Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

ECO-solventní tiskárny

Tiskárny a multifunkční zařízení do domácností, ale i tiskárny pro použití ve firmách, ať už malých nebo velkých najdete na trhu v bohaté nabídce. Každoročně výrobci přinášejí na trh inovativní řešení těchto zařízení, ale i novinky, které rychle zaujmou. Trochu menší podíl na trhu si ukrajují stále populárnější 3D tiskárny a nezanedbatelné, ale významné místo mají i ECO-solventní velkoformátové tiskárny. Do domácnosti si sice takový model tiskárny nekoupíte, ale s produkty vytištěnými na takové tiskárně jste se již určitě setkali. Vhodné jsou do reklamních firem, studii a různých kanceláří, kde potřebujete tisknout různé reklamní plakáty, bannery nebo tapety a fólie.

Tyto tiskárny se využívají na tisk různých podkladových materiálů od těch jednoduchých až po složité v reklamním průmyslu. Bannery, samolepky, podlahové grafiky, lepicí potisku do výloh, fólie na automobily, tapety, fotografické plakáty, to je jen část toho co může taková tiskárna vyprodukovať.Najväčšou devizou je vysoká přesnost, kvalita a produktivita. Originální systém manipulace s podkladovými materiály je zárukou pro špičkovou tisk s bezkonkurenční přesností. Za pomoci vysokopokročilého systému automatické regulace přítlaku, podávacím válečkem s širokým průměrem spolu s antistatickým pružným přítlačným válečkem se celý proces podávání médií optimalizuje pro co největší přesnost tisku. O kvalitu se při ECO solventní tiskárně starají tiskové hlavy a kvalitní inkousty. Mezi výrobci, kteří mají v svém portfoliu tyto solventní tiskárny nechybí Epson, Oki ale i japonská společnost Mutoh. Některé z produktů těchto výrobcovsi představíme.

Epson SureColor, řada SC-S (nejprodávanější ECO-solventní tiskárny)

Model Epson SC-S60610, ECO-solventná tiskárna, výrobce Epson s rozměry 2 620 x 1 147 x 1 338 mm (šířka x hloubka x výška) o hmotnosti 291 kg, dokáže tisknout na podkladový materiál do formátu 64 ", což je 162,6 cm. Pro tisk využívá zásobníky čtyř barev, 2 x CMYK systém. Díky nové generaci duálních hlav Epson PrecisionCore TFP, poskytuje tento model vynikající výstup s brilantními barvami a vysokou kvalitou tisku. O širokou škálu maximálně přesných barev se starají inkousty Epson UltraChrome GS3. Společnost Epson má na trhu spolu s tímto modelem i model Epson SC-S40610, který mě na rozdíl od modelu SC-S60610 pouze jednu tiskovou hlavu a jde o základní model této modelové řady SureColor. Oba modely mají inkoustový zásobník s kapacitou 700 ml a minimální velikost kapičky je 4,2 pl.
O něco výše se nachází špičkový model Epson SureColor SC-S 80610, jehož klíčovými vlastnostmi jsou:

- Precizní a přesný tisk
- Špičkový systém AD-ATC a důmyslný mechanismus podávání médií
- Vysoce kvalitní tisk
- Nejnovější generace tiskových hlav PrecisionCore TFP a inkoustů UltraChrome GS3, zahrnujících červený inkoust
- Množství kreativních aplikací
- Tisk na různé podklady včetně transparentní fólie, vinylu, plátna a fotopapíru
- Maximální produktivita
- Automatizovaná údržba tiskových hlav, ochranný štít a systém zachycování inkoustové mlhy
- Rozhraní připojení - USB 2.0 typu Mini B, USB 2.0 typu A, Ethernet (100 Base -T, Base -T)

Tyto ECO-solventní tiskárny dosahují skvělé výsledky na různých potahových a nepoťahových médiích pro vnitřní i venkovní použití pro výstavní grafiku, poutače, plakáty, podsvícené panely, POD materiály, tapety a fólie na auta. Vynikajícími výsledky zaujaly množství firem, hned po uvedení na trh. Vhodné jsou pro firmy, které očekávají vysokou kvalitu, produktivitu, flexibilitu, snadné používání a hlavně rychlou návratnost svých investic.

Mutoh ValueJet 1624X

Ani tento výrobce není, co se týče velkokapacitních ECO-solventních tiskáren na trhu neznámý. V portfoliu má několik výborných a cenově dostupných modelů. Model Mutoh ValueJet 1624X, patří do profesionální řady velkoformátových zařízení. Tato tiskárna je zkonstruována tak, aby zvládla vysokou zátěž tisku velkoplošných bannerů, billboardů, reklamních fólií a jiné velkoplošného tisku.

Mutoh ValueJet 1624X využívá výhody mikro - piezo tiskové hlavy s variabilními možnostmi. Hlava s 1 440 tryskami je rozdělena do čtyř barevných CMYK kanálů. Každá barva má k dispozici varianta: 360 trysek nebo po dvou řadách 180 trysek na barvu. Práce ve dvou různých režimech umožňuje tisknout ve vysokém kontrastu a kvalitě. Tisková hlava umí tisknout vrstvou barvy od 3,5 pl do 35,2 pl. Originální inkousty Mutoh Eco Ultra jsou vyrobeny na bázi šetrných ředidel, bez škodlivých výparů a látek s velkým ohledem na životní prostředí. Co se týče výkonu tiskárna ValueJet 1624X dokáže pracovat v několika tiskových módech a rychlostech. Při kvalitě rozlišení 720 x 720 Dpi je to kvalitní mód 7,5 m2/hod., Nebo produktivní mód 720 x 720 Dpi, 14,5 m2/hod. S nastaveným módem Rychlá produktivita a billboard, při rozlišení 360 x 720 Dpi je to až 29,1 m2/hod. Tato tiskárna dokáže tisknout na 50 m kotouč fólie s maximální šířkou 1 625 mm, z čehož samotná šířka tisku je maximálně 1 615 mm. Díky dostupné ceně a rychlé návratnosti investice, celkové nenáročnosti a jednoduchosti užívání je velkokapacitní tiskárna Mutoh ValueJet 1624X dobrou volbou.

OKI ColorPainter E-64s

Také společnost OKI má na trhu několik modelů velkokapacitních ECO-solventních tiskáren. Zaujmout by mohly model ColorPainter E-64s nebo ColorPainter M-64s, případně modely ColorPainter H3-104s a ColorPainter H2P- 4s/H2P-104S.
Vysoký výkon, kvalitní tisk a ekologický inkoust, který umožňuje tisknout na široké spektrum materiálů jsou hlavní plusy ECO-solventní tiskárny OKI ColorPainter E-64s. Pro tisk se využívá ekologický solventní inkoust SX ECO v 6 barvách s certifikací Greenguard Gold, schválený eko značkou Nordic Swan Ecolabel. Vysoké rozlišení 1 080 x 1 080 Dpi je zárukou fotorealistické kvality. S šířkou tisku maximálně 1 616 mm, dokáže OKI ColorPainter E-64s tlačit na PVC, vinyl, transparent, blockout, síťovinu, polyesterové tkaniny, nasvícený, plakátový papír s modrou a bílou zadní stranou, jasnou a průhlednou fólii pro exteriér. Pro interiér zvládá technické textilie, podsvícený, plakátový, fotografický papír, roll-up, pop-up, tapetu, plátno a jiná média určené pro ECO-solventní tiskárny. Díky ovládacímu softwaru CP Manager, který je dodáván k modelové řadě ColorPainter dokážete zařízení ovládat i z notebooku, tabletu nebo smartphonu.