Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L15150

Rychlá a efektivní novinka do kanceláře

Společnost Epson připravila několik novinek, které uvedla na trh začátkem jara. Do kancelářského segmentu si připravila multifunkce, které obohatí modelovou řadu s tankovým zásobníkem. Model Epson EcoTank L15150 je jednou z tiskáren, které byly představeny na Epson Days. Tento model by měl posílit pracovní skupiny, kde se vyžaduje rychlost, vysoká efektivita a nízké náklady na tisk. Právě to barevná multifunkce EcoTank L15150 splňuje. Kromě výkonu, kvality tisku a bohaté konektivity se výrobci vydařil i moderní, ergonomický design. Novinku už najdete v nabídce našich e-shopů.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi, Wi-Fi Direct/ USB hostitelské
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3/ A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 515 mm
Hloubka: 500 mm
Výška: 350 mm
Hmotnost: 20,2 kg


Ergonomický design s vysokou funkčností


Inkoustová multifunkce Epson EcoTank L15150 se navzdory rozměrům stále vejde na pracovní stůl. Díky skoro čtvercovému půdorysu působí robustně. Pevná konstrukce a kvalitně zpracované černé plasty z ní dělají stabilní zařízení i při náročném provozu. Velkou změnou oproti starším zařízením ze série EcoTank je tankový zásobník inkoustů. Ten se výrobce rozhodl přesunout z pravé strany na levou. Znovu tu máme čtyři oddělené nádržky na inkoust s průhlednými otvory pro vizuální kontrolu stavu hladiny. Po otevření krytu zásobníku se dostaneme k otvorům na bezpečné doplňování inkoustu. Na levé straně pod nádržkami se nachází konektor pro hostitelské USB. Čelní strana tiskárny je vyhrazena pro praktický ovládací panel. Na něm se je umístěn dostatečně velký, dotykový LCD displej, ovládací tlačítka a hardwarová, numerická klávesnice. Pod ovládacím panelem je výstupní zásobník s pevným výsuvným šuplíkem a dva zasouvací vstupní zásobníky papíru. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Zadní část z vrchu zase podavači papíru na speciální média. Vstupní konektory pro zapojení do sítě AC, USB kabelem k PC, pro ethernet kabel a port LINE (pro připojení k telefonní lince), port EXT. (Pro připojení externích telefonů) jsou vpravo vzadu. A samozřejmě nesmíme zapomenout na logo výrobce, které s nachází na čelní straně nad ovládacím panelem. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené. Celkový design je velmi příjemný a přístup k ovládání, manipulaci s papírem a inkoustem je logicky rozvržen, pro co nejvyšší komfort uživatele.

 


Funkce pro náročný team


Zařízení Epson EcoTank L15150 obsahuje čtyři plnohodnotné funkce: tisk, kopírování, skenování a faxování. Multifunkce tlačí inkoustovou technologií pomocí tiskové hlavy PrecisionCore s Heat Free, což jí zaručuje výbornou rychlost, vysokou kvalitu a spolehlivost s dlouhou životností. Tisk probíhá v monochromatickém i barevném režimu a výtisky jsou odolné vůči rozpíjení inkoustu. Plochy skener umožňuje skenovat dokumenty a ukládat je do počítače, ale i na připojené paměťové médium. K tomu slouží port hostitelského USB, pro přímý tisk z připojeného flashdisku a skenování na USB klíč. Nechybí odesílání faxů a ukládání přijatých dokumentů a dokumentů k odeslání do faxové schránky. Tiskárna nabízí funkci automatického oboustranného tisku a automatický podavač dokumentů. Na dotykovém displeji v menu lze nastavit nejčastěji předvolby pro rychlé provádění úloh. Rovněž je možné nastavit údržbu a monitorovat stav tiskárny i hladinu inkoustů. Pro citlivé dokumenty slouží nastavení důvěrná zóna, která umožňuje tisknout zaheslované dokumenty odeslané z ovladače zařízení. Multifunkce Epson EcoTank L15150 může kromě množství užitečných funkcí a kvalitního výstupu dokumentů, pochlubit i bohatou konektivitou. Ta je zastoupena v podobě klasického, pevného připojení pomocí USB kabelu k pc, zapojením do LAN sítě ethernet kabelem a možností bezdrátového připojení k Wi-Fi síti. K tomu je samozřejmá i podpora tisku z mobilních zařízení. Další možností je využití v režimu Wi-Fi Direct. Uživatelské rozhraní je intuitivní a poskytuje rozšířené možnosti nastavení typu papíru, ale také vytváření předvoleb, seznamem a filtrování úkolů. Pro zadávání nastavení síťového připojení nebo různých znaků můžete na displeji používat softwarovou klávesnici. Pro počet kopií a fax zase numerickou klávesnici na ovládacím panelu. Multifunkce disponuje vším potřebným do kanceláře pro náročnou pracovní skupinu.

