Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L3156

Elegance v bílém do moderní kanceláře

Nové modely Epson s tankovým zásobníkem, série EcoTank se vyznačují kompaktními rozměry a atraktivním designem. Nás zaujala multifunkce Epson EcoTank L3156 ve stylovém bílém provedení. Hodí se do moderní kanceláře, ale i do domácnosti. Nezabere mnoho místa, překvapí designem a nabízí 3 plnohodnotné funkce v jednom moderním zařízení. Velkým plusem je tankový systém doplňování inkoustu a integrované nádržky umístěné vpředu. Stav hladiny inkoustu je viditelný přes průhledné části čtyř samostatných nádržek. Výrobce dodává v balení spolu se zařízením i 5 ks lahviček inkoustu, které by měly pokrýt 8 100 stran černobílého tisku nebo 6 500 stran barevných stran. To je přibližný objem tisku běžného uživatele během 3 let.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá kancelář, domácnost - domácí kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi - Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson iPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (pouze manuální)
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 179 mm
Hmotnost: 3,9 kg
 
 
Design (minimalistický ve stylové bílé)
 
Po rozbalení překvapí kompaktní zařízení menších rozměrů v krásném bílém provedení. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, přesto, že jde o plast. Ten je pevný a povrchová úprava je odolná proti otiskům. Minimalistické provedení spolu s bílou barvou podtrhují čistý styl designu. Hrany jsou jemně zaoblené a ergonomie zařízení je výborná. Ovládací prvky a přístup k doplňování je pohodlný. Horní část patří plochému skeneru, který se ukrývá pod zavíracím víkem. Vpředu na horní části se nachází tenký pás s ovládacími tlačítky a stavové diody. Na čelní straně vpravo je umístěn integrovaný tankový zásobník se 4 samostatnými nádržkami na inkousty (CMYK). Ve spodní části je výstup papíru s vysouvací lištou, která je dostatečně stabilní pro kapacitu papíru na výstupu. Papír na vstupu se vkládá v zadní části zařízení. Vstupní kapacita je 100 listů a jde o jednoduchý systém s opěrkou na papír. Na pravé straně je bezpečnostní slot pro zámek Kensington. Na zadní straně už najdete pouze konektor pro zapojení USB kabelu a kabelu do elektrické sítě. Zařízení neobsahuje displej a ani port pro připojení do LAN sítě a bohužel ani USB Host port pro připojení USB zařízení.
 

Funkce

 
Multifunkce nabízí 3 plnohodnotné funkce v jednom zařízení (3-in-1). Kromě barevného tisku můžete kopírovat a skenovat ve výborné kvalitě. Nechybí podpora Wi-Fi, Wi-Fi Direct a možnost tisku z mobilních zařízení. Chybí automatický oboustranný tisk, ale s vhodným ovladačem můžete tisknout oboustranně manuálně. Velký výpočet funkcí sice tento model nenabízí, ale ten základ má. My jsme ocenili hlavně podporu mobilně tisku a cloudových služeb pomocí aplikace Epson Connect (iPrint, Email Print) nebo AirPrint a Google Cloud Print.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Epson EcoTank L3156 tlačí v černobílém i barevném režimu inkoustovou technologií. O vysokou kvalitu tisku se stará spolehlivá tisková hlava Epson Micro Piezo. Rozlišení tisku je 5 760 x 1 440 Dpi. Pro skenování je rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi a výstupy se uloží do běžných formátů: JPEG, TIFF, PDF, BMP. Maximální formát tisku, který zařízení podporuje je A4. Za minutu dokáže multifunkce vytisknout 33 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 15 stran v barevném režimu. V nejvyšší kvalitě podle normy ISO/ IEC24734 je to 15 stran velicekvalitní černobílého tisku nebo 5 stran barevně. Tisk kvalitní fotografie o rozměrech 10 x 15 cm na lesklý papír trvá přibližně 69 sekund. Kvalita běžné tisku dokumentů je na velmi dobré úrovní a určitě ji můžeme označit jako vyšší standard. Dobře vynikají detaily i barevné podání. Pro tisk dokumentů s grafy, obrázky a různé prezentace v malé kanceláři, domácnosti nebo pro studijní účely je tento model vhodným zařízením.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zařízení
- stylový, moderní design
- kompaktní velikost
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct, podpora tisku z mobilních zařízení
- kvalita černobílého a barevného tisku
- pohodlný tankový systém doplňování inkoustu
- jednoduché ovládání
- nízká cena náhradních náplní
- nízké náklady na tisk
- inkoust v balení pro velký objem tisku
 
Mínusy tiskárny
 
- absence automatického oboustranného tisku
- zařízení nemá displej
- menší kapacita na vstupu a výstupu papíru
- nemá USB Host
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce používá pro tisk 4 barevné inkousty (CMYK). Ty se doplňují do oddělených nádržek integrovaného tankového zásobníku pomocí náhradních 65 ml lahví. Barevné náhradní náplně s označením Epson EcoTank 103 (purpurová, azurová a žlutá) mají vytíženost 7 500 stran a černá 4 500 stran. V balení zařízení najdete sadu 5 lahviček (1 x azurová, 1 x purpurová, 1 x žlutá a 2 x černá). S touto inkoustovou výbavou můžete tisknout přibližně 3 roky a ušetřit na nákladech za spotřební materiál.
 
 
                                 

Zhodnocení

 
Multifunkce Epson Eco Tank L3156 osvěžila prodejní trh svým elegantním bílým designem. Díky kompaktní velikosti si najde místo hlavně v domácnosti, studentských pokojích a malých kancelářích. Kladné hodnocení si zaslouží kvalitní tisk v monochromatickém i barevném režimu a multifunkčnost. Nabízí uživatelům funkci tisku, kopírování a skenování s jednoduchým ovládáním. Nechybí připojení pomocí Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení, což je v dnešní době již povinný standard. I když s chudší výbavou rozšířených funkcí a absencí automatického oboustranného tisku, stále jde o velmi zajímavé zařízení v dobrém poměru výkonu, kvality tisku a ceny. Největším plusem je tankový systém doplňování inkoustu. Komfortní doplňování a nízká cena náhradních náplní, řadí tento model do skupiny tiskáren s nízkými náklady na tisk a provoz. Kromě hospodárného tisku přispívá bezkazetové systémem ik životnímu prostředí. Menším mínusem je absence hostitelského USB a alespoň informačního displeje. Bílá barva je velmi příjemná a až používáním se dá zjistit, jak bude odolávat ušpinění. Navzdory mínusem převažují plusy a multifunkci Epson Eco Tank L3156 považujeme za výhodný nákup.
 

Tip pro vás

 
Na tento produkt se vztahuje 3-letá prodloužená záruka. Do 30 dnů od zakoupení, si můžete o tento typ záruky požádat přímo na stránce výrobce.