Kancelář

Epson EcoTank L3156

Elegance v bílém do moderní kanceláře

Nové modely Epson s tankovým zásobníkem, série EcoTank se vyznačují kompaktními rozměry a atraktivním designem. Nás zaujala multifunkce Epson EcoTank L3156 ve stylovém bílém provedení. Hodí se do moderní kanceláře, ale i do domácnosti. Nezabere mnoho místa, překvapí designem a nabízí 3 plnohodnotné funkce v jednom moderním zařízení. Velkým plusem je tankový systém doplňování inkoustu a integrované nádržky umístěné vpředu. Stav hladiny inkoustu je viditelný přes průhledné části čtyř samostatných nádržek. Výrobce dodává v balení spolu se zařízením i 5 ks lahviček inkoustu, které by měly pokrýt 8 100 stran černobílého tisku nebo 6 500 stran barevných stran. To je přibližný objem tisku běžného uživatele během 3 let.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá kancelář, domácnost - domácí kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi - Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson iPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (pouze manuální)
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 179 mm
Hmotnost: 3,9 kg
 
 
Design (minimalistický ve stylové bílé)
 
Po rozbalení překvapí kompaktní zařízení menších rozměrů v krásném bílém provedení. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, přesto, že jde o plast. Ten je pevný a povrchová úprava je odolná proti otiskům. Minimalistické provedení spolu s bílou barvou podtrhují čistý styl designu. Hrany jsou jemně zaoblené a ergonomie zařízení je výborná. Ovládací prvky a přístup k doplňování je pohodlný. Horní část patří plochému skeneru, který se ukrývá pod zavíracím víkem. Vpředu na horní části se nachází tenký pás s ovládacími tlačítky a stavové diody. Na čelní straně vpravo je umístěn integrovaný tankový zásobník se 4 samostatnými nádržkami na inkousty (CMYK). Ve spodní části je výstup papíru s vysouvací lištou, která je dostatečně stabilní pro kapacitu papíru na výstupu. Papír na vstupu se vkládá v zadní části zařízení. Vstupní kapacita je 100 listů a jde o jednoduchý systém s opěrkou na papír. Na pravé straně je bezpečnostní slot pro zámek Kensington. Na zadní straně už najdete pouze konektor pro zapojení USB kabelu a kabelu do elektrické sítě. Zařízení neobsahuje displej a ani port pro připojení do LAN sítě a bohužel ani USB Host port pro připojení USB zařízení.
 

Funkce

 
Multifunkce nabízí 3 plnohodnotné funkce v jednom zařízení (3-in-1). Kromě barevného tisku můžete kopírovat a skenovat ve výborné kvalitě. Nechybí podpora Wi-Fi, Wi-Fi Direct a možnost tisku z mobilních zařízení. Chybí automatický oboustranný tisk, ale s vhodným ovladačem můžete tisknout oboustranně manuálně. Velký výpočet funkcí sice tento model nenabízí, ale ten základ má. My jsme ocenili hlavně podporu mobilně tisku a cloudových služeb pomocí aplikace Epson Connect (iPrint, Email Print) nebo AirPrint a Google Cloud Print.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Epson EcoTank L3156 tlačí v černobílém i barevném režimu inkoustovou technologií. O vysokou kvalitu tisku se stará spolehlivá tisková hlava Epson Micro Piezo. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi. Pro skenování je rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi a výstupy se uloží do běžných formátů: JPEG, TIFF, PDF, BMP. Maximální formát tisku, který zařízení podporuje je A4. Za minutu dokáže multifunkce vytisknout 33 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 15 stran v barevném režimu. V nejvyšší kvalitě podle normy ISO/ IEC24734 je to 15 stran velicekvalitní černobílého tisku nebo 5 stran barevně. Tisk kvalitní fotografie o rozměrech 10 x 15 cm na lesklý papír trvá přibližně 69 sekund. Kvalita běžné tisku dokumentů je na velmi dobré úrovní a určitě ji můžeme označit jako vyšší standard. Dobře vynikají detaily i barevné podání. Pro tisk dokumentů s grafy, obrázky a různé prezentace v malé kanceláři, domácnosti nebo pro studijní účely je tento model vhodným zařízením.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zařízení
- stylový, moderní design
- kompaktní velikost
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct, podpora tisku z mobilních zařízení
- kvalita černobílého a barevného tisku
- pohodlný tankový systém doplňování inkoustu
- jednoduché ovládání
- nízká cena náhradních náplní
- nízké náklady na tisk
- inkoust v balení pro velký objem tisku
 
Mínusy tiskárny
 
- absence automatického oboustranného tisku
- zařízení nemá displej
- menší kapacita na vstupu a výstupu papíru
- nemá USB Host
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce používá pro tisk 4 barevné inkousty (CMYK). Ty se doplňují do oddělených nádržek integrovaného tankového zásobníku pomocí náhradních 65 ml lahví. Barevné náhradní náplně s označením Epson EcoTank 103 (purpurová, azurová a žlutá) mají vytíženost 7 500 stran a černá 4 500 stran. V balení zařízení najdete sadu 5 lahviček (1 x azurová, 1 x purpurová, 1 x žlutá a 2 x černá). S touto inkoustovou výbavou můžete tisknout přibližně 3 roky a ušetřit na nákladech za spotřební materiál.
 
 
                                 

Zhodnocení

 
Multifunkce Epson Eco Tank L3156 osvěžila prodejní trh svým elegantním bílým designem. Díky kompaktní velikosti si najde místo hlavně v domácnosti, studentských pokojích a malých kancelářích. Kladné hodnocení si zaslouží kvalitní tisk v monochromatickém i barevném režimu a multifunkčnost. Nabízí uživatelům funkci tisku, kopírování a skenování s jednoduchým ovládáním. Nechybí připojení pomocí Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení, což je v dnešní době již povinný standard. I když s chudší výbavou rozšířených funkcí a absencí automatického oboustranného tisku, stále jde o velmi zajímavé zařízení v dobrém poměru výkonu, kvality tisku a ceny. Největším plusem je tankový systém doplňování inkoustu. Komfortní doplňování a nízká cena náhradních náplní, řadí tento model do skupiny tiskáren s nízkými náklady na tisk a provoz. Kromě hospodárného tisku přispívá bezkazetové systémem ik životnímu prostředí. Menším mínusem je absence hostitelského USB a alespoň informačního displeje. Bílá barva je velmi příjemná a až používáním se dá zjistit, jak bude odolávat ušpinění. Navzdory mínusem převažují plusy a multifunkci Epson Eco Tank L3156 považujeme za výhodný nákup.
 

Tip pro vás

 
Na tento produkt se vztahuje 3-letá prodloužená záruka. Do 30 dnů od zakoupení, si můžete o tento typ záruky požádat přímo na stránce výrobce.