect (iPrint App, Creative Print App, e-mail Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud). Nechybí ani automatický oboustranný tisk a bezokrajový tisk fotografií. Pomocí ovládacího panelu a barevného displeje je nastavení a ovládání pohodlné a jednoduché. To platí také o ovládání pomocí aplikace Epson Smart v mobilním zařízení.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku 5 760 x 1 440 Dpi. Za minutu vytiskne 10,5 strany v monochromatickém režimu nebo 5 stran v barevném režimu v nastavení nejvyšší kvality podle ISO/IEC 24734. Ve standardním nastavení dokáže tiskárna vytisknout až 33 stran černobíle nebo 15 stran barevně. Tisk fotografie 10 x 15 cm trvá od 30 – 60 sekund od nastavené kvality. Skenování v černobílém režimu trvá 11 vteřin a barevně přibližně 28 vteřin. Rozlišení skenování je 1 200 x 2 400 (horizontální x vertikální). Multifunkce podporuje širokou škálu formátů papíru, až do velikosti A4. Epson EcoTank L4266 používá tiskovou hlavu využívající technologii Micro Piezo, díky které tiskne ve vysoké kvalitě. Velikost kapičky je u tohoto modelu 3 pl, s technologií proměnlivé velikosti kapiček inkoustu (konfigurace trysek 180 trysky černá, 59 trysky na barvu). Tisk si zachovává jasnost, přesnost, ostrost a velmi dobrou sytost barev.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- příjemný design s dobrou ergonomií
- kompaktní velikost
- tankový systém doplňování inkoustu (oddělené nádržky)
- kvalita a rychlost tisku
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct (podpora tisku z mobilních zařízení)
- funkce 3 v 1 (tisk, kopírování, skenování)
- nízké náklady na tisk (vysoká vytíženost inkoustů)
- poměr výkon a cena

Minusy tiskárny

- poměrně malý LCD displej
- menší kapacita papíru na vstupu i výstupu
- neobsahuje slot SD karet, USB host port
- vyšší cena zařízení (v porovnání modelů s kazetovým systémem)

Náplně do tiskárny

Inkoustová multifunkce má integrované zásobníky umístěné v přední části, které se starají o to, aby byl inkoust vždy dostupný. Tiskárna má k dispozici inkoustovou technologii: Pigment black and Dye Colour Inks. Umožňuje dolévání inkoustu do zásobníků, díky čemuž se výdrž barvy prodlouží. Tento způsob je ekologičtější a šetrnější k životnímu prostředí díky recyklovatelnosti. Pro tento model se používají 4 barvy v lahvičkách se zajišťujícím mechanismem označení: Epson 101 EcoTank Black - 127 ml, Magenta, Cyan, Yellow - 70 ml bottle. Vytíženost inkoustu je přibližně 7 500 stran černý a 6 000 stran barevné inkousty.

 

 

Zhodnocení

Univerzální multifunkce splní požadavky domácnosti a kanceláře s menší pracovní skupinou a to nejen jako rychlá tiskárna. Zastane i běžnou práci kopírky a kvalitního skeneru. Příjemným designem a kompaktní velikostí zapadaně do jakéhokoli pracovního prostoru. Největším benefitem této multifunkce je hospodárný tisk díky tankovému systému a naplňím v lahvičkách s vysokou vytížeností. Navíc přímo v balení získáte inkoust na 3 roky tisku (běžný uživatel). Ovládání je jednoduché a ve prospěch této tiskárny hraje také dobrý poměr výkonu, kvality a ceny za tisk.