Kancelář a škola

Epson EcoTank ITS L4160

Nová modelová řada multifunkčních tiskáren výrobce Epson patří určitě k těm zajímavějším, co máme v současnosti na trhu. Inovovaný design s integrovaným zásobníkem inkoustu přímo v těle zařízení je pozitivní změnou, kterou uživatelé ocení. Zatímco starší modelová řada měla zásobník umístěný na boční straně, při nové toto mírně neestetické umístění změnilo. Nové modely jsou díky tomu designově více elegantnější a kompaktnější. Model Epson EcoTank ITS L4160 se cenově pohybuje na střední hranici. V nižší ceně nabízí výrobce model Epson EcoTank ITS L4150, kterému však chybí automatický oboustranný tisk, čtečka karet a displej.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná (tisková hlava Epson Micro Piezo)
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnost: 6 kg

 

Design, jemná elagance 

Nová modelová řada EcoTank ITS má jemně zaoblený design, kompaktní rozměry a hlavně integrovaný systém zásobníků na inkoust, bez používání kazet. Systém přímo z lahvičky do zásobníku je novým trendem inkoustových tiskáren. Model Epson EcoTank ITS L4160 se nachází někde uprostřed této řady a obsahuje barevný dotykový 3,7 cm displej. Ten je umístěn uprostřed na vyklápěcím panelu. Po stranách displeje na panelu se nacházejí ještě ovládací dotyková tlačítka. Na čelní straně přístroje naleznete vlevo dole slot pro čtečku sd karet a vpravo je vyhrazené místo pro zásobník inkoustů. Přehledné plastové okénka vám vizuálně ukazují barvu a její množství. Měřítko není v ml hodnotách, ale rozdělena do 4 dílů. Vidíte tak, zda je v zásobníku plný stav inkoustu, půl nebo čtvrt. Ve spodní části je výstupní lišta na papír a horní část patří skeneru s odklápěcím krytem. Design s mírně zaoblenými hranami působí moderně a použitý plast je na dotek pevný. Tovární zpracování je kvalitní a barevné provedení černá matná přispívá k pěknému designu. V části zásobníku inkoustu je dokonce jemná textura a po designové stránce se jedná o velmi elegantní multifunkci s příjemnými rozměry.

Funkce standard dnešní doby

Zařízení obsahuje funkce inkoustového barevného tisku, kopírování a skenování. Podporuje přímý tisk z sd karty, jakož i bezdrátový tisk z mobilních zařízení pomocí Wi-Fi Direct. Maximální formát papíru je A4 a pro tisk můžete používat klasický kancelářský papír a různé druhy fotopapíru. Práci vám zrychlí funkce automatického oboustranného tisku, kterou můžete i ušetřit na nákladech za papír.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson EcoTank ITS L4160 tlačí v rozlišení 5 760 x 1 440 Dpi. Kvalita černobílého i barevného tisku dosahuje výbornou kvalitu. S použitím kvalitního fotopapíru vytisknete ostré fotografie s živými barvami. Za minutu dokáže vytisknout tento model 15 stran v barevném režimu a 33 stran v černobílém režimu. Při nastavené nejvyšší kvalitě (ISO/ IEC 24734) je to 10,5 stran černobílé a 5 stran barevně. Skenované dokumenty v rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi mají velmi dobrou kvalitu.

 

Plusy tiskárny

- příjemný design a kompaktní rozměry
- kvalitní tovární zpracování
- materiál, pevné plasty
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování)
- konektivita (Wi-Fi, USB)
- podpora tisku z mobilních zařízení
- tankový zásobník s pohodlným doplňováním inkoustu
- kvalita tisku
- nízké náklady na tisk (vysoká výdrž inkoustů)
- jednoduché ovládání

Mínusy tiskárnične

- nepodporuje Wi-Fi 5 GHz, pouze 2,4 GHz
- vložený papír na vstup není chráněn před prachem
- barevné inkousty jsou dye based (pouze černá barva je pigmentová s vyšší odolností vůči vodě)

Náplně do tiskárny

Systém integrovaných zásobníků na inkoust, bez používání vyměnitelných kazet do tiskárny Epson EcoTank ITS L4160 je velkým plusem. Zásobník obsahuje 4 oddělené části do kterých se plní jednotlivé inkousty a to černý, azurový, purpurový a žlutý. Díky rozdělenému hrdlu v lahvičce dochází při přelévání k odsávání vzduchu ze zásobníku. Jednou částí teče inkoust dovnitř a druhou vzduch zpět do lahvičky. V zásobníku tak nevznikají vzduchové bubliny. Největší výhodou je vysoká vytíženost inkoustů v zásobníku. Černý pigmentový inkoust má kapacitu 7 500 stran a barevné inkousty, které jsou bohužel pouze dye based, každý 6 000 stran. Tento údaj platí při 5 % pokrytí.

Zhodnocení

Tento model je vhodný do domácnosti, ale i do malé firmy, kde potřebujete tisknout kvalitní barevný tisk s nízkými náklady. Právě díky systému EcoTank můžete tisknout větší objem tisku za nízkou cenu jednoho výtisku. Multifunckcia splňuje vše, co v dnešní době potřebujete a nechybí jí ani podpora tisku z mobilních zařízení. Kromě pěkného designu oceníte velmi pohodlné ovládání a hlavně jednoduché doplňování inkoustu. Co bychom mohli tomuto modelu vytknout je vstup a výstup papíru. Ten je klasický s výsuvnou lištou. V zadní části vložíte papír, který po tisku vychází na výsuvnou prohlídku vpředu. Není to však zásobník papíru. Přestože model podporuje Wi-Fi připojení, to je možné pouze na starší frekvenci 2,4 GHz. Celkové hodnocení za kvalitu tisku, nízké náklady na výtisk a pohodlné ovládání je velmi dobré.

Tip pro vás

Výrobce Epson nabízí po zaregistrování tiskárny různé akce pro zákazníky. Aktuálně platí Cashback při nákupu tiskárny spolu s balíčkem inkoustů a 3-letá prodloužená záruka na vybrané modely. Nabídka akcií se mění a proto si právě probíhající ověřte přímo u prodejce nebo na stránkách výrobce v sekci propagace.