Kancelář

Epson EcoTank L14150

Multifunkce pro Home Office

Pokud vás situace posledních měsíců přinutila více pracovat z domu nebo pracujete stylem Home Office, neobejde se to bez stabilního připojení k internetu a spolehlivého PC spolu s příslušenstvím. K periferiím připojitelným k počítači patří i dobrá tiskárna. Jaké zařízení byste si měli vybrat pro svůj Home Office? Podle vašich požadavků můžete zvolit jedno-funkční monochromatickou tiskárnu nebo multifunkci. Nám padla do oka barevná multifunkce s tankovým systémem doplňování inkoustu. Nabízí všechny plnohodnotné funkce, které k práci z domu potřebujeme. Kromě barevného tisku obsahuje zařízení i kopírování, skenování a fax. Nechybí rychlé bezdrátové připojení a podpora pro tisk formátu A3. A to stále není všechno. Výpočet užitečných funkcí je mnohem větší a možnosti tiskových úloh zařízení jsou bohaté. Tento model dokáže pokrýt potřeby Home Office několika uživatelů, ale i menší až středně velké pracovní skupiny ve firmě.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: Home Office, malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud), AirPrint
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3/ A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 498 mm
Hloubka: 358 mm
Výška: 245 mm
Hmotnost: 9,7 kg


Moderní design v kompaktní velikosti


 
Multifunkce Epson EcoTank L14150 má příjemný design a rozměry, díky kterým se vejde i do menšího prostoru nebo domácí kanceláře. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené a celková ergonomie je velmi dobrá. Kladné hodnocení si zaslouží ovládací panel s dostatečně velkým displejem a pohodlným dotykovým ovládáním. Panel je vyklápěcí a nachází se na čelní straně tiskárny, kde je k němu bezproblémový přístup. Stejně rychle se uživatel dostane k tankovému zásobníku se 4 samostatnými nádržkami, který je umístěn vpředu na pravé straně. Pod ovládacím panelem je výstup papíru a hned pod ním šuplíkový vstupní zásobník. Horní část již tradičně patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Na zadní straně najdete už jen konektory pro zapojení zařízení do elektrické a do LAN sítě. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou dostatečně pevné. Multifunkce je během provozu stabilní. Tento model výborně zapadne do moderní kanceláře, ať už té doma nebo ve firmě. Kompaktní velikost je plusem při tomto zařízení s podporou tisku až do formátu A3.


Funkce na výbornou

V jednom univerzálním zařízení získá uživatel 4-plnohodnotné funkce, pro rychlé provádění pracovních úkolů. Pohodlné nastavení tisku a ovládání zvládne každý pomocí dotykového displeje s úhlopříčkou 6,8 cm. Kromě kvalitní barevného tisku až do velkého formátu A3/ A3+ podporuje zařízení automatický oboustranný tisk. Pro rychlé skenování zase můžete využít automatický podavač dokumentů s kapacitou 35 listů. Množství úloh lze provádět bez nutnosti zapínat počítač přímo na displeji tiskárny. Počítat připojíte k zařízení pomocí USB kabelu nebo v případě notebooku i bezdrátově. Bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi lze využívat i pro rychlý tisk z mobilních zařízení. Tisk ve formátu A3 je výhodou pro různé prezentace, k tomuto účelu slouží zadní podavač papíru na volitelné média a formát A3.


Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson EcoTank L14150 tlačí inkoustovou technologií. Pro tisk využívá kvalitní tiskovou hlavu PrecisionCore s technologií Heat-Free, která je garancí rychlosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti. Za minutu vytiskne tiskárna 17 stran v monochromatickém režimu nebo 9 stran barevně podle normy ISO/ IEC 24734 v nejvyšším rozlišení. V nižším rozlišení dokáže vytisknout standardně 38 stran černobíle nebo 24 stran barevně. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru plus zadní podavač volitelných médií a formátu A3. Na výstupu je kapacita nižší, pouze 30 listů. Kvalita tisku je na vysoké úrovni a díky černému pigmentu je černá ostrá a dostatečně sytá. Černobílé dokumenty, ale také barevné prezentace vynikají výbornou ostrostí.


 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- ergonomický moderní design
- kompaktní rozměry
- barevný dotykový displej
- tankový systém doplňování inkoustu
- kvalita a rychlost tisku
- podpora tisku formát A3
- automatický oboustranný tisk (Duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- multifunkčnost 4 v 1
- Wi-Fi konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- nízké náklady na tisk
- pigmentový inkoust (pouze černý)
- kvalitní tisková hlava PrecisionCore (Heat-Free)

 

Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- nízká kapacita papíru na výstupu (30 listů)


Náplně do tiskárny

Jak již samotný název zařízení napovídá jde o model s integrovaným tankovým zásobníkem. Ten obsahuje 4 samostatné nádržky pro černý pigmentový a barevné inkousty (purpurový, azurový, žlutý) na bázi barviv. Černý inkoust s označením Epson 101 (EcoTank Black Ink Bottle) má vytíženost 7 500 stran při 5 % pokrytí. Barevné inkousty Epson 101 (EcoTank Cyan/ Magenta/ Yellow Ink Bottle) mají vytíženost 6 000 stran.

 


Zhodnocení

Pokud hledáte tiskárnu pro Home Office nebo do menší firmy, která má všechny potřebné funkce v kompaktem zařízení, s tímto modelem neuděláte chybu. Je to stylová multifunkce, která se pohodlně ovládá a splňuje všechny požadavky na tisk pro moderní kancelář. Velkým plusem je tankový systém doplňování inkoustu z lahviček a s tím spojené nízké náklady na tisk. Jako mínus naopak vidíme vyšší vstupní investici za zařízení.