 


Rychlost a kvalita tisku


Tiskárna tiskne v rozlišení 4 800 x 2 400 Dpi a za minutu dokáže vytisknout 32 stran v monochromatickém režimu nebo 22 stran barevně. V režimu nejvyšší kvality podle normy ISO/ IEC 24734 je to 25 stran černobíle nebo 12 stran barevně. Při oboustranném tisku podle ISO/ IEC 24734 je to 16 stran černobílé a 9 stran barevně při formátu A4. Doba vytištění první strany je přibližně 5,5 sekund v monochromatickém režimu nebo 8,5 sekund barevně. Při skenování je to 26 čb stran nebo 9 barevných stran s automatickým podavačem. Při oboustranném skenování je to 11,5 čb a 6 barevně. Fax zase nabízí rychlé volby faxových čísel na 200 jmen a čísel a paměť pro uložení 550 stran dokumentů (6 MB dat). Velkou výhodou je vstupní kapacita papíru, za kterou se tento model nemusí stydět. Disponuje 3 vstupy papíru. Zadní podavač na 50 listů a dva přední zásobníky pro objem 2 x 250 listů. Spolu je to 550 listů, což je velmi dobrá kapacita, která vám zaručí méně časté doplňování. Výstupní zásobník má kapacitu 125 listů. Automaticky podavač dokumentů je zkonstruován pro objem 50 listů. Kvalita tisku je výborná a může se srovnávat s výstupem laserových zařízení.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevná konstrukce
- ergonomie
- přehledný ovládací panel s LCD displejem
- tankový zásobník pro doplňování inkoustu
- nízké náklady na tisk
- vstupní kapacita papíru
- hostitelské USB
- bohatá konektivita
- rychlost a kvalita tisku
- barevný tisk
- funkce 4 v 1 (tisk, kopírování, skenování, fax)
- formát A3+/ A3
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- ADF (automatický podavač dokumentů)
- pigmentový inkoust odolný vůči rozpíjení


Mínusy tiskárny

- vyšší cena zařízení


Náplně do tiskárny


Multifunkce Epson EcoTank L15150 tlačí inkoustovou technologií v barevném režimu. Pro tisk používá čtyři samostatné inkousty (systém CMYK). Náplně se doplňují z lahviček, přímo do oddělených nádržek integrovaného, ​​tankového zásobníku. Jsou přizpůsobeny pro bezpečné přelévání, bez zašpinění a zbytečných kapek mimo nádržky. Inkousty patří do řady rychleschnoucích pigmentových barev, které jsou odolné vůči rozmazávání a zvýrazňovačům. Zaručují vysokou kvalitu tisku a trvanlivost. Pro model L15150 mají náplně označení Epson EcoTank 112/ C13T06C14A (černá), C13T06C24A (azurová), C13T06C34A (purpurová) a C13T06C44A (žlutá). Vytíženost inkoustových lahviček je 7 500 stran (černá) a 6 000 stran (barevné).

 


Zhodnocení


Nová inkoustová tiskárna řady EcoTank přináší do kanceláře rychlost, výkon a vysokou efektivitu. Nabízí čtyři plnohodnotné funkce, duplex, ADF, množství užitečných funkcí s pohodlným ovládáním a výbornou konektivitu, včetně Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Díky tiskové hlavě PrecisionCore a pigmentovým inkoustem dosahuje tisk mimořádnou kvalitu a to až do formátu A3. Zařízení dokáže spolehlivě pracovat díky pevné konstrukci. Doplňování inkoustu do zásobníku je rychlé a jednoduché. V konečném důsledku to přispívá k velmi nízkým nákladům na tisk. Velkorysý vstup papíru je výhodou při velkém objemu tisku. Marně bychom hledali nějaké slabiny tohoto modelu. Díky nízkým nákladům, výborné kvalitě a výkonu, je vážným soupeřem laserových tiskáren do malé, až středně velké pracovní skupiny. Dokáže konkurovat rychlostí a protože jsou použity všechny čtyři pigmentové inkousty i vysokou kvalitou na výstupu. Kromě toho, že jde o první tiskárnu, která tiskne pouze pigmentovými inkousty, může se pochlubit ještě jedním prvenstvím. Tím je funkce automatický oboustranný tisk, kopírování a skenování do formátu A3. Jako mínus může být pro někoho vyšší cena zařízení.