Kancelář

CANON SELPHY CP1500

Upgrade jedné z nejoblíbenějších fototiskáren se společnosti Canon maximálně povedl. Nový model je rychlejší a používání je mnohem jednodušší. Canon Selphy CP1500 je tiskárna pro tisk fotografií z různých zdrojů ve výborné kvalitě. Náklady na tisk nejsou sice ideální, ale chcete-li tisknout fotografie podle sebe v pohodlí domova, tento model má co nabídnout.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: systém tisku používající teplotní přenos sublimace barviva

Použití firma/ domácnost : osobní

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ slot SD

Mobilní konektivita: Kompatibilní se zařízeními se systémem iOS nebo Android

Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk fotografií

Maximální formát tisku: 10 x 15 cm

Napájení: adaptér do sítě, dobíjecí baterie

Displej: ano (8,9 cm)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 182,2 mm

Hloubka: 57,6 mm

Výška: 133 mm

Hmotnost: 0,85 kg

 

Inovovaný design

Díky malé kompaktní velikosti je tiskárna ideální i pro přenášení. Dokáže tisknout z připojeného mobilu, počítače z SD karty, ale i jiného externího úložiště pomocí USB portu. Jedná se o nástupce předešlého modelu Canon Selphy CP1300. Značnou změnou prošel design. Oblé hrany mnohem více shranateli a displej se posunul ze středu na pravou stranu. Horní strana je texturována, nachází se na ní grafický LCD displej a tlačítka. Ovládání je pomocí 4-směrového tlačítka s potvrzováním uprostřed a tlačítek zpět a zapnutí/ vypnutí. Škoda, že 3,5“ LCD displej nenabízí dotykové ovládání, ale plusem je náhled výtisku. Po otevření přední strany najdete slot na SD kartu a otvor pro vložení kazety na papír. Levá boční strana obsahuje USB-C port pro připojení externích zařízení a zámek zařízení. Na pravé straně se po otevření krytu vkládá kazeta. Konektor pro zapojení do sítě je na zadní straně, kde se nachází i odnímatelný kryt a místo pro vyjímatelnou dobíjecí baterii. Přenosná fototiskárna Canon Selphy CP1500 se prodává v bílé, černé a růžové barvě.

 

 

Plusy tiskárny

- příjemný design ve třech barvách

- kompaktní velikost

- nízká hmotnost

- vhodná k přenášení

- kvalitní tisk fotografií

- pohlednicový formát

- jednoduché ovládání

- bohatá konektivita

- funguje i bez připojení k elektrické síti

- odolné trvanlivé fotografie

- aplikace Selphy Photo Layout

 

Minusy tiskárny

- displej nelze naklápět a není dotykový

- v balení není kazeta ani papír

 

Funkce

Canon Selphy CP1500 je tiskárna učená primárně pro tisk fotografií v maximální velikosti pohlednice 100 x 150 mm. Nastavit si můžete také tisk jiných formátů a to velikost kreditní karty 54 x 86 mm nebo i nálepky velikosti kreditní karty, čtvercové nálepky 54 x 54 mm, mini-nálepky 22 x 17,3 mm. Tiskárna podporuje také tisk na lepící papír 72 x 85 mm. Tisk probíhá pomocí připojení USB-C kabelem k počítači, notebooku nebo připojení externího harddisku, fotoaparátu nebo mobilu. Pohodlnějším způsobem je bezdrátové připojení přes Wi-Fi a tisk přímo z mobilních zařízení nebo fotoaparátů. Tiskárna podporuje bezdrátový tisk pomocí Apple Airprint pro iOS nebo Mac, jakož i Mopria pro Android, ale pro většinu funkcí a možností doporučujeme použít aplikaci Canon SELPHY Photo Layout pro iOS nebo Android. Díky této aplikaci můžete tisknout fotografie i ze sociálních sítí nebo podporovaných aplikací. Kromě těchto možností obsahuje zařízení také slot pro paměťové karty typu SD, SDHC, SDXC. Vstup pro média je řešen pomocí přidávné kazety papíru s automatickým podáváním. Bezdrátové připojení mobilního telefonu je jednoduchá záležitost a spárování probíhá pomocí QR kódu na displeji tiskárny.

 

Rychlost a kvalita tisku

U takového typu tiskárny neočekávejte vysokou rychlost, ale pro osobní účely pro tisk fotografií je to v pořádku. Pohlednicový formát fotografie vytisknete za přibližně 41 sekund a menší formát velikosti kreditní karty asi za 23 sekund. Tisk probíhá v rozlišení 300 x 300 Dpi a výtisky dosahují živých detailů a realistických odstínů. Celkovou kvalitu uvádějí různé testy obecně, jako velmi dobrou a odpovídá kvalitě fotografii vytištěných ve fotolabech.

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny se používají inkoustové kazety typu tricolor pro sublimační tisk. Výhodné balení 3 ks kazet a papíru vás vyjde zhruba 27 €.

 

 

Zhodnocení

Canon Selphy CP1500 je velmi výkonná tiskárna v malém kompaktním těle, která nabízí kvalitní tisk fotografií. Výborná konektivita spolu s velmi intuitivní aplikací z ní dělají zařízení s rychlým nastavením a snadným ovládáním. Díky kompaktní velikosti a nízké hmotnosti je vhodná pro přenášení dokonce i v dámské kabelce. Velkým plusem je množství různých zdrojů pro tisk a to ať už z mobilu nebo úložiště, sociální sítě nebo fotoaparátu, SD karty. Stejně zajímavým benefitem je podpora připojení několika zařízení pomocí Wi-Fi. Při používání vyměnitelné baterie si tuto malou fototiskárnu můžete vzít kamkoli. Nejste omezeni připojením k elektrické síti. Jako minus vidíme to, že velmi pěkný a dost velký displej neposkytuje komfort dotykového ovládání a oproti staršímu modelu je pevný a nelze jej naklápět.