Kancelář a škola

DYMO tiskárna štítků s RFID

Firmy každoročně tisknou a kódují miliony inteligentních štítků. Většina problémů, které vznikají, se vyskytují následkem několika faktorů, které lze snadno vyřešit. Mnoha problémům lze zcela předejít. Asi nejčastější příčinou selhání inteligentních štítků je špatný výběr správného média a manipulace s ním. Tento problém se výrobci snaží odstranit nahrazením manuální kalibrace tiskárny modely s automatickou kalibrací.

Společnost DYMO Industries, Inc. byla založena již v roce 1958. Zabývá se výrobou šťítkovacích tiskáren. Jejich nejnovější modely DYMO LabelWriter 550, 550 Turbo a 5XL obsahují RFID čtečku. Ta pomáhá při detekci správného média načtením RFID štítku, který je vložen do originálních kotoučů štítků DYMO a automaticky rozpoznává typ štítku. Na jedné straně je to přínos pro spotřebitele a okamžitě umí určit kompatibilitu média a na druhé straně se tím zabraňuje používání kotoučů se štítky třetích stran. Takový postoj několik let zaujalo i společnost HP, která do svých tiskáren integrovala systém detekce čipů originality náplní. Ten zabraňoval používání náplní třetích stran, čímž si společnost na jedné straně zabezpečila používání vlastních originálních náplní a na druhé straně spustila velkou nevolu zákazníků. Stejně tak společnost DYMO tímto krokem způsobila vlnu kritiky i přes vyjádření, že tento krok byl zapotřebí kvůli vylepšení funkčnosti tiskárny. Tím měla společnost na mysli automatické rozpoznávání štítků RFID/NFC a vytváření inteligentních štítků.

 

        

 

Jak tiskárna vytváří inteligentní štítky

Inteligentní tiskárna/kódovač štítků používá média, která obsahují vložku RFID (čip a hliníkovou, měděnou nebo stříbrnou anténu připojenou k polyethylentereftalátové (PET) vrstvě zabudované do materiálu štítku. Vložka se dodává výrobci štítků bez lepidla nebo připevněna k podložce konvertovaného štítku" vkládají vložku RFID do samolepicího papírového štítku. Kódovač RFID uvnitř tiskárny zapisuje předem určené údaje na štítek RFID pomocí rádiové frekvence (RF) přenos Dále tiskárna tiskne čárové kódy, text a grafiku pomocí standardního procesu tepelného tisku.

Výběr správného média prioritou

Shoda média s tiskárnou a aplikací je důležitá pro úspěch jakéhokoli systému tisku štítků, ale je rozhodující pro inteligentní tisk/kódování štítků RFID. Systémy RFID jsou navrženy tak, aby minimalizovaly rušení, zajistily integritu údajů a poskytly maximální rozsah čtení. Rozsah čtení RFID a integrita údajů závisí na vysoce kvalitních inteligentních štítcích. Inteligentní štítek musí neomylně přenést data spolehlivým, předvídatelným způsobem v klasickém dominovém efektu. Na tom závisí úspěch nebo selhání systému RFID. Materiál inteligentního štítku by měl dostatečně chránit vložku a neměl by poskytovat potenciální rušení, které ovlivní dosah a spolehlivost. Proto detekce výběru inteligentního štítku může znamenat obrovský rozdíl v tom, zda implementace RFID dosáhne úspěchu či nikoli. Tolik k pozadí zavedení RFID do tiskáren pro tisk štítků. A teď se podívejme na samotný nový model DYMO LabelWriter 550 Turbo. Nutno podotknout, že předchozí modely série 450 neobsahovaly RFID.

DYMO LabelWriter 550 Turbo

Kompaktní tiskárna DYMO LabelWriter 550 Turbo pro efektivní tisk štítků zajistí rychlý tisk štítků pro firemní účely, profesionální poštu, podání, správu návštěvníků nebo jiné potřeby označování pomocí tiskárny. Díky RFID automatickému rozpoznávání štítků víte, které štítky (podle velikosti, typu a barvy) se načtou. Dokážete zjistit kolik zbývá do konce média. Přímá tepelná tiskárna se obejde bez inkoustu nebo toneru. Nabízí volitelné síťové připojení sítě LAN, které umožňuje více uživatelům přístup k zařízení. Tento nový model je až o 45% rychlejší než model LabelWriter 550 a tiskne až 90 štítků za minutu. Rychlost na základě 4-řádkového štítku adresy prostřednictvím připojení USB. Samozřejmostí je kompatibilita s Windows a Mac OS.

 

Plusy

- automatické rozpoznávání štítků (detekce velikosti, typu a počtu zbývajících štítků)
- vysokorychlostní tisk (45 % rychlejší než model LabelWriter 550)
- vytiskne až 90 štítků za minutu (model 550 vytiskne 62 štítků za minutu)
- konektivita LAN (přístup více uživatelů)
- bez potřeby inkoustu nebo toneru

Minusy

- pracuje pouze s originálními autentickými DYMO štítky (výhradně používání vysoce kvalitních štítků DYMO Authentic LabelWriter bez BPA).

(BPA Free je označení pro produkty, které neobsahují Bisfenol A, což je škodlivá organická chemická sloučenina, endokrinní disruptor)

 

Nové modely DYMO LabelWriter přinášejí rychlost, kvalitu a inovativní funkci detekce správného média. Bohužel výměnou za omezení výběru kotoučů štítků. Zatímco ve starších modelech jste mohli používat i média třetích stran kompatibilní s tiskárnou a za příznivější cenu, nyní jste odkázáni na originální média výrobce.