Kancelář a škola

Epson EcoTank L3210

Model Epson z řady EcoTank je spolehlivá tiskárna s funkcemi tisku, kopírování a skenovací za dostupnou cenu do vaší domácnosti. Vhodná je pro Home Office, ale také jako tiskárna pro studenta. V kompaktní velikosti se vejde i na pracovní stůl a nezabere mnoho prostoru ani v menším pracovním koutě kterékoli místnosti. Hlavní výhodou je tankový zásobník inkoustu a nízké náklady na tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office, malá pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)

Displej: ne

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm

Hloubka: 347 mm

Výška: 179 mm

Hmotnost: 3,9 kg

 

Jednoduchý design

Absolutně minimalistický design s minimem ovládacích prvků v kompaktním zařízení je to, co vás na první pohled zaujme. Tento model má jednoduchý design s jemně zaoblenými hranami v klasickém černém provedení. Horní část zařízení patří plochému skeneru s tenkým víkem. Vpředu nalevo na horní straně je tenký ovládací panel. Ten sestává ze základních ovládacích dotykových tlačítek a LED diod. Vpravo se nachází tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami na inkoust, který vystupuje mírně dopředu. Výstupní zásobník papíru dostal prostor na přední straně tiskárny a vstupní je v zadní části zařízení. Konektory pro zapojení do sítě a propojení s PC jsou na zadané straně. Použité plasty sice nejsou nejtvrdší, ale zařízení je stabilní a plasty se neprohýbají. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni.

 

 

Funkce 3v 1

Navzdory jednoduchému vzhledu ukrývá tento model 3 plnohodnotné funkce pro tisk, kopírování a skenování. V jednom zařízení tak naleznete vše pro vaše tiskové úlohy. Jednoduché ovládání je plusem. Pro rychlé tiskové úkony vám postačí minimum tlačítek. Multifunkce se připojuje pomocí USB kabelu k PC a jinou konektivitu bohužel nenabízí.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne inkoustovou technologií a za minutu vytiskne 33 stran v monochromatickém režimu nebo 15 barevných stran. Tisk fotografie ve formátu 10 x 15 cm trvá 27 sekund. V nejvyšší ISO/IEC 24734 kvalitě dosáhnete rychlosti 10 stran černobíle nebo 5 stran barevně. Kvalita tisku je velmi dobrá, pokud bereme v úvahu poměr výkonu a ceny.

 

Plusy tiskárny

- tovární zpracování

- moderní design

- tankový systém

- funkce 3 v 1

- kvalita tisku

- jednoduché ovládání

 

Minusy tiskárny

- slabá konektivita (USB)

- bez displeje

- neabízi duplex

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jdou čtyři inkousty do samostatných nádržek tankového systému. Náhradní náplně v lahvičkách s označením EcoTank 103 (70 ml), kterými inkoust pohodlně doplníte mají vytíženost 8 100 stran černý inkoust a 6 500 stran barevní inkousty.

Zhodnocení

Pokud hledáte cenově dostupnou univerzální tiskárnu pro domácí tisk, kopírování a skenování s pohodlným ovládáním je model Epson EcoTank L3210 dobrou volbou. Zásobníky inkoustu s velkou kapacitou se pohodlně doplňují a náklady na tisk jsou nízké. Tato multifunkce splní všechny požadavky pro kvalitní a pohodlný tisk v domácnosti nebo pro Home Office. Kompaktní rozměry zařízení vám nezbabrou mnoho místa a pohodlně tiskárnu umístíte i na pracovním stole. Jediným mínusem je snad absence bezdrátového připojení.