Kancelář

Canon SELPHY Square QX10

Tiskárna, kterou si vezmete na výlety

Léto, dovolené, výlety s přáteli a vy chcete nejen fotit, ale i obdarovat bleskově vytištěným zážitkem. Mobil vám sice nafotí kvalitní snímky, ale nevytiskne vám je. Abyste nemuseli v dovolenkové destinaci hledat fotolab, můžete si na cesty vzít některou z přenosných fototiskáren. Ta vám v batohu nezabere mnoho místa a co nafotíte si i vytisknete. My jsme si už představili několik modelů kapesních fototiskáren, ale nyní bychom vám chtěli představit model výrobce Canon. Společnost již v svém portfoliu má celkem slušný počet malých fototiskáren. Novinku, kterou přidali na jaře tohoto roku, uvedli pod názvem Canon SELPHY Square QX10. Označení SELPHY uživatelem není neznámé. Stejné označení mají i starší, velmi oblíbené modely fototiskáren (Canon SELPHY CP1000, CP1300).

 

Stručná charakteristika


Technologie tisku: systém barevného tisku používající teplotní přenos sublimace barviva
Použití firma / domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi Direct
Mobilní kompatibilita: Android / iOS
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - fotografický tisk
Maximální formát tisku: 6,8 x 6,8 cm (2,7 ")
Rozlišení tisku: 287 x 287 Dpi
Rychlost tisku: cca 50 sek / 1 list

Rozměry a hmotnost

Šířka: 102,2 mm
Hloubka: 143,3 mm
Výška: 31 mm
Hmotnost: 0,445 kg

 

 

Moderní, svěží design

Fototiskárnu Canon SELPHY Square QX10 naleznete v nabídce hned ve 4 barevných provedeních. Klasickou bílou a černou verzi doplňují dvě pastelové barvy. Jsou to kombinace bílé s růžovou a bílé s mátovou zelenou. Tyto barevné provedení jsou velmi příjemné, ale ani bílá a černá nevypadají špatně.

 

foto zdroj: Canon

 

Navzdory malým rozměrům této kapesní tiskárny, které jsou 31 × 102,2 × 143,3 mm je hmotnost 0,445 gramů už dost cítiteľná. Oproti staršímu modelu Canon Zoemini, který váží jen 0,160 gramů, to uživatel, který má možnost oba modely porovnat hned ucítí. Dokonce i konkurenční fototiskárna výrobce HP Sprocket 200 s hmotností 0,172 gramů je lehčí. Abychom však byli féroví, tak v porovnání s letošní novinkou KODAK Smile (0,454 g), jsou modely 2020 v přibližné hmotnosti. Přejděme tedy k tomu, co se ukrývá v těle malé fototiskárny Canon SELPHY Square QX10.

Model působí trochu robustněj a to díky své tloušťce a jemně zaobleným hranám na dvou stranách. Vrchní část je kombinace hladkého povrchu a povrchu s jemnou texturou. Kromě loga výrobce se nachází na vrchní části i jediné tlačítko pro zapnutí a vypnutí se dvěma stavovými diodami. Po otočení tiskárny máme spodní část, která je otevírací a pod tenkým krytem se nachází zásobník na fotopapír formátu 6,8 x 6,8 mm. Vpředu se nachází výstup papíru (výtisku). Ten je řešen jako tenký výstupní slot. Nad ním je onačenie modelu SELPHY Square. Na pravé straně zařízení je port pro micro USB kabel a prostor pro inkoustovou kazetu. Po otevření krytky stačí společnou kazetu vsunout do tiskárny a uzavřít krytku.

 

 

foto zdroj: Canon

 

Následník Canon SELPHY CP1300 v malém těle

Zde se dostáváme ik tomu, proč nabrala tiskárnu na hmotnosti. Zatímco předešlé modely podobných přenosných fototiskárna používají technologii tisku ZINK, model Canon SELPHY Square QX10 používá sice podobnou metodu, zvanou sublimace barviva, která využívá teplo pro přenos barviva na fotografický papír Canon XS-20L. Na stejném principu pracují i ​​starší modely fototiskárna Canon SELPHY CP1300. Součástí balení fotopapíru je i náhradní inkoustová kazeta. Samotná kazeta je atypická už na první pohled. Jde o spojené válečky, které připomínají dvě tužkové baterie. Bohužel nikde na tiskárně nenajdete, kolik papírů vám ještě zbývá v zásobníku, jako je tomu například u fototiskárně Fuji Instax SP-3. Ta informuje malými diodami o zbývajících papírech. U modelu Canon si to musíte ověřit otevřením zásobníku.

Pomocí micro USB portu tiskárnu dobíjí vestavěnou baterii s kapacitou 20 vytištěných listů na jedno nabití. Nefunguje to však, jak datový kabel a tiskárnu nepřipojíte k PC nebo fotoaparátu. Konektivita je v tomto případě omezena na Wi-Fi připojení. Ovládání pomocí mobilního zařízení je velmi pohodlné a jednoduché. Stačí si stáhnout aplikaci Canon SELPHY Photo Layout do mobilu s Androidem nebo iOS. V aplikaci si můžete udělat menší úpravy, přidat filtry, rámečky a vybrat velikost fotografie (tloušťka okraji kolem snímku) nebo vložit text. Pak stačí připojení k Wi-Fi a odolat fotografie do fototiskárny. Ta nanese postupně žlutý, purpurový, azurový inkoust a nakonec vytiskne fotografii v plné barvě. Celý proces vidíte i přímo na mobilu.


Krátký závěr

Přenosná, kapesní fototiskárna Canon SELPHY Square QX10 je velmi atraktivním modelem, který by mohl zaujmout hlavně mladé uživatele. Má moderní, svěží design, pohodlné ovládání a velmi dobrou výstupní kvalitu fotografií s věrným podáním barev. Fotografický papír ma zadní část lepicí a můžete výtisky použít i jako samolepky. Trochu zamrzí hmotnost této fototiskárny a cena. Ta je ze všech přenosných fototiskáren, které jsme v nabídce našli nejvyšší. Dobrou zprávou však je, že společnost u tohoto modelu uvádí vysokou trvanlivost vytištěných fotografií a to až 100 let. Vaše letní zážitky vás tak s určitostí přežijí.