Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

CANON SELPHY CP1500

Upgrade jedné z nejoblíbenějších fototiskáren se společnosti Canon maximálně povedl. Nový model je rychlejší a používání je mnohem jednodušší. Canon Selphy CP1500 je tiskárna pro tisk fotografií z různých zdrojů ve výborné kvalitě. Náklady na tisk nejsou sice ideální, ale chcete-li tisknout fotografie podle sebe v pohodlí domova, tento model má co nabídnout.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: systém tisku používající teplotní přenos sublimace barviva

Použití firma/ domácnost : osobní

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ slot SD

Mobilní konektivita: Kompatibilní se zařízeními se systémem iOS nebo Android

Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk fotografií

Maximální formát tisku: 10 x 15 cm

Napájení: adaptér do sítě, dobíjecí baterie

Displej: ano (8,9 cm)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 182,2 mm

Hloubka: 57,6 mm

Výška: 133 mm

Hmotnost: 0,85 kg

 

Inovovaný design

Díky malé kompaktní velikosti je tiskárna ideální i pro přenášení. Dokáže tisknout z připojeného mobilu, počítače z SD karty, ale i jiného externího úložiště pomocí USB portu. Jedná se o nástupce předešlého modelu Canon Selphy CP1300. Značnou změnou prošel design. Oblé hrany mnohem více shranateli a displej se posunul ze středu na pravou stranu. Horní strana je texturována, nachází se na ní grafický LCD displej a tlačítka. Ovládání je pomocí 4-směrového tlačítka s potvrzováním uprostřed a tlačítek zpět a zapnutí/ vypnutí. Škoda, že 3,5“ LCD displej nenabízí dotykové ovládání, ale plusem je náhled výtisku. Po otevření přední strany najdete slot na SD kartu a otvor pro vložení kazety na papír. Levá boční strana obsahuje USB-C port pro připojení externích zařízení a zámek zařízení. Na pravé straně se po otevření krytu vkládá kazeta. Konektor pro zapojení do sítě je na zadní straně, kde se nachází i odnímatelný kryt a místo pro vyjímatelnou dobíjecí baterii. Přenosná fototiskárna Canon Selphy CP1500 se prodává v bílé, černé a růžové barvě.

 

 

Plusy tiskárny

- příjemný design ve třech barvách

- kompaktní velikost

- nízká hmotnost

- vhodná k přenášení

- kvalitní tisk fotografií

- pohlednicový formát

- jednoduché ovládání

- bohatá konektivita

- funguje i bez připojení k elektrické síti

- odolné trvanlivé fotografie

- aplikace Selphy Photo Layout

 

Minusy tiskárny

- displej nelze naklápět a není dotykový

- v balení není kazeta ani papír

 

Funkce

Canon Selphy CP1500 je tiskárna učená primárně pro tisk fotografií v maximální velikosti pohlednice 100 x 150 mm. Nastavit si můžete také tisk jiných formátů a to velikost kreditní karty 54 x 86 mm nebo i nálepky velikosti kreditní karty, čtvercové nálepky 54 x 54 mm, mini-nálepky 22 x 17,3 mm. Tiskárna podporuje také tisk na lepící papír 72 x 85 mm. Tisk probíhá pomocí připojení USB-C kabelem k počítači, notebooku nebo připojení externího harddisku, fotoaparátu nebo mobilu. Pohodlnějším způsobem je bezdrátové připojení přes Wi-Fi a tisk přímo z mobilních zařízení nebo fotoaparátů. Tiskárna podporuje bezdrátový tisk pomocí Apple Airprint pro iOS nebo Mac, jakož i Mopria pro Android, ale pro většinu funkcí a možností doporučujeme použít aplikaci Canon SELPHY Photo Layout pro iOS nebo Android. Díky této aplikaci můžete tisknout fotografie i ze sociálních sítí nebo podporovaných aplikací. Kromě těchto možností obsahuje zařízení také slot pro paměťové karty typu SD, SDHC, SDXC. Vstup pro média je řešen pomocí přidávné kazety papíru s automatickým podáváním. Bezdrátové připojení mobilního telefonu je jednoduchá záležitost a spárování probíhá pomocí QR kódu na displeji tiskárny.

 

Rychlost a kvalita tisku

U takového typu tiskárny neočekávejte vysokou rychlost, ale pro osobní účely pro tisk fotografií je to v pořádku. Pohlednicový formát fotografie vytisknete za přibližně 41 sekund a menší formát velikosti kreditní karty asi za 23 sekund. Tisk probíhá v rozlišení 300 x 300 Dpi a výtisky dosahují živých detailů a realistických odstínů. Celkovou kvalitu uvádějí různé testy obecně, jako velmi dobrou a odpovídá kvalitě fotografii vytištěných ve fotolabech.

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny se používají inkoustové kazety typu tricolor pro sublimační tisk. Výhodné balení 3 ks kazet a papíru vás vyjde zhruba 27 €.

 

 

Zhodnocení

Canon Selphy CP1500 je velmi výkonná tiskárna v malém kompaktním těle, která nabízí kvalitní tisk fotografií. Výborná konektivita spolu s velmi intuitivní aplikací z ní dělají zařízení s rychlým nastavením a snadným ovládáním. Díky kompaktní velikosti a nízké hmotnosti je vhodná pro přenášení dokonce i v dámské kabelce. Velkým plusem je množství různých zdrojů pro tisk a to ať už z mobilu nebo úložiště, sociální sítě nebo fotoaparátu, SD karty. Stejně zajímavým benefitem je podpora připojení několika zařízení pomocí Wi-Fi. Při používání vyměnitelné baterie si tuto malou fototiskárnu můžete vzít kamkoli. Nejste omezeni připojením k elektrické síti. Jako minus vidíme to, že velmi pěkný a dost velký displej neposkytuje komfort dotykového ovládání a oproti staršímu modelu je pevný a nelze jej naklápět.