Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Epson EcoTank L14150

Multifunkce pro Home Office

Pokud vás situace posledních měsíců přinutila více pracovat z domu nebo pracujete stylem Home Office, neobejde se to bez stabilního připojení k internetu a spolehlivého PC spolu s příslušenstvím. K periferiím připojitelným k počítači patří i dobrá tiskárna. Jaké zařízení byste si měli vybrat pro svůj Home Office? Podle vašich požadavků můžete zvolit jedno-funkční monochromatickou tiskárnu nebo multifunkci. Nám padla do oka barevná multifunkce s tankovým systémem doplňování inkoustu. Nabízí všechny plnohodnotné funkce, které k práci z domu potřebujeme. Kromě barevného tisku obsahuje zařízení i kopírování, skenování a fax. Nechybí rychlé bezdrátové připojení a podpora pro tisk formátu A3. A to stále není všechno. Výpočet užitečných funkcí je mnohem větší a možnosti tiskových úloh zařízení jsou bohaté. Tento model dokáže pokrýt potřeby Home Office několika uživatelů, ale i menší až středně velké pracovní skupiny ve firmě.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: Home Office, malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud), AirPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3/ A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 498 mm
Hloubka: 358 mm
Výška: 245 mm
Hmotnost: 9,7 kg


Moderní design v kompaktní velikosti


 
Multifunkce Epson EcoTank L14150 má příjemný design a rozměry, díky kterým se vejde i do menšího prostoru nebo domácí kanceláře. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené a celková ergonomie je velmi dobrá. Kladné hodnocení si zaslouží ovládací panel s dostatečně velkým displejem a pohodlným dotykovým ovládáním. Panel je vyklápěcí a nachází se na čelní straně tiskárny, kde je k němu bezproblémový přístup. Stejně rychle se uživatel dostane k tankovému zásobníku se 4 samostatnými nádržkami, který je umístěn vpředu na pravé straně. Pod ovládacím panelem je výstup papíru a hned pod ním šuplíkový vstupní zásobník. Horní část již tradičně patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Na zadní straně najdete už jen konektory pro zapojení zařízení do elektrické a do LAN sítě. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou dostatečně pevné. Multifunkce je během provozu stabilní. Tento model výborně zapadne do moderní kanceláře, ať už té doma nebo ve firmě. Kompaktní velikost je plusem při tomto zařízení s podporou tisku až do formátu A3.


Funkce na výbornou

V jednom univerzálním zařízení získá uživatel 4-plnohodnotné funkce, pro rychlé provádění pracovních úkolů. Pohodlné nastavení tisku a ovládání zvládne každý pomocí dotykového displeje s úhlopříčkou 6,8 cm. Kromě kvalitní barevného tisku až do velkého formátu A3/ A3+ podporuje zařízení automatický oboustranný tisk. Pro rychlé skenování zase můžete využít automatický podavač dokumentů s kapacitou 35 listů. Množství úloh lze provádět bez nutnosti zapínat počítač přímo na displeji tiskárny. Počítat připojíte k zařízení pomocí USB kabelu nebo v případě notebooku i bezdrátově. Bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi lze využívat i pro rychlý tisk z mobilních zařízení. Tisk ve formátu A3 je výhodou pro různé prezentace, k tomuto účelu slouží zadní podavač papíru na volitelné média a formát A3.


Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson EcoTank L14150 tlačí inkoustovou technologií. Pro tisk využívá kvalitní tiskovou hlavu PrecisionCore s technologií Heat-Free, která je garancí rychlosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti. Za minutu vytiskne tiskárna 17 stran v monochromatickém režimu nebo 9 stran barevně podle normy ISO/ IEC 24734 v nejvyšším rozlišení. V nižším rozlišení dokáže vytisknout standardně 38 stran černobíle nebo 24 stran barevně. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru plus zadní podavač volitelných médií a formátu A3. Na výstupu je kapacita nižší, pouze 30 listů. Kvalita tisku je na vysoké úrovni a díky černému pigmentu je černá ostrá a dostatečně sytá. Černobílé dokumenty, ale také barevné prezentace vynikají výbornou ostrostí.


 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- ergonomický moderní design
- kompaktní rozměry
- barevný dotykový displej
- tankový systém doplňování inkoustu
- kvalita a rychlost tisku
- podpora tisku formát A3
- automatický oboustranný tisk (Duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- multifunkčnost 4 v 1
- Wi-Fi konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- nízké náklady na tisk
- pigmentový inkoust (pouze černý)
- kvalitní tisková hlava PrecisionCore (Heat-Free)

 

Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- nízká kapacita papíru na výstupu (30 listů)


Náplně do tiskárny

Jak již samotný název zařízení napovídá jde o model s integrovaným tankovým zásobníkem. Ten obsahuje 4 samostatné nádržky pro černý pigmentový a barevné inkousty (purpurový, azurový, žlutý) na bázi barviv. Černý inkoust s označením Epson 101 (EcoTank Black Ink Bottle) má vytíženost 7 500 stran při 5 % pokrytí. Barevné inkousty Epson 101 (EcoTank Cyan/ Magenta/ Yellow Ink Bottle) mají vytíženost 6 000 stran.

 


Zhodnocení

Pokud hledáte tiskárnu pro Home Office nebo do menší firmy, která má všechny potřebné funkce v kompaktem zařízení, s tímto modelem neuděláte chybu. Je to stylová multifunkce, která se pohodlně ovládá a splňuje všechny požadavky na tisk pro moderní kancelář. Velkým plusem je tankový systém doplňování inkoustu z lahviček a s tím spojené nízké náklady na tisk. Jako mínus naopak vidíme vyšší vstupní investici za zařízení.