Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Cenově dostupná tiskárna Brother DCP-1512 od renomovaného výrobce

Japonský výrobce Brother je velmi kvalitním a uznávaným brandem v oblasti kancelářské techniky, jako jsou tiskárny, multifunkce, kopírky, faxy, psací stroje a spotřební materiál. Kromě těchto produktů najdete na trhu i šicí stroje tohoto výrobce. Pokud hledáte multifunkci nebo tiskárna za dostupnou cenu, možná právě tuto značku obcházíte v domnění, že má pouze zařízení ve vyšší hodnotě. Opak je však pravdou. I Brother má několik dostupných zařízení, které se prodávají ve velmi dobrém poměru vysoké kvality tisku, výkonu a příznivé ceny. Jedním z takových produktů je i tiskárna Brother DCP-1512e. S cenovkou pod 100 € nabízí laserovou monochromatickou multifunkci do domácnosti nebo menší kanceláře.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkční tiskárna/ černobílý tisk/ barevné skenování/ kopírování/ A4/ USB 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 255 mm/ šířka 385 mm/ výška 340 mm/ hmotnost 7,0 kg

Design

Úsporný ergonomický design v moderním provedení už na první pohled zaujme. I když nevybíráte tiskárna na základě vzhledu, pokud je tiskárna s takovým příjemnějším designem je to plus. Kompaktní rozměr vhodný do domácnosti i menší kanceláře a jednoduché ovládání s funkcemi tisku, kopírování a skenování jsou klady tohoto zařízení. Ovládací panel na horní straně nabízí malý dvouřádkový displej, který má jen minimalistický informativní účel. Vedle něj je už jen pár tlačítek na ovládání. Co můžeme této tiskárně vytknout je absence podsvícení displeje.

Funkce

Jelikož jde o multifunkci kromě kvalitní tisku zvládá tento model i rychlé skenování a kopírování. Co však musíte oželet je automatický oboustranný tisk, tu Brother DCP-1512 neobsahuje a celá konektivita se ukrývá v základním připojení USB kabelem k PC.

Rychlost a kvalita tisku

Ačkoli tento model nevyniká množstvím funkcí, co se týče kvality tisku stojí si na tom velmi dobře. První výtisk černobílého tisku s výbornou ostrostí vytiskne tato multifunkce za necelých 16 sekund. Jedna minuta stačí k vytištění 20 stran ve formátu A4 v rozlišení 2 400 x 600 Dpi. Ani skener nezklame a zpracuje dokument do elektronické podoby i barevně ve výborném rozlišení 1 200 x 2 4000 Dpi. Kopírka nezaostává za tiskem a 20 stránek za minutu zvládne hravě, dokonce i bez nutnosti mít zapnutý PC. Pracovní zátěž, jakou tento model zvládne je až 2 000 stran měsíčně. Její maximum však dosahuje vytížení až 9 000 stran měsíčně. Vstupní zásobník s kapacitou 150 listů postačí pro domácnost i malou kancelář. Na výstupu má kapacitu 50 listů, což je stále docela slušné pro dobrou produktivitu práce.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní a rychlý tisk
- možnost kopírování bez zapnutého PC
- jednoduché ovládání
- kompaktní rozměry a ergonomicky design
- kvalitní tovární zpracování
- příjemné barevné provedení

Mínusy tiskárny

- chybí podpora OCR v slovenském jazyce
- nepodsvícený, malý pouze 2řádkový displej
- slabá konektivita (pouze USB připojení k PC)
- trochu vyšší hlučnost
- dvířka zásobníku musí být otevřené pro vložení papíru (při nepoužívání se dají zavřít)

Náplně do tiskárny

Tento model multifunkce tiskne laserovou technologií a pro tisk využívá černý laserový toner s označením Brother TN-1030 (black) originál. Ten svou kapacitou pokryje 1 000 stran. Cenově výhodnější jsou značkové tonery TonerDepot nebo alternativně laserové tonery pro tuto multifunkci. Ty mají bezkonkurenční cenu a náklady na tisk sníží až o 50 - 60 %. Co se týče kapacity a kvality tisku, jsou shodné s originálními tonery a splňují všechny mezinárodně standardy.

Zhodnocení

Mnoho zákazníků si vybírá tiskárnu do domácností od jednoho nebo dvou výrobců, které znají nebo jejich modely mají známí. Některé značky doslova při nákupu ignorují v domnění, že jde o brandy výlučně pro velké firmy. I Brother o běžného zákazníka v domácnosti a malé firmě, nebo živnostníka musel bojovat a proto zařadil do svého portfolia i modely v příznivé ceně, velmi dobré kvalitě a příjemným kompaktním designem. A právě takovým je i model Brother DCP-1512. Má elegantní design, kvalitně tiskne, kopíruje i skenuje a přestože nemá množství funkcí a neobsahuje velmi populární bezdrátové připojení i tak je to multifunkce, která se výborně prodává. Jejím největším plusem je vysoce kvalitní tisk a dobrá rychlost. Jediné, co zamrzí je absence automatického oboustranného tisku.

Tip pro vás

Chcete-li dokument skenovat přímo do formátu PDF můžete tak učinit pomocí softwaru, který je dodán k zařízení.