Kancelář a škola

Epson EcoTank ET-3850

Model Epson EcoTank ET-3850 je univerzální inkoustová tiskárna, která používá k doplňování inkoust Epson T502 přímo do nádržek tankového zásobníku. Připojuje se pomocí Wi-Fi, USB nebo Ethernetu, podporuje Apple AirPrint a Mopria Print Service a je kompatibilní s mobilní aplikací Epson Smart Panel. Plochý skener je vybaven automatickým podavačem, ale nepodporuje oboustranné skenování. Zařízení neobsahuje funkci faxu. Má vstupní zásobník na 250 listů a podporuje automatický oboustranný tisk. Pokud jsou toto přesně požadavky pro tiskárnu, jakou hledáte, pak je tento model jednou z možností pro vás.

 

Stručná charakteristika multifunkce Epson EcoTank ET-3850

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá kancelář, Home Office, student

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria Print Service

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano 

 

Rozměry a hmotnost zařízení

Šířka: 374 mm

Hloubka: 347 mm

Výška: 228 mm

Hmotnost: 7,1 kg

Design v kompaktní velikosti

Tato tiskárna je sestavena pro potřeby v malé kanceláři, domácnosti, pro studenta nebo Home Office a tomu odpovídá i kompaktní velikost a ergonomie. Zařízení můžete postavit na pracovní stůl a pořád budete mít dostatek místa. Přístup k ovládání a médiím je pohodlný a praktický. V prodeji je v černém i bílém provedení. V bílé barvě je rozhodně zajímavější do domácího prostoru. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Není extrémně robustní, jak to vidíme u některých jiných tiskáren. Přední část zařízení je rozdělena pro ovládací panel s LCD panelem (barevný 6,1 cm) a dotykovými tlačítky. Pod ním je výstup papíru a vstupní zásobník pro papír. Vpravo naleznete tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami s průhlednými okénky a ryskou, pro rychlou vizuální kontrolu hladiny inkoustu. Porty pro připojení se nacházejí na zadní straně. Tiskárna má jemně zaoblené hrany a zpracování je na velmi dobré úrovni. Plasty jsou pevné a zařízení má stabilní konstrukci. Ovládací panel lze naklánět v určitém úhlu pro pohodlný přistup k ovládacím prvkům. Celkově působí tiskárna nejen kompaktně, ale také moderně.

zdroj foto: Epson

Funkce 3 v 1

Pro tiskové úlohy v kanceláři nebo v domácnosti nabízí tato tiskárna plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování v jednom zařízení. Podporuje automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů na 30 listů (pouze jednostranné skenování). Skenovat můžete do počítače, do Cloudu, do integrovaného zařízení a pomocí WSD. Podporuje formáty pro skenování: BMP, JPEG, PICT, TIFF, multi-TIFF, PDF, PNG.

Pro efektivnější využívání obsahuje široké možnosti připojení. Kromě klasického USB kabelem k PC, můžete využívat také připojení k LAN síti ethernetovým kabelem nebo bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi.

Pokud si do mobilního zařízení stáhnete aplikaci Epson Smart Panel, můžete tiskárnu Epson EcoTank ET-3850 ovládat odkudkoli. Získáte tak přehled o svých výtiscích, a dokonce můžete tisknout na cestách, monitorovat výkon svého zařízení, odstraňovat problémy. Spojením Apple AirPrint a aplikace Epson Smart Panel můžete tisknout a skenovat do z Cloudu, kdykoli to potřebujete. 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v barevném i monochromatickém režimu v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi v maximálním formátu A4. Kromě univerzálních funkcí získáte tiskárnu s rychlostí tisku první strany již za 9 sekund a špičkovou rychlostí tisku až 33 str./min černobíle a až 20 str./min. u barevných dokumentů. Sníží se vám prostoje a zvýší efektivnost vaší práce s tiskem. K tomu přispívá i podpora ADF a Duplex.

Působivou kvalitu tisku získáte pomocí technologie PrecisionCore Heat-Free Technology™ a díky pigmentovému černému inkoustu dosáhnete mimořádně ostrého textu, plus podmaňující barevné fotografie a grafiku na jakémkoli typu papíru. Kvalita a rychlost tisku je velmi dobrá a spolu se vstupním zásobníkem papíru pro 250 listů a výbornou vytížeností inkoustu ušetříte nejen na nákladech za tisk, ale také čas pro méně časté doplňování papíru a inkoustu.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní zpracování zařízení

- kompaktní velikost

- funkce 3 v 1 (tisk, kopírování, skenování)

- rychlost a kvalita tisku

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický podavač dokumentů (ADF)

- bohatá konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení a Cloudu

- náklady na tisk 

 

Minusy tiskárny

- neobsahuje USB host

- automatický podavač nepodporuje oboustranné skenování

Náplně do tiskárny

Tiskárna Epson ET-3850 má čtyři samostatné nádržky zásobníku inkoustu, které poskytují velké množství výtisků, díky čemuž je skvělou volbou pro velkoobjemový tisk. Hladiny inkoustu můžete snadno vidět z přední strany tiskárny, což je dobré, neboť tato tiskárna nemá snímač hladiny inkoustu. Spotřeba inkoustu se tak monitoruje pouze interně, abyste měli odhad, což znamená, že budete muset monitorovat hladiny inkoustu a manuálně je resetovat v nastaveních tiskárny, když doplňujete zásobníky. Příliš nízká hladina inkoustu nebo vyprázdnění zásobníku může zavést vzduchové bubliny do tiskových trubic a tomu je třeba se vyhnout v podstatě u každé tiskárny.

Co se týče výtěžnosti barev pro tento model, tak černý pigmentový inkoust s označením Epson T502 má vytíženost 7 500 stran a barevné inkousty (azurový, purpurový a žlutý) mají vytíženost 6 000 stran tisku.

zdroj foto: Epson

Zhodnocení

Multifunkce je vhodná pro malé nebo domácí kanceláře. Produkuje vysoce kvalitní dokumenty a díky tankovému systému poskytuje neuvěřitelné množství černých nebo barevných výtisků, což je výhodně pro kanceláře, kde se hodně tiskne. Černé dokumenty tisknou poměrně rychle, ale u barevných dokumentů je to o poznání pomalejší. Chybí také oboustranné skenování. Integrovaný zásobník inkoustu poskytuje velmi velký počet výtisků, dokonce i ve srovnání s jinými tiskárnami s tankovým systémem ve své třídě. Posouvá to tuto tiskárnu na jednu z těch lepších možností pro velkoobjemový tisk. Model Epson EcoTank ET-3850 je celkově efektivní moderní tiskárnu.