Kancelář a škola

Epson EcoTank L11050

Moderní inkoustová tiskárna Epson EcoTank L11050 je atraktivní model v kompaktní velikosti do domácnosti, pro Home Office nebo do menší kanceláře. Přináší pomocí jednoduchého ovládání a spolehlivého chodu, rychlý a kvalitní tisk. Kromě efektivního tisku jsou plusem nízké náklady díky integrovanému tankovému systému.

 

Stručná charakteristika zařízení

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá kancelář, domácnost, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct

Mobilní konektivita: AirPrint/Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver)

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: A3, A3+

Automatický oboustranný tisk: ne

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost zařízení

Šířka: 498 mm

Hloubka: 358 mm

Výška: 165 mm

Hmotnost: 6,4 kg

 

Moderní, hranatý design

Zaoblené hrany jsou pryč. Výrobce sestavil tento model v příjemném hranatém designu v kombinaci tmavě šedé a černé barvy. Vrchní část má jemně texturovaný povrch. V zadní části se nachází podavač papíru na 100 listů. Přední strana obsahuje malý dotykový panel na levé straně a integrovaný tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami na pravé straně. Na čelní straně uprostřed se nachází logo výrobce a ve spodní části vysouvací listy pro výstup papíru se kapacitou 100 listů. Konektory pro zapojení jsou na zadní straně. Tiskárna má kvalitní tovární zpracování a dostatečně pevné plasty. Díky kompaktní velikosti ji můžete umístit také na pracovní stůl nebo menšího pracovního prostoru.

zdroj foto: Epson.com

Funkce

Tento model je jednoúčelovým zařízením určeným primárně pro tisk v monochromatickém a barevném režimu. Díky bezdrátové konektivitě můžete využít tisk z mobilních zařízení a cloudových služeb. Pomoci aplikaci Epson Smart Panel je možné posílat dokumenty pro tisk z chytrých zařízení s použitím funkce Wi-Fi Direct.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna L11050 je vybavena pokročilou technologií Heat-Free a tiskovou hlavou PrecisionCore pro dosažení vysoké rychlosti tisku v nejvyšší kvalitě, až 15 obr./min (černobíle) a 8 stran (barevně) podle ISO/IEC 24734. Ve standardním režimu vytisknete 30 stran černobíle nebo 20 stran barevně. Čas potřebný pro první výtisk je 8 sekund v monochromatickém režimu nebo 12 sekund barevně. Tiskárna L11050 se dodává se zadním podavačem, který přijímá širokou škálu tiskových médií, včetně hrubého papíru, fotografického papíru, obálek, štítků a dalších, které vám umožňují snadno provádět všechny druhy tiskových úloh. Maximální rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní zpracování

- moderní design

- bezdrátová konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení

- rychlost a kvalita tisku

- nízké náklady na tisk

- tankový systém doplňování inkoustu

- formát A3, A3+

- jednoduché ovládání

 

Minusy tiskárny

- jednoúčelové zařízení (pouze tisk)

- duplex (pouze manuálně)

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna Epson EcoTank L11050 tiskne pomocí čtyř samostatných inkoustů systém CMYK, které se doplňují přímo do samostatných nádržek integrovaného zásobníku. Pomocí tankového systému je doplňování pohodlné, bez znečištění a velmi rychlé. Dalším plusem je vysoká vytíženost a tím i méně časté přerušování tisku a nízké náklady na inkoust. Inkousty v 65 ml lahvičkách mají označení: černý - 103 EcoTank Black, azurový - 103 EcoTank Cyan, purpurový - 103 EcoTank Magenta a žlutý - 103 EcoTank Yellow. Vytíženost náplní je 6 400 stran černá a 5 600 stran barevná náplň.

 

zdroj foto: Epson.com

 

Zhodnocení

Pokud hledáte zařízení primárně pro tisk, které dokáže pracovat rychle a efektivně je tento model dobrá volba. Počínaje nastavením, ovládáním až po doplňování spotřebního materiálu je vše maximálně jednoduché. Kapacita papíru je sice 100 archů pro vstup i výstup, ale pro domácnost nebo malou domácí kancelář je to dostatečné. S modelem L11050 máte možnost tisknout větší dokumenty až do velikosti A3+. To otevírá možnosti pro vynikající prezentace detailních CAD výkresů, půdorysů, obchodních zpráv a grafů, které přesahují možnosti typických tiskáren formátu A4. Tiskárna je ideální pro uživatele, kteří chtějí tisknout kancelářské výtisky vysoké kvality ve velkých objemech s nízkými náklady na výtisk.