Kancelář a škola

Canon Pixma TS9150

Vynikající fototiskárna s elegantním designem

Hledali jsme multifunkční tiskárnu, která by dokázala tisknout fotografie v kvalitě, za kterou by se nestydělo ani profesionální fotostudio. V nabídce jsme našli několik kvalitních kousků, ale pro použití v domácnosti jsme měli omezený rozpočet. Přesto jsme objevili v ceně přibližně 5 500 Kč parádní tiskárnu, která splní požadavky i náročnějšího uživatele.

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ potisk CD, DVD
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 372 mm
Hloubka: 324 mm
Výška: 140 mm
Hmotnost: 6,7 kg

Elegantní design

Okamžitě se nám tiskárna Canon Pixma TS9150 zalíbila. Má ostřejší hrany, takže se již na první pohled liší od všech těch zaoblených zařízení. Tovární zpracování je v dobré kvalitě. Plasty jsou dostatečně pevné, nic se neprohýbá a nevrže při otevírání. Přední straně dominuje barevný, 12,6 cm velký displej s dotykovým ovládáním. Celý panel na kterém se kromě displeje nachází také tlačítko zapnutí/ vypnutí a stavová dioda se dá naklápět v mírném úhlu. Ve spodní části je vstupní zásobník s podavačem papíru a další podavač najdete vzadu v horní části zařízení. Standardní kancelářský papír se vkládá vpředu a fotopapír zezadu. Výstup je v přední části nad podavačem. Ve spodní části zepředu najdete i slot na paměťovou kartu. Horní část pod krytem patří skeneru. V tmavě šedém barevném provedení působí zařízení velmi stylově a elegantně.

 

Bohatá konektivita a funkce

Tiskárna Canon Pixma TS9150 nabízí kromě barevného tisku i funkci kopírování a skenování. V jednom kompaktním zařízení, tak získáte další funkce. Plusem je možnost potisku na optické disky. Tento model dokáže tisknout bezokrajové fotografie, nechybí podpora automatického oboustranného tisku a tisk z paměťových karet. Konektivita je v tomto modelu zastoupena na výbornou. Kromě klasického zapojení USB kabelem k počítači nebo notebooku, můžete tiskárnu zapojit do LAN sítě, ethernet kabelem a další možností je bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Tímto způsobem lze tisknout přímo z mobilního zařízení, ale také z fotoaparátu, bezdrátově pomocí rozhraní PictBridge. My jsme odzkoušeli obě možnosti a více se nám zamlouvala možnost stažení fotek z fotoaparátu do mobilu, kde jsme mohli snímky ještě upravit a následovala je vytisknout. Samozřejmě nechybí ani podpora tisku z cloudových služeb a sociálních sítí. Tento model navíc obsahuje i rozhraní Bluetooth. S tak bohatou konektivitou bude spokojen každý uživatel.

 

Plusy tiskárny

- stylový design
- kvalitní zpracování
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování ve formátu A4)
- potisk CD/ DVD
- bohatá konektivita (LAN, Wi-Fi, Bluetooth)
- čtečka paměťových karet
- podpora tisku z mobilních zařízení, podpora služeb Canon Print, Pixma Cloud Link
- pohodlné ovládání, velký displej
- vysoká kvalita tisku
- duplex, ADF
- tisk bezokrajových fotografií 10 x 15 cm/ 17 sek.
- 6 samostatných inkoustových kazet
- možnost používání volitelných inkoustů XL

Mínusy tiskárny

- vyšší cena tiskárny
- pomalejší oboustranný tisk

Náplně do tiskárny

Multifunkce Canon Pixma TS9150 využívá k tisku 6 samostatných inkoustových kazet. Kromě standardních barev CMYK, obsahuje navíc kazetu s černým pigmentovým inkoustem a kazetu inkoustem foto-modrá. Právě foto-modrý inkoust na dokreslování fotografií pomáhá tiskárně k tisku lepšího přepracování barev. Nejvíce oceníte přidání tohoto inkoustu na fotografiích s oblohou nebo vodní hladinou. Nás osobně potěšila možnost používání volitelných velkokapacitních náplní XL.

Zhodnocení

Multifunkce nás nezklamala, právě naopak splnila naše očekávání. Tisk fotografií je velmi dobrý a kladně hodnotíme i skenování. Design zařízení je minimalistický, ale pěkný a rozměry jsou přijatelné pro tiskárnu do domácnosti. Nejde o extrémně velké zařízení, pro které byste nenašli dostatek místa. Oceňujeme podporu bezdrátového tisku a automatický oboustranný tisk. K té však máme menší výhrady. Při tisku barevných dokumentů jí to trvá déle, kvůli zaschnutí barvy na první straně. Inkoustové kazety XL jsou velmi dobrou volbou, ale originální náplně mají trochu vyšší cenu. Na jednotku hodnotíme ovládání pomocí dotykového displeje, stačí jemné ťuknutí a velmi dobré jsou možnosti nastavení přes uživatelské rozhraní. Tento model se po připojení sám aktualizuje. Dobré řešené je i vypnutí v nečinnosti nebo vámi nastaveným časem. Za nás dobrá volba v poměru výkon, cena a kvalita tisku pro domácnost, na tisk fotografií a barevných dokumentů.

Tip pro vás

Pokud vám nevadí pomalejší tisk lze tiskárnu přepnout do tichého režimu. Sníží se tím hlučnost tiskového mechanizmu.