Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Pixma TS8151

Stylová inkoustová barevná multifunkce vhodná nejen do domácnosti, ale i do malé kanceláře pro grafiky, to je model Canon Pixma TS8151. Prodává se v několika barevných verzích, iv bílé a ta vypadá opravdu luxusně. Oproti starší modelové řadě prošla tato nová řada mírným redesignem. Dostala nejen kompaktnější rozměry, ale také atraktivnější displej. Co vše, vám může tento model nabídnout, což jsou jeho hlavní plusy a jaké ukrývá mínusy? Musíme přiznat, že přes velmi vydařenému designu, který potěší oko, má i tato multifunkce pár much.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová multifunkce 3 v 1/ barevný tisk/ kopírování/ skenování/ potisk CD/DVD/ duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Bluetooth/ PictBridge/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ hlučnost 48 dB

Rozměry a hmotnost

Hloubka 324 mm/ šířka 372 mm/ výška 139 mm/ hmotnost 6,5 kg

Design skoro dokonalý

To, co této multifunkční tiskárně nemůžeme vytknout, je její moderní design. Ten se výrobci opravdu povedl. Nové modely mají menší rozměry s praktickým půdorysem. Místo takové multifunkce, vám nenadělá žádné problémy, neboť díky kompaktní velikosti se vejde i na pracovní stůl. To se týká i hloubky zařízení. Často se setkáváme s tiskárnami, které mají akceptovatelnou šířku, ale jsou rozměrnější do hloubky nebo výšky. Rozměry modelu Canon Pixma TS8151 jsou opravdu přijatelné. Design je pěkný a na výběr ve třech barevných verzích a to: klasická černá, originální červená nebo stylová bílá. Čelní straně kraluje automatický výsuvný panel na kterém je velký barevný dotykový LCD displej a jediné tlačítko na zapínání. V dolní části je zásobník na 120 listů. Nechybí ani slot na paměťovou kartu a podavač na CD / DVD média.

Funkcemi nezklame

Vše, co od moderní tiskárny nebo multifunkce dnes očekáváte, vám model Canon Pixma TS8151 poskytne. Automatický oboustranný tisk, bezokrajový tisk a bohaté možnosti nastavení tisku. Tisk černobílé i barevně, kopírování a skenování do emailu, obrázku a souboru. Podporuje tisk z paměťové karty. Konektivita? Ta je výborná a otestovali jsme nejen klasické připojení USB kabelem, ale i zapojení Ethernet kabelem do sítě LAN a možnosti bezdrátového připojení a tisku přímo z mobilu. Novinkou je připojení pomocí technologie Bluetooth. Vše fungovalo, jak má. Dotykový displej reaguje velmi dobře a díky grafice je přehledný a ovládání velmi pohodlné. Natavit si můžete některý z 33 jazyků, samozřejmě i slovenský jazyk.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Canon Pixma TS8151 tlačí v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi a umožňuje i tisk na formát 13 x 13 cm. Maximální formát tisku je A4. Má 6 samostatných zásobníků, díky kterým jsou barvy ostré a živé. Tisková hlava FINE přispívá k výborné kvalitě nejen fotografií, ale i obrázků a ostrému textu v dokumentech. Plusem je podpora velkokapacitních inkoustových kazet XL, díky kterým se dá ušetřit z nákladů na výtisk. Za minutu vytiskne multifunkce 15 stran černobíle nebo 10 stran barevně. Tisk klasické fotografie rozměrů 10 x 15 cm trvá zhruba 17 sekund.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- výběr ze tří moderních barevných provedení
- kvalita barevného tisku
- automatický oboustranný tisk
- bezokrajový tisk
- bohatá nabídka připojení
- pohodlné ovládání
- grafický dotykový displej 10,8 "
- podpora velkokapacitních náplní
- podpora mobilního tisku
- možnost potisku CD/DVD

Mínusy tiskárny

- standardně nastavené rozlišení při dokumentech ztrácí na kvalitě

Náplně do tiskárny

Klíčovým prvkem této multifunkce je tisková hlava FINE a 6 samostatných volitelných inkoustových kazet. Nejde jen o klasickou CMYK sadu, ale o PGBK, BK, C, M, Y, PB. Originální inkoustové kazety s označením PGI-580GPK (pigmentová černá), CLI-581BK (černá), CLI-581C (azurová), CLI-581M (purpurová), CLI-581Y (žlutá) a CLI-581PB (fotografická modrá). Kromě standardní velikosti lze volit i velkokapacitní kazety XL nebo XXL. Multifunkce Canon Pixma TS8151 podporuje i alternativní náplně, díky kterým si můžete náklady mnohonásobně snížit.

Zhodnocení na závěr

Tento model nezklame příležitostných fotografů ani uživatele, kteří tisknou fotografie, barevné grafické dokumenty a potřebují jedno zařízení pro tisk, kopírování a skenování s výbornou konektivitou. Trochu zklamáním je tisk dokumentu s textem, pomocí standardního nastavení kvality tiskárny. Ta byla trochu nižší, než jsme očekávali. Zde se neprojevila, taková ta srovnatelná kvalita s laserovým tiskem, kterou můžete získat z některých inkoustových tiskáren.
Multifunkce Canon Pixma TS8151 je přesto výborné zařízení pro většinu rutinních dokumentů, ale pokud opravdu potřebujete text nejvyšší kvality, možná budete nuceni přepnout ze standardního na mírně pomaleji nastavení Fine.

Tip pro vás

Výborný poměr vysoké kvality tisku a nízké ceny za náplně dosáhnete používáním značkových náplní TonerDepot Premium.